Споделена история от Други

Какви (български) сериали бихте искали да гледате?
Като бъдещ режисьор и сценарист, мисля да се занимавам с телевизия в България и конкретно сериали. Мисля, че сериалите в родината ни имат бъдеще, но ми е трудно да преценя към какво точно би имал интерес средностатистическия български зрител. През последните години се правят значително повече български сериали от преди, но и сега те не са много.

Ще ми е от полза, ако споделите мнението си. Какви сериали бихте искали да гледате? Какво предпочитате - драма или комедия? А може би някой от поджанровете?
Гледате ли български сериали и ако да, кои? Какво ви харесва в тях и какво не?

Коментари

1-50 от 55

1.   Комедийни. Най-добрият български сериал за мен е "Тя и той"

2.   Аз пък харесвам "Столичани в повече". Това ми е любимия бг. сериал.

3.   Напоследък всички български сериали са хубави, но на мен лично най много ми харесват Под прикритие и Столичани в повече.

4.   Етажна собственост, Домашен арест...
Баш Майсторът е от старите.
Иначе, българските сериали се броят на пръстите на двете ръце, какво да се каже толкова. Радвам се, че българите спряха да гледат глупави реалита, та продуцентите да се насочат към по-смислени неща. Ако спрат да гледат хората и турските бълвочи, ще е перфектно!

5.   Аз като цяло не гледам сериали (никакви) нито филми, киното не ми е хоби. Но сериалите последно време, които произвеждаме се гледат от нас, гледам хората, че ги гледат, но трябва да се помисли да с направи и така, че да се гледат и в чужбина, за да има печалба някаква. Нашите сериали много добре описват живота в БГ и за това не ги гледам, защото това е ежедневието тук, няма какво да се натоварвам допълнително. Комедийните не са лош вариант, давай и късмет.

6.   Аз гледам само "Стъклен дом", само него хванах от началото. Другите ги изтървах, но съм хвърляла по 1 око и мисля, че и те са добри.
Имаме нужда, както от комедийни-нещо като американския "Приятели", "Двама мъже и половина"... нещо като "Тя и той", но в подобрен вариант.
Освен това имаме нужда от бг вариант на "Анатомията на Грей", "Спешно отделение"-сериал, който ДА стимулира младите да следват медицина.
Имаме нужда от чисто женски сериалки- като"Сексът и градът", "Отчаяни съпруги".
"Шепот от отвъдното", "Изгубени", "Бягство от затвора" в бг версии, които ДА СА С РАЗЛИЧЕН СЮЖЕТ И ДА НЕ СЕ КОПИРАТ! Просто давам идеи.

7.   Искам да има продължение на "Тримата глупаци" и да се казва "Трите милиона глупаци"!

8.   Никакви!!!

9.   Аз гледам предимно българските сериали. Много ми харесват. Любим ми е Под прикритие, гледах и 7 часа разлика. Столичани в повече също е готин. Под домашен арест е забавен. Само Етажна собственост малко ми простее.
Мисля, че сериал тип 7 часа разлика бих следяла. Лек, разтоварващ, има всичко в него като жанр.

10.   Преди всичко - КАЧЕСТВЕНИ!
Радвам се, че в БГ започнаха да се правят много сериали, но уви - повечето не стават за нищо. Изтъркани сюжети, едни и същи актьори навсякъде, повечето от които просто не стават! Актьорите май не правят разлика между телевизия и театър и това влияе на играта им пред камера...
Другото, което е - не съм фен на сапунени сериали, но ги уважавам за това, че още от самото начало сценаристите са решили как ще свърши филмът, колко серии ще е и т. н. В БГ, по американски образец, само правят нови и нови сезони, без ясна представа какво и как ще се случи, как ще приключи филма и накрая се получава един бълвоч от рода на "Стъклен Дом". От начало беше интересен, но сега вече се чудят какво да измислят и стана боза, да бяха го свършили окончателно по-добре. Тук нещо като потръгне и ги е страх да го завършат и да направят ново, но когато се изчерпа така или иначе си губят зрителите.
За мен най-готин и интересен е "Под Прикритие", просто не мога да повярвам, че е БГ. Толкова е готин, че дори и недостатъците не ти правят такова голямо впечатление :)
Оф, много се отплеснах, ами това е :)
Палав Мечок

11.   От БГ сериалите ми допадат само "Той и тя" и "Клиника на третия етаж". Хвърляла съм по едно око и на други, но не ми харесва играта на актьорите и изобщо как са направени (режисура, звук и т. н). Вие, като бъдещ режисьор и сценарист, можете ли да ми кажете защо така се получава или по-скоро не се получава работата с БГ сериалите.

12.   Не обичам български сериали и филми като цяло. Единствените български сериали, които са ми харесвали са "Тя и Той" и "Морска Сол". Единствения български филм който харесвам е "Хитър Петър". България не я бива във филмите, още по-малко в "музиката" (ч-а-л-г-а).

13.   Тя и той не е български сериал. Има го в още много страни, с местни актьори. тоест замисълът не е наш ;)

14.   значи за това ми е харесал:)

15.   Аз лично не харесвам сериали, като "Стъклен дом", "Седем часа разлика", "Под прикритие" и етц.
Много са ми елементарни и лигави, но за средностатистическият български зрител със сигурност са идеални.
'Тя и Той', като българско изпълнение беше хубаво, но сценарият е френски, така че не съм сигурна дали ще е редно да го броим за български.
Ще ми се да видя българската реалност в един хумористичен, но не и просташки сериал.
В повечето комедии можем да видим интрига и драма, нормално е освен хумористични ситуации да има и сюжет, героите да са личности и с тях да се случват неща, така че една комедия не може без драма.
Ако искаш да направиш "онзи сериал" заради, който хората бързат от работа, не пропускат и епизод, а после може да коментират с приятели можеш да направиш нещо подобно на "Приятели" или "Как се запознах с майка ви", но със сюжет и герои адекватни на българският начин на живот и мислене. Кой не би харесал комедия със запомнящи се герои, готин сюжет, чат-пат някоя любовна драма и уместен хумор?
Самата България е един криминален сериал, така че не мисля, че този жанр е уместен, пък и нямаме нужната техника за такива неща.

Само ми е много интересно от къде ще вземеш пари да правиш сериал.

16.   Не съм гледал нито един български сериал досега. Бях започнал да гледам Столичани в повече, защото съм огромен фен на Кръстьо Лафазанов, но след няколко епизода ми писна.

Много би ми бил интересен исторически сериал, развиващ се по времето на първата българска държава. Има сума ти интересни събития, които лесно биха могли да задържат вниманието, дори на чуждестранна публика.

17.   Аз пък искам да бъда акриса..
Но по темата аз много бих се радвала на американски тип филми, защото сегашните български от сорта Стъклен дом, 7 часа разлика за мен са си боклуци. Актьорската игра беше повече от отегчителна и спрях да ги гледам след 2 епизод. Сюжет-изтъркан, актьори-недъгави, сценаристи-бездарници.. ето това е моето мнение!
Аз бих искала повеч сериали, като "Приятели", а ако направим и нещо криминално или екшън, романтична комедия, което да си струва ще съм много, много щастлива..
И ти пожелавам успех! :)
Кристъл

18.   Не гледаме сериали, а и не ни интересуват, няма добри български актьори и затова всеки такъв продукт е обречен на неуспех.

19.   "Под прикритие" и "Капитан Петко Войвода" ми харесват. Не ми харесва "Тя и той". Ако правите комедии, не слагайте изкуствен смях. Аз преценявам кое е смешно и кога да се смея. Няма нужда от досаден фонов смях.

20.   Под прикритие ми е любим. Наистина е трудно за вярване, че е български. След това Столичани в повече. Останалите не ми допадат и не ги гледам

21.   Домашен арест :))) Но смятам, че актьорите допринасят за повече от половината въздействие. Така че не само добър сценарий е нужен.

22.   Ако искаш да направиш качествен български сериал трябва да се учиш не от нашите, които не успяха да се докажат никъде- дори в България, а от сериали, които завладяха сърцата на милиони хора. В случай, че решиш да направиш нещо, което е вече правено и показвано, то ти гарантирам, че няма да имаш никакъв успех. Трябва да измислиш нещо, което не е излъчвано досега и което би било интересно на хората. Ето един сериал като " Листопад " например. Той завладя не само цяла България и Турция, ами е много популярен в Сърбия, Македония и половината арабски свят. В него се видя толкова много- лично аз научих много за живота на обикновеното турско семейство, показаха страхотни места в Турция, което сигурна съм е помогнало на страната да привлече нови туристи. Друг голям сериал, който преди 20 години направи голям фурор и до ден днешен го помня е " Касандра". Много интересна история и най-вече страхотна игра на актьорите. Много е важно какви актьори ще наемеш, защото некадърният отблъсква публиката. Дори да има само един, който да е фалшив, да се блещи и да прави изкуствени гримаси веднага ще започнат критиките и на хората няма да им е приятно да го гледат. Друга класика е " Приятели ", а последвалият след това сериал " Джоуи "- продукция отново на същите режисьори, който проследи животът на Джоуи след раздялата с приятелите, беше провал. Не знам колко сезона успяха да направят, но интересът беше нищожен. Първите серии са се гледали от много хора заради очакванията, но с всяка следваща бройката е намалявала главоломно. Защо? Слаба актьорска игра на новите актьори? Слаб сценарий? Или просто изтъркана тематика... Ето дадох ти за пример 3 сериала продукция на 3 различни страни. Жанровете и на трите са различни и въпреки това имат грандиозен успех. Според мен не жанрът е важен, а идеята. Ако е оригинална и никой не е правил нещо подобно то ще има голям успех стига да е направено както трябва с подходящите актьори. Относно сегашните български сериали- за жалост не мога да се загледам в никой. Изтъркани и банални истории, които не могат да впечатлят. Ти си решаваш де, но аз ти препоръчвам да измислиш нещо по-оригинално, ако имаш амбиции сериалът да излезе и извън пределите на страната ни.

23.   22, стъклен дом е излъчен и продаден в много страни, погледни в уикипедия, под прикритие в момента го превеждат на англииски, така че предполагам, че и него са го продали някъде на запад.

българските сериали са страшни и са много за предпочитане пред гнусните турски.

Лола

24.   "Под прикритие" и "Седем часа разлика" са ми любими.
Не харесвам разни просташки от рода на "Етажна собственост", нито пък сапунки като "Стъклен дом" или отвратителната ''Забранена любов". Би било добре да има повече комедийни сериали (но не просташки и с мизерна обстановка), а съвременни и качествени. Също така може и да се направи някакъв сериал за гимназисти и тн.

Но каквото и да е е 100 пъти по-добре от отвратителните турски сериали, които бълват нашите телевизии незнайно защо!!! Просто не е реално, това трябва да се спре!!!

Next

25.   Не гледам български сериали. Но ако сваря на някой от каналите "Доктор Хаус", "местопрестъпленията маями" "Приятели" залепвам докрай.

26.   От автора
Благодаря за отговорите. Идеята ми е да се направи модерен, оригинален български сериал, който да не отстъпва на американските сериали по визия и качество.
Няколко човека споменаха, че една от причините за провала на повечето български сериали е липсата на добри актьори. Аз лично бих търсил по-неизвестни актьори, които нямат много роли зад гърба си, но приличат на героите си и могат без усилия да влязат в ролята.
За момента не виждам начин да се направи сериал с бюджет без намесата на спонсори (така нареченото продуктово позициониране). Никоя българска телевизия за момента не отпуска достатъчно пари.

27.   Лола, гледам сериали от 17 години и спокойно мога да ти кажа, че нашите са пълни бози. Доказателство за това е " големият успех ", който "Стъклен дом " претърпя в Турция. За другите страни не съм чувала никакви отзиви, а като се има предвид фактът как от БТВ обичат да се хвалят с успехите си ми е ясно какво е постигнал и там. Имам доста познати от Сърбия и никой не ми е казвал да го следи. За Македония е излишно да коментирам- предвид фактът колко много ни обичат е ясно и с каква любов го гледат. Въпросът не е да е излъчен, а да докосне сърцата на колкото се може повече хора и да ги накара да съпреживяват случващото се. Успех не означава да се хареса на група хора, а на по-голямата част от обществото и да се стигне до там, че държавата да покани на свои разноски някой от звездите на сериала както стана с гостуването у нашата страна на актьори като Корайма Торес, Освалдо Риос, Сонгюл Йоден, Бену Айдълъмлар и т. н. Със сериалите е както и с всичко останало- ако искаш да постигнеш нещо се учи от най-добрите, но влагай и по нещо от себе си, за да се отличиш и да блеснеш, а не да станеш поредният копиращ. Повечето от турските сериали наистина не струват, но имат и няколко доста качествени продукции, които неслучайно станаха хит и в България. На авторът бих дала идеята да проучи кои филми имат най-голяма гледаемост в България и това да го ориентира. Тук надали ще добиеш ясна представа- всеки си харесва различни неща, но това не означава, че масата хора мислят по този начин. Рейтингите говорят много- порови се и виж. Това ще те ориентира накъде да тръгнеш...

28.   Абе защо не направите реалити, някакъв исторически като Легендата за Испания или Sci-fi

29.   Евала на номер 18, точно това щях да кажа

30.   Аз нямам нищо пратив сериалите, но е добре да са смешни, но не промиващи мозъка с тъпотии и простотии като някой такива сериали по бтв, нова и тн. искам да е нещо интересно, комично, но не пълно с простотии! И без тея политически сериали, просто искам да е нещо забавно, по - тииейджърско, но не пълно с простотии, и най - много в българските сериали ме дразни, това че актьорите играят безчуствено, или се превземат!

31.   Седем часа разлика е най-добрия сериал правен до сега в България много го харесвам. Актьорите са прекрасни и с огромно нетърпение очаквам всеки епизод

32.   Всичките дето са измислени 7 часа разлика стъклен дом столичани в повече, са бози. Първите епизоди са окей ама по-нататък стават бози бесз интересни случки и събития

33.   Под Прикритие е върха на българското кино, че и отвъд.

Всичко изписано по-горе е излишно дами и господа.

Под Прикритие има уникална визия, екшън, обрати, сюжет, преплитания на всичко, което те кара да мислиш... и наистина представя това, което се случва в момента.

34.   Ако можете да направите нещо смесено м/у Под Прикритие и Столичани в повече, с повечето от артистите които участват в тях ще стане уникално.

Моят любим сериал е Под Прикритие и не го давам за друг!

35.   ПОД ПРИКРИТИЕ! За по-малко от 3 седмици изгледах и 3те сезона и се влюбих! УНИКАЛЕН СЕРИАЛ.

36.   Всички са хубави на мен най-много ми харесва
революция зет и може би столичани в повече. :)

Йоана

37.   Я Йоанче, ти как не си в някоя тема за мастурбиране?

38.   Баш Майсторо си е най убав баби. БАБА ТОРБАЛАНА.

39.   №37 - ей дразниш ме вече.... Не чета само такива теми. Обясних ти вече прави ми кеф да казвам, че не го правя, а и е истина де. ;) Пък и не чета такива теми само коментирам ха ха не знам даже за какво се разказват ориентирам се по заглавието. Ха ха ха ха (не знам защо се смея ;д) не всичко с този псевдоним съм писала аз. Давам и на съученички да коментират от мое име. Единствено и само в темата "Искам да попитам момичетата" е мой коментара. Другите не знам не съм ги чела. ;) Значи са писали, че не го правя ми нека хубаво то си е вярно де. Да не мислиш, че имам толкова време да ви чета простотиите за самозадоволяване. Една съм чела до ся вече казах коя ще се радвам, ако ми кажеш кой са другите любопитно ми е какво са писали. Дано не са забравили да споменат, че вуйчо е монах. ;* а ако са писали обратното не е вярно и ще им забраня да пишат от мое име.

Йоана

40.   Никакви. Предпочитам си Женени с деца, Само за снимка, АЛФ, сънсет Бич, Отмъщението (американската версия и тази с Габриела Спаник) и Дързост и красота.

41.   Ми сега не си спомням, но по принцип в всяка тема за мастурбирането, има коментар под псевдонимът Йоана, поразрови се в сайта предимно в категорийте СЕКС И ИНТИМНОСТ и ТИЙНЕЙДЖЪРСКИ, и ще видиш. Не се дразни, обичам те. /37

42.   37 - Да бе ще търся аз ;д нямам време просто за това питах кой са за да стане по-бързо, ама щом не сещаш ок нищо няма значение. Хайде сега чао ;)

А и към №40 - да и аз ги гледам тези интересни са дори повече от българските. Ама те революция зет го спряха чак есента ще почва гледай го, ако искаш може да ти хареса. Другия не толкова ме кефи ама този е як и актрисите съм ги виждала. Една съученичка ми взе плакати на тях. Ок все пак хубав вкус за филми. ;)

Йоана

43.   Такива, каквито са били преди 2000г.! Тогава сериалите са правени по нашенски, а не взаимставни. С риск някой да ме оплюе, че са от социализма, мога само да съжалявам тези, които не виждат! Не съм живял по онова време, но сериалите и филмите от тогава са много по-добри от сегашните по простата причина, че са правени не по западен образец и не са свързани с прехода! Нито един сегашен сериал не можа да прикове вниамнието ми!

44.   Само "Столичани в повече"!

45.   Към Йоана, темите са в раздел ТИЙНЕЙДЖЪРСКИ и ЛЮБОВ И ИЗНЕВЯРА, и се споменава за вуйчо ти.

46.   Омг за вуйчо ли? Ок няма да ги търся няма смисъл, ама мерси все пак, който и да си.

Йоана....

47.   Докато виждам физиономията на оня дебелия и на оня крийпър никога няма да гледам български сериали. Не си актьор, ако си завършил НАТВИС. Това не се учи, или си го имаш, или не. Докато не се махнат бездарниците от екрана няма да гледам ^^ Трябва да се изгради кауза!

48.   Аз гледам "Sex, лъжи & TV: Осем дни в седмицата". Снощи направо бяха върха. Много силно!!! Силна актьорска игра, брилянтен кастиг, страхотен сценарий, много хумор, динамика, абе съвремена работа. С ирония се казва истината.

49.   Научна фантастика - нещо с военни и извънземни (като например Старгейт)

50.   На мен би ми били интересно да видя филми в следните жанрове:

-чисто исторически

-с исторически контекст, такива(в смисьл развиващ се от бг средновековие) филм с елементи на трильр/тайни....или вьлшебства(стьпвайки на нашите легенди и предания),преключения......като за юноши.Гледала сьм такива с английски сюжети по английската телевизия.

-романтичен,любовен с добър край....Нещо като "Първия рицар"(не е сериал)

-екранизация на бьлгарските народни приказки.Те са огромно нац.богатство...

Наистина има липса на юношески или филми за млади хора,а и за хора с млада душа(самата аз сьм на 46г).Такива ,които биха развили вьображението ти,но и показващи елементи от бг бит ,култура и традиции биха дали полет на душата ти ,биха те насьрчили в позитивизьм,градивност и да продьлжиш живота си с достойнство напред.

Иначе не разбирам какьв е смисьла да се правят някакви бози само и само да се прави нещо да се отчита дейност.

1-50 от 55