Споделена история от Други

Какво ще направите на мое място?
Звънят ми на вратата и ми казват, че съм поръчала едни неща онлай. Оф, направо ще ви кажа - казаха ми, че съм поръчала бельо онлай. Бикини в комплект със сутиен. Да, ма не - изобщо не съм поръчвала такова нещо. Живея с възрастна жена, която не разбира от компютри, така, че няма кой от моят апартамент да го е поръчал. Аз със сигурност не съм го поръчвала. Айде, платих им там. Ставаше въпрос за поръчка от 15 лева, дадох ги, както и да е. Все пак са дошли до вкъщи и върви им обяснявай и щяха да станат големи поразии. Пък и бельото е хубаво и става за носене. Памучно. Въпросът е как може някой хора да поръчват продукти за други хора от техните компютри? В онлайн търговията не са го измислили съвсем. Айде, сега става въпрос за 15 лева, ама ако е нещо по-голямо? Писна ми вече. Или пък ако някой ми беше поръчал вибратор? Щях да умра от срам, защото на мен такова нещо не ми трябва. Айде за бельото може, макар че пак ми стана неудобно. Ама всеки го носи, а ако беше вибратор... Най-лошото е, че мъж ми донесе бельото. Как може такова нещо?

Коментари

1.   Това са някакви измамници, където пробутват боклуци и събират парите на хората.

2.   И със сигурност, ако бях на твое място нямаше да им платя

3.   100%-ова измама! Не е трябвало изобщо да им плащаш! Сега ще те набележат като "благонадеждна" и често-често ще те навестяват! Монтирай си шпионка на вратата, ако нямаш, и изобщо не им отваряй на такива!
В читавите онлайн магазини приемат плащания с кредитна карта, PayPal, e-Pay и подобни, какви са тези пари на вратата? Тази са някакви абсолютни пладнешки кокошкари... Случайно доставчикът да беше мургав?

4.   Номер 3, това е вярно за плащанията с кредитна карта, но доста често за тях има такси, така че много хора предпочитат да поръчват с наложен платеж. Да не говорим, че у много хора все още цари представата "като не моа да го пипна, не е пари! ".

Иначе до авторката, и според мен това е било измама. Разбира се си права, че други хора могат да поръчват неща от твое име и да ги доставят до твой адрес - това е възможно в цял свят. И не е кой знае какъв проблем, защото в цял свят не си длъжен да приемеш доставка от куриер. Дори да си я поръчал ти. В България също е така. При онлайн търговията, дори след като купиш продукта, имаш право да върнеш стоката в определен период от време. А ако изобщо не я приемеш от куриера, все едно не си я купувал. Връща се обратно до изпращача (онлайн магазина) и цялото нещо е за негова сметка. Така че при такива майтапи прецакват по-скоро магазина, а не тоя, на когото пращат стоката.

Кубрат

5.   И на мен така са ми идвали няколко пъти доставчици, не за друго, а защото бъркат адреса.
Следващият път някой ще викне полиция, те ще сбъркат адреса и ще дойдат у вас и ти ще кажеш "Все пак са дошли до вкъщи и върви им обяснявай и щяха да станат големи поразии", защото си много умна.
Казваш, че има грешка и затваряш вратата.
Не става въпрос за 15те лева и дали ще са гащи или дилдо става въпрос, че явно си безгръбначна и не можеш да си отстоиш позицията дори за нещо толкова елементарно.

6.   А ти защо го взе, можеше да откажеш....

7.   Е как така? Ти попита ли жената, която живее с теб дали има нещо общо с това? След като ти не си се регистрирала собственоръчно, не си си дала адреса не се ли по интересува откъде е дошло това чудо? То 15 лв не са кой знае колко ама представи си, че ги нямаше в момента и ти се изтупва това какво щеше да правиш? Аз ако бях щях да ги отпратя, защо да давам пари за нещо, което не съм поръчвала и виждала

8.   Освен това не е нормално куриерът да знае какво има в пратката, така че какво значение има мъж ли е, жена ли е. Твоят явно е знаел, т. е. не е бил истински куриер, а измислен някакъв, на който си се вързала.

9.   Номер 8, много правилно наблюдение. Не ми беше направило впечатление, но е точно така.

Кубрат

10.   Това е измама. Сигурна съм, че звънят нахаос, докато някой лапне. Много умно измислено, а и ти си останала доволна явно - да ти е честито новото бельо. Просто е вид начин да си продават стоката. Иначе, друг път не бъди глупава, някои може да си „поръча“ нещо не толкова удобно за носене и за повечко от 15 лв.

11.   Може ли авторката да остави някакви координати за връзка..
Много Ви моля!!!
Спокойно, няма да ви продавам нищо! :)))))