Споделена история от Други

Искам да съм нещо повече от хакер!
Значи.. много желая да споделя и моята история :)) Та.. :д
От някъде 1 година слушам 2пак, правя простотий.. но най-вече - научих се да хакам или на по-интелигентен език - ползвам боклуците на някои компании безплатно. Във началото бях много радостен и доволен от себе си, че мога да си "адвам" някои предмети в игрите, играя ЦС вместо другите играчи и съсипвам животеца на админите, но ето какво стана. Осъзнах, че от хакане до никъде няма да стигна.. почнах да уча както трябва, а не да отварям учебника за да го затворя ;д.

Та. Изведнъж "съдбата" ме събра със историята на Стив Джобс. (много ми харесаха думите, с които примамва Джон Скъли в компанията си : Ще бъдеш ли удовлетворен, ако цял живот продаваш газирани сокчета и не промениш света? " ) и така от скоро започнах да си мисля със какво да се занимавам сериозно.. Не искам да стана като този Слифти- Разер Нага и нищо повече. Много исках да ви попитам.. Какво бихте направили, ако осъзнаете, че 20% от "жалкия" ви живот вече го няма и в малкото време, което сте имали за Фън сте били част от някоя гадна банда и сте си пилели времето пред компа.. Как бихте се почувствали, ако загубите всичко, но осъзнаете, че на практика имате цял живот пред себе си? Да продължа.. Да.. Но аз искам нещо повече. Искам да оставя следата си.. Искам да променя света.

Коментари

1.   започни работа
дедовия

2.   1. запчани да се занимаваш с мрежи
2. Присъедини се съм някоя Linux група и започни да разработваш софтуер. Има много сериозни български проекти

Следтова с големия си опит лесно ще си намериш работа като админ или програмист.

3.   О, боже какво "хакане", какво нещо. Разни игрички. Най-добре като начало вземи разбери какво значи "хакер", но наистина, после си залягай над уроците, че като гледам какво си писал, нито си наясно със Стив Джобс, нито със Swifty, пък камо ли с хакване :))

*Syndrome

4.   :D Ще ти мине. Сега си се надъхал заради Стив, но скоро ще те хване мързела и ще го забравиш.

5.   Напълно сългасен с номер 3. Най-вероятно ти дори не знаеш какво означава "хакер". Правилно си направил че си хванал учебниците.

-Death_Blade ^

6.   Аз пък не искам да променям света и не искам светът да промени мен :)

П. С. Провери значението на думата "Хакер". Counter-Strike е просто една малоумна игра, която граничи с дрогата.

7.   Свали си сорса на Линукс 1. 0 и разбери къде какво точно се случва и защо. Тогава пиши пак.

Кубрат

8.   Съгласна с номер 3. Иначе, хвани се да учиш информатика... какви 20%, какъв минал живот, та той сега започва. Нямаш нито един ден трудов стаж сигурно, какво искаш?

9.   Аз под хакер разбирам човек който може да взлома /rcon-a

10.   ти си геймър, не хакер. Съгласна съм с горните коментари.
Лола
П. П. Ако искаш живота на Стийв Джобс, спри да се опитваш да го имитираш, защото тогава не си създател, а имитатор и последовател.

11.   10, Лола, +1 за последното изречение! :-)

Друг е въпросът дали си заслужава човек да иска живота на Стив Джобс, особено края му. Но това няма значение, защото той така или иначе няма да се повтори.

Кубрат

13.   Така е Кубрате, само дето повечето хора, когато погледнат известна личност, виждат само парите и останалите хубави неща...
Лола

14.   Щом ти е интересно, започни да учиш и да се занимаваш сериозно. Програмист е хубава професия :)

15.   E, то е лесно на думи, ама... За да стигнеш славата и известността на Стив Джобс, или Бил Гейтс, или който и да е друг мултимилиардер, трябва да се трудиш здраво, да завършиш висше (може би 2 висши), и да си СКЪСВАШ задника от работа. Е, вярно, че някои от тях го постигат с корупция, подкупи и измами, но като цяло, до върха на планината има много камъни.