Споделена история от Други

Кучета vs. Котки
... и понеже наспамихме темата за обичта към малките деца, реших да отворя нова история за кученцата и котките.

Аз лично обожавам котките. „Котатарка“ съм и не го крия. Имала съм женска котка, тя ми беше най-добрата приятелка в трудните пуберитетски години и никога няма да забравя мекият ? характер, погледа ? и това, че беше просто до мен, когато се чувствах най-самотна.

Не, не беше привързана към къщата (само), а и към жените у дома. След като отидох да уча, за съжаление тя залиня, спря да се храни и почина. Беше на 10 години.
Обичам и кучетата (спокойно, не сготвени), но котките са моята страст, заради свободолюбивата си природа и характера си. Иначе, ако живеех в голяма къща с двор, може би бих имала златен ретривър или друга порода интелигентно куче, е - стига да се търпи с котките ми.
Намирам го за леко жестоко, когато големи кучета биват гледани в апартаменти по градовете, не биват извеждани редовно навън... знам ли - котката е друго нещо, тя се справя сама.

Сега думата е ваша - хайде, поне ще се джафкаме и драскаме в отделна тема.

Коментари

1.   Зависи от порадата куче. Харесвам пуделите и чихуахуа. По принцип, предпочитам котките, защото ме е страх от кучета. Обичам да галя котенцата и те да мъркат в ръцете ми. Моите домашни любимци са два неона и две рибки розово данио.
~Кървава победа~

2.   Ще започна с това, че зрелите кучета имат психическото развитие на 2 годишно дете.
Котките изглеждат на техен фон направо мъдреци.
Ще си запазя другите козове за по-нататък.
;)
Джина

3.   #2: "Ще започна с това, че зрелите кучета имат психическото развитие на 2 годишно дете. "
Това е вярно. Второто, което си написал/а - не е и е странно...

Нели

4.   Предпочитам котки. Имам си голяма мъжка сиамска (или тайска) котка и просто я обожавам - определено е много своенравно животно, не е благодарна като кучето, но за мен това е по-скоро предимство, отколкото недостатък. Сега чакаме и детенце и се чудя как ще се спогодят с котето, мисля си че сигурно ще ревнува, защото ще бъде изместен един вид от царското си място, но няма как. Колкото до кучетата - също ги харесвам, но ако не е малка порода в къща с двор. За мен гледането им в апартамент е жестоко, да не говорим, че има хора, които си ги гледат на терасите - пълно безумие.

5.   Котки

6.   Който мрази котките в другия живот ще се роди плъх...

7.   И аз обичам котките имам общо 7 котки. 5 сиамки, 1 черно коте и един шарен дебел котарак. Най-възрастната ми сиамка е на 13 години, тя ми е наследство от вуйна ми преди да почине и най-добрата ми приятелка. Понеже вече не живея в родният си дом, а хазаите ми не позволяват да си гледам животинче, останаха на село. И въпреки, че си ходя веднъж в седмицата за да им нося храна сякаш другите сиамски косматковци бързо ме забравиха, но не и тя. Обича да се гушка в мен и да си играе за разлика от 4 -те и дечица. Другите сиамчета са нейното поколение през годините, най-голямото е на 8, а най-малкото на 1 година. Бяха ми милички да ги раздам и си ги оставих, всяко е с характер. Черното коте и дебелият котарак живеят на двора. Дебелият котарак го намерих ранен, а черното коте ме намери миналото лято:)Кръстих я Сузи, тя е много интересна. Лови мишки, пеперуди, всичко каквото и падне и ги носи на дебелият котарак да ги изяде, а той в знак на благодарност я шамаросва от време на време:)Ей така голям кеф е да ги наблюдаваш. Не съм луда някаква, просто котките са ми слабост.

8.   И аз обичам котките по-мазнички, препечени с сол и черно пиперче. Имат вкус на заешко но като са по мазнички е по добре и от заек. Пухкавата им кожа става за ръкавички в този сняг.

9.   От авторката - радвам се, че така се развива темата, положително, не с караници.
Аз самата съм като 7 и за съжаление нямам постоянно местожителство и непрекъснато съм на път. В двора на родителите си съм завъдила разни улични котки, които ловят мишките наоколо.
Във вътрешния си двор в големия град също храня котки, но не змам, какво е станало там, понеже съм в чужбина в момента. Когато се устроя някъде за постоянно, определено ще имам котки. С мъжа ми си търсим стара къща, която да реставрираме, с голям двор ще е. Идеално за котките.
Обичам късокосместите - сините котки напоследък, но моята (която почина) също беше сиямска. Поне на вид, нямаше някакво родословно дърво. Спасих я от улицата - беше като мишле. За съжаление я загубих, а можеше да живее - беше на 10.
Остана ми любовта към котките. Те са социални животни, не бива да бъдат гледани сами. Не са егоисти, противно на мнението на някои хора. И моята котка е хващала малка мишка и я е подарявала на ужасената ми майка, вместо да я изяде сама. Не, че ядеше мишки - прекалено аристократична беше за това. Ядеше обаче краставици, винаги избираше най-хубавите от градината, оставени за семе. Пробвайте - сиямските котки обожават краставици.
Ядеше и диня, като се сетя, но краставица не отказваше. Самата аз не се храних в училище, а с парите ? купувах цаца. Нямаше котешка храна през 90те, поне не в малкото ни градче. После пуснаха, но беше страшно скъпа.
Беше дребна, моята Сиси. Последната в котилото, болнавата, която никой не искаше да прибере. Хъркаше и често боледедуваше, дишаше изначало тежко. Обожаваше да лежи на парното.
... Няма я вече, но роди два пъти, защото избяга от вкъщи. Все черни котенца, трудно им намерихме дом.
Разбрах наскоро, че дъщеря ? е жива, трябва да е на поне 17 г. Ей това е!

До 6 - котките не ловуват плъхове, не е доказано, че имало прераждания

До 8 - гледай да не ти приседне. Можеш да се заразиш от страшни болести, котките са резистентни към много вируси и бактерии, защото ядат мишките - техните преносители, но като ги ядеш, сериозно можеш да загазиш.
Иначе, котките не разпространяват болести, опасни за човека. Няма котешка тения и т.н.
Но както и да е, не мисля, че 8 говори сериозно, така или иначе.

10.   Аз кучетата не ги обичам, а и ме е срат от тях. Един път едно куче щеше да ме разкъса. Обичам котките. На село имаме няколко, а в града имам един котарак. Имах и други, но умряха.. Един от тях се казваше Рижко и беше необикновен. Родителите ми много го обичаха и твърдяха, че е свръхинтелигентен :D. Той действително беше много умен, даже понякога имахме чувството, че ни разбира какво говориме. Не беше палав, не ядеше много, а просто си хапваше малко котешка храна, лягаше на един стол и заспиваше. Беше уникален котарак, но едно чудовище го уби..
Момиче на 13

11.   Аз имам котка, но кучетата са по-добрички и забавни, поне за мен де. Понякога може да стават досадни, но са №1.

12.   До авторката: Пише номер 6.

Котките биха изяли плъх без проблем ако са по-големички. Но един плъх би убил малко коте с лекота.
А иначе това с прераждането го прочетох в една книжка, която получих за нова година. "Малка книжка за котки", където има 32 снимки на котки и 32 цитата. Наистина е малка, но е забавна, а един от цитатите гласи:
"Хората, които мразят котки, следващия път ще се преродят в миши. " - Фейт Резник.
Малко измених моя коментар, но схващаш идеята :D

13.   Аз обичам само персийски котки, защото са много пухкавки и много сладки. А от кучетата харесвам малките, така наречени декоративни породи- мини йорки, померанчета.

14.   Котката е доста капризно животно и се чувства като пълен господар. Отмъстителна e! Кучето много по трудно се гледа, щото и да се извежда трябва
И двете се превъзхождат помежду си
Харесвам и двете животни;)

Кумчо Вълчо

15.   Mного харесвам котките, даже си имам вкъщи една.. но би ми се искало да имам и куче :)

16.   Отраснала съм с кучета и винаги съм ги предпочитала пред котките... чувствам ги много по-приятелски настроени и ведри. Все пак имам и котка. :) Много са ми странни хора, които гледат домашния им любимец да е расов, но какво да се прави - някои обичат животни, други породи. ;)

17.   От Авторката

Благодаря за коментарите ви.
Кумчо Вълчо - и как ще ти отмъсти едно 3 килограмово животно?
Капризна? Котката си има определени навици. За храна не е по-капризна от всяко куче иначе.
Да, капризна е към хората. Не харесва всеки човек и да - всяка котка си има характер, но доместицираното животно, свикнало от малко с хора, няма никакви проблеми.
Имам три дивачета в градината на нашите - не дават да ги погалиш, съскат и бягат, но ако от малки ги бяха привикнали, галили и им бяха обръщали внимание нямаше да е така.
Това ми харесва у котката. Въпреки, че е първото животно, допуснато в дома на човека (за да лови мишки), тя не е опитомена напълно.
Кучето ми е прекалена отговорност, не е за хора в работоспособна възраст, според мен. То има нужда от внимание, от разходки на чист въздух, от пространство, което е много голям проблем в големите градове.
Има и малки кучета, вярно, но те не са ми по вкуса, а и за тях се отнася същото - разходки, внимание, възпитание, упражнения.
Котката не изисква много грижи, а ако се гледат двечки, дори не изисква постоянното присъствие на човека в жилището. Съседката ми има дебел котарак, които сам си слиза от терасата и сам си се качва, когато и както му скимне. Яд ме е на него, защото хрупа храната на котките ми, а и забремени едната. Ужасен е, пристъпва много мудно и важно сред женските - истински мъжкар.
Котаракът на вуйна не е такъв, той оставя храната на „жена му“ и на децата си, дори отслабна много, защото не можеше да се добере до купичката.
Всяка котка си има характер, предпочитания, и да - капризи. Точно като хората, по-скоро -точно като жените.
Иначе, не са отмъстигелни, просто не са хора. Не помнят толкова дълго, а и няма как да ви навредят практически.
Едно куче е друго нещо, то е потомък на вълка и може да те разкъса. Не е шега работа, имам респект към тези животни.

До 16 - напълно съм на твоето мнение. Ако човек не се занимава професионално с киноложки изложби, с развъждане на расови животни, според мен няма смисъл. Обичам породата „улична превъзходна“. Искам един ден да имам оранджав котарак като Гарфилт и черна котка. (запалих се и от филма „Котаракът в чизми“). Иначе - най-вероятно ще прибера някакви изоставени животинки от улицата....искам да имам много котки!

18.   Авторке пожелавам ти в най-скоро време да намериш къщата на мечтите си и да осъществиш намеренията си:)Веднъж гледах по анимал планет предаване за един човек, който си е направил ферма за котки с всякакви екстри за тях. Най-готино беше, когато едното коте натисна с лапа нещо и от фонтанчето бликна вода. Всички котки са прекрасни, като им видиш сладките муцунки как да не си ги вземеш вкъщи:)Приятелката ми от детинство имаше една ангорска котка тя много обичаше да прегръща. Като я вземех в ръце и разперваше лапички и ги увиваше около врата ми. Иначе авторке отмъщението на котките е да се изпишкат или изакат в обувките ти, не ги подценявай:)))А иначе кучетата са добри другари, но не си мерят силата като са малки. Особено ротвайлерите си падат доста коварни кучета, изгубват разсъдъка си като достигнат определена възраст и нападат стопаните си... Котката е за предпочитане за гледане най-вече че не лае в 3 часа посред нощ да я извеждаш да пишка, ходи и си върши сама работата:))

19.   Не харесвам да имам животни. Натоварвам себе си, натоварвам и животното. Най-добре им е на свобода, а на мен ми е най-добре без излишни ангажименти ;) Иначе може би котките, защото правят по-малко бели.

20.   До 18 от авторката - ш-ш-ш, мъжът ми да не чуе за котешката ферма, че и сега съм му писнала с моите котки. Ако знае, какво го чака, ще настоява за апартамент!

21.   Харесвам и кучета и котки. Имам 12 котки, които живеят в гаража ми три от тях са улични и те създадоха другите палавници. Любимката ми е черна котка, която спасих - бяха убили майка й, а тя, казва се Девка беше едно малко котенце. Храних я със спринцовка с козе мляко. Сега ме има като майка. Иска да я гушкам, и ме ближе с езиче по дрехите всякаш суче. Иначе всяка една котка си е специфична по своя си начин. Всяка си има различен характер и обича различни неща. Имам и куче - доберман съшо много нежно и чаровно куче, като малко дете е. Не си представям живота ми без тях. Ужасно много ги обичам!
Поздравления за авторката!

22.   Авторке, аз съм 5, имаме котки и ги предпочитаме. За кучетата не зная, но определено котките са отмъстителни. Как може да отмъсти- начини много. Представи си всичко, което може една котка да причини на апартамент + това, което прави едната ни котка, след като ние сме и се карали, е да напада другата, защото тя е по-слаба. Поне по мои наблюдения ужким не помнят много, но докато помнят, може да го изкарат през носа на човек.

23.   И кучета и котки обичам много. Още от малка като си отида на село първата ми работа е да се завра при тях и да ги нагушкам за ужас на майка ми. Просто не мога без животни край мен. Да излезна навън с кучето ми и да си седна някъде с него, винаги съм си го чувствала като най-добрия приятел, мога да си прекарам часове така. Всеки път като ме види започва да подскача и като клекна се гушва в мен. Гледаме си и четири котета на село, постоянно ми се завират в ръцете. А като излизам навън и видя някое бездомно животно много се натъжавам и отивам да го погаля или да му дам, ако имам за ядене, не ме е страх или гнус за сметка на приятелките ми, дето само като видят куче и бягат. Като малка даже си мечтаех, че като порасна ще си направя една голяма къща и ще подслоня всички бездомни кучета и котки да си живеят при мен:D

24.   Обичам и двете. Но предпочитам котки, защото са по-чисти и ми действат успокояващо. Нямам домашен любимец, защото имам малко дете. Имам приятелка с котка и съм влюбена в нея - обожавам я (котката). Имаме помиярчета и котки на село - и в тях съм влюбена. Обичам животните, но съм против уличните кучета (серат навсякъде, нападат хора и сеят зарази) и против кучкарите, които не събират лайната на питомците си. Ако го правеха, нямаше да имам нищо против. Но аз лично не смея да си заведа детето в пясъчник, защото там има повече лайна, отколкото пясък.

25.   И двете.

26.   Аз обичам котките. Те са съвършени животинки.

Ранджан

27.   Кучета определено. Котките са гальовни, но нагли и при всеки удобен момент гледат да направят някоя беля, изобщо не са благодарни, че се грижиш за тях. Както каза един потребител, отмъстителни са. Мислят се за господари на къщата едва ли не. А кучето ти е вярно до край, докато ти се грижиш за него, то ти дава в замяна цялата си безкористна любов и никога не би те предало. Вярно, искат повече грижи, разходки, храни, но си заслужава. Котките са красиви, аз лично много харесвам персийски и сиамски, но никога не бих гледала, вече обясних защо. И не ме разбирайте погрешно, не слагам всички котки под общ знаменател. Много зависи и от това как го възпитава стопанинът, но това е моята гледна точка, такова впечатление са създали у мен котките на село и котките на някои мои приятели. Скоро ще си взимали куче, все още се чудя каква порода, но едно е сигурно - умирам от вълнение, защото ще спечеля един истински приятел! Много други ХОРА, се провалиха в това...
-момиче