Споделена история от Други

Ако можех да върна младостта
Искам повече от всичко на света да изживея живота си отначало. Много ми се живее. Искам тепърва животът да е пред мен.
Да греша смело, а не да се пазя от грешки. Бих се забавлявала повече и бих се тревожила по-малко. Бих се наслаждавала на живота. Нямаше да му мисля толкова. Нямаше да мисля постоянно за бъдещето, а щях да живея в настоящето. Нямаше да губя време с безмислени спорове и изхабени нерви. Нямаше да губя време в срам и страх от абсурдни неща. Щях да рискувам повече. Щях да се смея повече.

Момичета и момчета не се ядосвайте и не губете време в тревоги. Всяка минута е ценна-тя е ваша. Изживейте я, така както вие искате. Защото накрая остават само спомени.

Пожелавам ви повече усмивки и само хубави мигове!

Коментари

1.   хареса ми, колкото и тривиално да звучи... и спазвам тези съвети, но не защото съм ги прочела или някой ми е казал, а защото така съм усетила нещата.... но си мисля, че човек на 20 дори и да се съгласи с написанато, му трябва време за да го разбере... а и ''младостта''може да бъде относително понятие, и предполагам, че ти самата си млада... и имаш време да грешиш и да се учиш от грешките си.... поздрави... ЗАРА 36

2.   Авторке, много ти благодаря за хубавата тема!
Накара ме да се замисля!
Все пак не забравяй, че всеки период от живота има своя чар:)

3.   Няма значение на колко години сте. Вие си живеете И сега. Затова не повтаряйте грешката си отново - тогава сте мислели за бъдещето, а сега - за миналото. Възползвайте се и Вие от поуката, до която сте достигнали и живейте без съжаления, само с поуката, "не губете време в тревоги. ВСЯКА минута е ценна-тя е ваша. "
Успех!

Нели, 21г.

4.   И аз мисля като теб, макар да съм само на 20. И аз се чувствам, сякаш пропилях живота си. Може би в следващия ни ще имаме повече късмет...

5.   Спокойно - младостта ти ще се върне, в следващия ти живот. Това е цикълът на Кармата - пожелаваш си нещо и то става! За съжаление обаче, по този начин нямаш изгледи скоро да се откъснеш от него...

6.   На 23г. съм, взимам всичко от живота, смея се, радвам се, не се притеснявам за глупости, от няколко години мисля като теб и съм много добре :) Радвам се, че го осъзнах сега, а не след години....
Нормално е когато човек остарява, зависи на колко си де, да му се иска да живее още.

7.   Авторке, благодаря за темата - всеки ден се кося за проблеми и дразги с мъжа ми, а всичко е толкова преходно и животът е толкова кратък...

8.   5, и аз си мислех точно същото. :))
Има шанс да се измъкнем, сега е ликвидация на карма, последната битка на земята :) за много хора.

9.   до авторката;е, хайде де... след като го написа, сподели, какво те провокира... ЗАРА 36

10.   Когато си млад пролетта е поразително красива и интересна, мирише на нови неща, звучи най-различно - всичко е интересно, ново и прекрасно. Младите животни душат въздуха опиянени от красотата на това което започва и предстои. А старите животни вече нямат сили да се радват на пролетта. Те търсят леговище където да легнат и да заспят завинаги.

12.   Много ми харесва темата на авторката, браво. Иначе, 100% е права, но това не ? помага сега.
Не вярвам в прераждането, живея тук и сега, съобразявам се и с другите. Водя много интересен живот, пътувам много, живея дори на няколко места и пътувам между различните си жилища, имам и прекрасен човек до себе си - хора, преследвайте мечтите си! Не се отказвайте и задоволявайте с минимуми

13.   Според мен човек не трябва да съжалява за нищо, защото първо си губи времето, второ който не е грешил, той не се е научил.
Иначе поуките и съветите от историята са може би най-важните в живота. Останалото е в #3.

: ) Нели

14.   живей авторке, щом има още у тебе живец ЕГН-то не е от значение.

15.   Страхотно е това което си написала. Евала! : )

~ Mary Jane {}

16.   Аз съм на 14 и мисля че това което си написала е страхоно... самоче е много трудно да жижееш в това поколение сега децата са надменни и се мислят за по велики от другите... Но ти може да не си млада но животът е още в теб продължавай да се забъвляваш!!!