Споделена история от Други

Какви (български) сериали бихте искали да гледате?
Като бъдещ режисьор и сценарист, мисля да се занимавам с телевизия в България и конкретно сериали. Мисля, че сериалите в родината ни имат бъдеще, но ми е трудно да преценя към какво точно би имал интерес средностатистическия български зрител. През последните години се правят значително повече български сериали от преди, но и сега те не са много.

Ще ми е от полза, ако споделите мнението си. Какви сериали бихте искали да гледате? Какво предпочитате - драма или комедия? А може би някой от поджанровете?
Гледате ли български сериали и ако да, кои? Какво ви харесва в тях и какво не?

Коментари

51-55 от 55

51.   Любовен.

52.   Аз гледам комедии, Италиански като „Tutti Pazzi per amore", Френски - „Extra French“, въпреки, че е уроци по френски пак ми допада повече от много български сериали. Испански, не ми допадат особено, доста са груби. Мексикански „Los eroes del norte", „Yo soy tu fan“, невероятни сериали нищо общо с тъпи сапунки. Аржентина, много ми допадна „Ciega a citas", но с дублаж на български, като го чух се ужасих. Гръцки невероятни комедии нямам думи и са и много като „50-50 например". Руски добри, „Кухня", „Мамочки", други не съм гледала. Американски., досадни бълвочи в които все някой се прави на тъп, но ми хареса Big Bang Teory. Български, за жалост не ми допадат сериалите, само някой филми. Не харесвам това, че се представя столична действителност със столичен акцент и доста просташки, сякаш подценяват българина и смятат, че трябва да е грубо с банално вече станалото просташко, за да се хареса. Много са елемтарни повечето също смятам, че трябва да се появят повече нови и млади актьори. Тя и той не ми хареса много, но поне нямаше просташки изрази и физиономии.

54.   И аз съм за научна фантастика, мистерии, загадки, пътуване във времето.
Ако може актьорите и актрисите да са само нови лица, които да има собствен стил на игра, а не да копират разните "авторитети и светила" по света и у нас.

55.   "Дом за нашите деца". Страхотен филм. Малко изкуствено говорят, но това е в почти всички бг филми.
Гледах го с истинско удоволствие, става ти едно спокойно и безметежно отвътре, и забравяш поне за малко грижи и проблеми. Ето такива сериали смятам, че трябва да има повече. Там няма лигави любовни истории и пр., показва живота и хората такива, каквито са.

56.   Всякакви без такива с мирис на нафталин от соца

51-55 от 55