Споделена история от Други

За кучешкото месо!
От няколко дена се чудя :

Защо само китайците консумират кучешко месо?

С какво например пилетата или прасетата са ни по-симпатични от кучетата, че точно тях използваме за храна, и какъв е смисъла да гледаш куче, да го угояваш, като накрая не можеш да го заколиш, и да се заситиш една вечер?

Благодаря предварително!

Коментари

51-55 от 55

52.   Отивай да се лекуваш в някоя клиника за психично болни, или се мести в Китай, поне да те няма в България..

53.   Еми кучето е хищник, а прасето и пилето не са. Въпреки, че и те ако видят жива плячка се хвърлят като освирепели да я ядат стига плячката да е беззащитна да бяга от тях и да я е страх за да ги надъхва, но принципно се хранят с растителна храна. Големи са гадини, затова и са в тенджерата на човека. Хищниците не са подходящи за храна на човека. А освен хищник, кучето не е и гадина като тях, а приятел на човека. А колкото до дръпнатите очи, те като цяло ядат всичко което има четири крака, без масата и всичко което лети, без самолета. Но определено не постъпват нормално.

54.   Аз съм мислил друго, щом най много човек обича да яде свинско, а казват че то се доближава най много до човешкото не сме ли всички един вид канибали?

55.   За мен като цяло не е нормално да отглеждаш едно животно за храна, а друго за домашен любимец. Аз осъзнах, че не постъпваме правилно и затова спрях да ям месо. Казваме, че трябва да гледаме душевното в човека, а не външноста. Е изобщо не се интересуваме от душевното на прасетата, убиват се защото изглеждат дебели и подходящи за пържола.
До 53:
Тъпо е да наричаш пилетата гадини. Както се изразяваш, май пилетата ми и ти сте на едно ниво по образование. Всяко едно животно може да се привърже към мен и да ми стане приятел.
ж. 16

56.   Зачетох се в коментарите и няколко ми направиха впечетление казват котките и кучетата били месоядни и затова нетрябва да се ядат ами веканите са тревопасни да започнем да си похапваме от тях по тази логика. П. С. аз сам от всеядните

51-55 от 55