Споделена история от Други

Не ви ли писна от турските сапунки?
На мен ми писна и втръсна от турски сериали. Добре първият турски сериал или поне така си мисля бе "Перла". Той бе интересен, но в края стана скучно. Сега тея въртяха "Листопад" години и години (въздишка). Въртяха и някакви краткотрайни сериалчета като "Забранения плод", "Морска звезда" и такива. Направо ни потурчиха. Единствения сериал, който ми взе съзнанието бе (барабани моля) "Опасни улици"- героите са яки, но последно време ми стана скучно. Сега и "Пепел от рози" по голяма тъпотия пък не съм гледала. Нямам думи!

Коментари

1-50 от 59

1.   Да! Писна ми! Писна ми и от скапаното БТВ. Когато и да го пуснеш все турски сериали дават. Безообразие! А можеше БГ сериалите да ги съчетаят така, че да ги дават последователно, а не наведнъж и сега тези бълвочи да дават.

2.   Да, писна ни и затова никога не сме ги гледали. Не гледай просто!

3.   На мен по начало са ми безинтересни и не ги гледам.

4.   Ох, и аз не ги обичам, някак си са ми скучни.. , но напоследък само това дават. Една приятелка много ги гледа и даже започва а се прави на героиня от турски сериал, ужасно е.

Jeans and T-shirt Girl

5.   И на мен ми писна. По дяволите това е българска телевизия, а само турски сериали вървят, а те такива бози. Не че нашите сериали са по-добри ама все пак. Вече почти престанах да гледам бтв, то колкото пъти да превключа все някакви Айшета и Хасановци дават:x

6.   Е, много хора ги гледат и даже ги следят с интерес. Ама това си е техен проблем. Аз не гледам телевизия. Или ако гледам (мноооого рядко), умишлено пропускам БТВ и Нова :)

7.   Отдавна не гледам телевизия... А и освен бтв и нова(нарочно ги пиша с малки букви) има и други канали...

8.   Имам чувството, че тоя Листопад само аз не съм го гледала.
Гледах 10 минути от последната серия скоро, просто защото бях на гости на приятелка и тя не можеше да го пропусне.

Тъпото е, че заради тея сериали после и новините са бъкани с глупости - от рода на айляк шикербахри се разведе, как алдъъ ибриман се грижи за тялото си и такива простотии. Защо не даваха как минаваха дните на Коста Цонев преди да умре, а големи репортажи от погребението му?
И не само новините, в разните му там предавания канят много турски актьори. Масово в интернет хората изразяват недоволство от това, не разбирам защо продължават и то още по-засилено да пускат тези турски сериали?

Лоша

9.   Много съм съгласен с номер 8!!!

10.   ами гледайте други канали, какъв е проблема не мога да разбера? На мен не ми писна от турски сериали, защото няма как да ми писне нещо, което не гледам.

11.   Писна ми по-скоро от натрапването на всичко турско в България. Било то политици, новини, или сериали.
Иначе аз просто не ги гледам. За щастие БУМът им отмина и сега имаме И друг избор по другите програми.

12.   Не, не ми е писнало, просто защото не ги гледам. Също както и повечето предавания, които не са турски, български са си, обаче са пълна помия.

13.   За това сме си виновни ние тъпите българи. Гледаме всякакви глупости ( и когато тези серияли имат гледаемост, ще пуска и повече и повече), но ако направя една сметка телевизора е излишен, защото нищо не дават по него. Новините могат да се следят по интернет, мачовете също. Дразня се, че и баба ми и дядо ми, когато се скарат гледат тези глупости на различни телевизори и още по лошото е, че не сме само ние така.

14.   12, много си прав. Цялата телевизия стана една голяма помия!!!

15.   Абе вас кой въобще ви кара да гледате телевизия??? Нали си имате интернет, за какво ви е тази умрялата телевизия? Аз от както си прекарах интернет телевизия не гледам. Защото в интернет гледаш и слушаш каквото си поискаш, а по телевизията гледаш и слушаш това, което те ти пуснат.
Просто не мога да ви разбера.

17.   Предпочитам да гледам тъпи български сериали отколкото турски!

18.   На мен пък ми харесват. Гледала съм "Листопад" и "Забраненият плод". В момента гледам "Пепел от рози" и ми харесва. Естествено, не ми харесва фактът, че турските сериали станаха прекалено много, но поне в тези, които съм гледала, актьорите се справят доста по-добре от нашите, а историите са увлекателни, човешки и поучителни.
Какво да гледам? "Етажна собственост" и "Домешен арест" са АГОНИЯ на БГ-киното. "Стъклен дом" бива горе -долу. "Столичани в повече" беше чудесен сериал - адмирации за сценаристите, режисьора и актьорския състав. За "Под прикритие" не мога нищо да кажа - не съм го гледала, но за "Забранена любов" - майко, мила, каква трягедия - аматьорщина и подобие не на сериал, а на телевизионен театър. Но когато бях малка съм гледала много по-добри телевизионни театри.
Надявам се "Отплата" да реабилитира БГ-киното. А, да - сетих се и за друг - "7 часа разлика" - много пари, вложени в слаб сценарий и слаба актьорска игра...
Едно време имаше "Дом за нешите деца" - ако не сте го гледали, изтеглете го от нета - заслужава си, а Коста Цонев (лека му пръст) си тежи на мястото. А "Васко Да Гама от село Рупча" е класика, жалко, че няма такива детски сериали сега.

19.   Дорде Вежди Рашидов е министър на културата, все турско ще гледаме. То да бяха само сериалите - идете по Русенско и Търговищко - та там българска реч не се чува.
Дадоха им права повече от на българите. Къде са Левски и Ботев сега да се обърнат в гробовете. Достойнство нямаме ние днешните българи и не заслужаваме тяхната саможертва.

20.   Подкрепям всички с двете ръце. Гледам ТВ защото следя някое друго тийн американско сериали. Те са интересни, особено по супер 7. ПО дисни почнаха само да ги повтарят и повтарят и повтарят. Втръсна ми от турски тъпотии. И аз Лоше като теб гледах края на тъпопада 10 минути или 5 защото повече не можах да издържа и една се качваше на влак другата реве покрай нея. Заради паплачта от рози не пускат аламинут от 9-аз много го харесвам. Има колко по интересни сериали от турските. В тях няма никакво развитие. Почват що- годе добре. След това няква скучна кулминация и накрая свършват.
Авторката, която си измисли ново име Noood

21.   писна ми от тия турски сериали искам си латиноамериканските искам си латино сапунки в 11:00, 13:30“14:30 и 17:00 ако трябва да направят някоя програма само за турски сериали, развалиха БТВ-то с тия турци. Да вярно гледат се от някаква аудитория, но не мога да си обесня как няма и година от както свърши, , Глистопад'' и после почнаха да го повтарят от 15:30 така ли няма какво да пуснат??? хубаво си беше едно време от 15:30 ФОКС КИДС ся кво гледаме само Айшета.. пфф. И сега заради пак турска боза ми дава сериала в събота само!!! е тъй ли не могат един турски сериал да го излъчват само в събота или неделя ама българските иначе могат да ги дават един път в седмицата :Д тцтцтц

22.   10, ама то и по другите канали има някой друг турски сериал.
Авторката Noood

23.   15 ви го каза!!!

24.   Писна ми, по дяволите!

Писна ми държавата ни да се турцизира, циганизира, а Босфор ТВ да бълва на всеки час турски сериали до скъсване!

Писна ми турците и циганите да са навсякъде около нас, да се държат сякаш все още сме под тяхно робство, да ни тероризират, да ни газят и избиват!

Писна ми да се строят тъпи джамии на всеки километър, а вместо да се вземат сериозни мерки за циганите, правителството се е заело да ги интегрира!

Писна ми рязани турци да тормозят българчетата в нашите училища, а тъпото ни полицейско - мафиотско правителство, отдавна сключило тайна коалиция с турско - синята мафия на Доган да си затваря очите за това, тъй като иначе ще изгуби властта!

Писна ми да ни управлява мафия, президента ни да е купен, а на националистите да не се дава шанс да се доберат до властта, и да се прави всичко, че да ги унищожат!

За жалост това е реалността в която живеем!

25.   Ама 23, не става въпрос за това да не гледат хората. Цялата тази работа е добре замислена система за промивка на мозъците сред ниско интелигентното общество. Това е по-опасно нещо, от колкото си го представяте. Искат да ни накарат да мислим като тях. Това е част от програмата на властимащите турци в България за потурчване на населението. Спестете си коментари от рода на, , ти да не си от Ат.. а". За вас всичко е шега и не обръщате внимание на подобни въпроси, а те са от съществено значение за нас, като българи. Замислете се.

26.   25,защо си губиш времето да им обясняваш? Няма да те разберат!!! Ето един пример http://vbox7.com/play:0f134d2c

27.   И на мен ми писта от тях.!! Защото вече са ги давали по сегашните програми или просто защото вече няма място в програмата сега ще ги дават и по новия канал на Бтв - мисля че се сещате кой - просто от 2 и половина на обяд вече започват турските сапунки и така до 8сем вечерта и някаде помеждудругото има новини!

28.   Номер 8 и аз така сега съм 7-ми клас и още от миналата година мойте съученички като баба ми не млъкват, само за този листопад и някакви тъпаци от филма си говорят! Тея турци пак ще ни потурчат, след години според статистика като основен език в България ще са - търски, цигански - с извинение и български! Представяте ли си! Писна ми вече от тея бози, защо не пуснат нещо интересно!!

29.   Наистина някой от тях са много досадни! Все едно и също развитие във всички сериали! Но наистина накой ги харесват! Листопад беше толкова банален! А да не говорим за Дързост и красота въпреки, че той не е турски сериал!
Ънчитуу

30.   уважеми коментатори, всичко това дето го бълва "БЪЛГАРСКАТА ТЕЛЕВИЗИЯ" относно турските сапунки, не е случайно. Това е част от геополитиката, която осъществява две цели:1. Да притъпи и без това притъпените национални чувства на българския народ, . Разбира се че има и хубави и български и френски и пр сериали. Спомнете си "Жената зад щанда" и пр. Но на нашата журналистика се плаща от чужди емисари, това го твърдеше още преди 10 години великият Николай ХАЙТОВ.
2. Да се отклони вниманието на болшинството от българския народ от тежките всекидневни проблеми, създадени от управляващата класа и банкерите. В тази връзка още в античността императорът ЦЕЗАР е наредил да се дпредоставят на народа "хляб и зрелища" ЗА ДА НЕ СЕ БУНТУВА.. еЕто това в момента е България-турски сапунки, БИГбрадър, разголени хубавици по вестници и телевизия чалга и пр. И тези манипулатори на духа на българина до такава степен са успяли, че дори учителките със захлас гледат сапунките и чалгата. можете да си представите на кава българска духовност ще учат нашите деца и внуци

31.   Не, повечето турски сериали са много добри продукции. Нищо общо с българските бози Под прикритие, 7 часа разлика, Столичани в повече, Революция Z и т. н

Venjus

32.   , , Опасни улици'' наистина не беше зле като филм. Но по едно време стана малко скучен. По принцип не следя сериали, но филмът, който най-много ми допадна, турски сериал, това беше, , Малки тайни''. Саундтраците не бяха с ориенталски ритми. Сюжетът беше свързан със съвременни проблеми на младите. Актьорите също бяха на ниво. Това е филмът, който ме грабна.
От българските, , Стъклен дом '' беше най-добрият според мен. , , Етажна собственост '' и, , Домашен арест'' са пълна помия според мен.
Да се върнем на турските сериали. Според мен сериал, който представя действителността в Турция, това е, , Комшии''. И него не го излъчват вече, но там героите бяха властолюбивият авторитет в лицето на мъжа и послушната домакиня в лицето на жената. Уж беше комедиен, но и много сериозни теми бяха застъпени.
И малко отклонение - не обвинявайте турците за чалгата. Чуйте текста на някоя турска песен. Няма да чуете да се пее за прашки, тупалки и тройки. Там думите са много красиви и добре подбрани.

33.   Турските сериали са много по-на ниво от българските. Стойностна актьорска игра, добре замислен сценарии (поне в повечето). Има и много турски сериали, които не стават за нищо, но мен лично "Малки жени", "1001 нощ" и "Цвете от изтока" страшно ме грабнаха!

34.   Изобщо не харесвам турските сериали, но не са ми писнали защото не ги гледам. Никой не ви кара насила да гледате сериалите. А и да ви кажа че турските сериали са предназначени (попринцип) за по-възрастните хора, което е нормално както и момичета. На възрастните хора това си е вид забавление и с нетърпение очакват следващия епизод, защо да им го отнемаме... А аз като млад човек на 18 години си свалям сериали от торент сайтовете а там има всякакви.... Стига сте смесвали сериалите с политиката.... аз като гледам американски сериали и филми да не съм станал американец я, аз дори не съм стъпвал там...

35.   Аз също не харесвам това, че по всяка телевизия има турски сериал, но затова просто не ги гледам. Хората ги гледат, защото нямат избор. Кое да гледат? -Забранена любов или Домашен арест. Турските сериали са по-добри от българските многократно. Вярно е, че вече малко се прекали със сериалите, но в крайна сметка много хора ги харесват и са луди по тях.

37.   И на мен ми писна. От всички турски в момента само "Сезони на любовта" става за гледане, другите са някакви пълни бози. Не мога да разбера как може някой да хареса "Огледален свят" /който донякъде краде историята на една героиня от "Морска звезда", която лъже, че е богата/ и "Времето лети"? Защо bTV не пуснат "Отмъщението" с Габриела Спаник?

38.   "свалям сериали от торент сайтовете а там има всякакви"
Не е вярно, La venganza я няма никъде, има я единствено с руски дублаж. Освен това никъде не може да се свалят Sisters 1991-1996 и Пътища на любовта (с Арасели Арамбула). Да не говорим за Amor a mil.

41.   Единстврният турски сериал, който ми грабна сърцето беше „Незабравима”, жалко че не се излъчи продължението.

42.   Аз гледах "Любов и наказание" -намерих го в нета с руски дублаж. Хареса ми. Докъм 29 серия действието вървеше напрегнато, после взе да става някак точещо се, но като цяло беше хубав много любов, малко крими и етно истории-с общо 62 серии. Интересното беше как се вплитат модерния живот с традициите в едно семейство, интриги и др. А бе щом го гледах до края значи беше добър и актьорите бяха добри.

Едно време гледахме хубави австралийски сериали като "Птиците умират сами" и още един друг с леля Джили (така се казваше героинята с отрицателния образ това само съм запомнила), но му забравих името сега -бяха страхотни.

43.   Аз лично не гледам турски сериали. По БТВ баща ми следи новините и майка ми за това го пускаме. Аз в моята стая си гледам други например любимата ми програма е: animal planet. По принцип си свалям любимите ми филми от интернет на диск и после ги гледам на двд-то и така... Иначе и БТВ гледаме всички, но зависи и след новините какво дават.

Всеки с вкуса си аз какво мога да кажа. Нямам нищо против тези филми, но просто не са ми интересни предпочитам българските филми като революция z например. Има много филми, който не ми допадат, но брат ми ги гледа. Като да кажем анимациите е някой са интереси, но други не. Сега обаче лятото много не гледаме телевизия или сме навън с приятели или плуваме в басейна ни. Аз често съм и на двора у нас играя си с котката ни, а брат ми играе на видео игри и така... Не знам никоя не съм, че да казвам кое е хубаво и кое не е. Щом повечето ги гледат значи ще ги излъчват няма как просто.

Падналото ангелче :)

44.   Турски сериали ги гледа цялата женска част от моето семейство(като изключим мен)Винаги съм ненавиждала турските сериали, но само един ми грабна сърцето-север юг. В този филм се разказва за истинската любов и приятелството и даже понякога не си личи, че е турски. В общи линии това е. Иначе както се досещате, на 14 съм и съм принудена да гледам по цял ден турски сериали заради майка ми :D

Laura

45.   Хора, по точно псевдопатриотчета от контингента на Болен Сидеров, проумейте едно, турските сериали не са създадени с цел да ни потурчват, притрябвали сем им ние на турците. Турските сериали са създадени с цел да покажат на Европа, не само на България, светското лице на Турция. Целта им е да убедят европа, че са светска държава с цел приемането им в ЕС. Всички им скачате, защото са турски, а ние мразим турци. Преди, когато се въртяха нон стоп латиноамерикански сериали никой дори и не заподозря Латинска америка в опит да ни полатиноамериканчи. И Левски и Ботев спяха спокойно. По-голяма част от хората мразят турските сериали, заради Турция, а не защото са по-зле от останалите. Гледат се и много американски сериали, даже повече от турските, но срещу тях никой не протестира. Защо? Защото ние не мразим Америка, а Турция. А иначе това са сериали като всички останали, някои са тъпи, други са интересни, това е.

46.   "Аптека, банка, кино, публичен дом, казино,
На тълпата даваш хляб и зрелище и вино.
Идва нов сериал, забравете стария,
Кажете к'во остана от Велика България? "

- Спенс, "Велика България"

47.   Отдавна ми е писнало, но напоследък започнаха да дават само индийски бози, които са също толкова тъпи. Защо за бога не пуснете някой свестен европейски драма сериал - испански, френски, немски? Испанските сериали са чудесни! Купете например останалите сезони на Аида!

48.   47 недоумявам какво пък толкова му харесваш на сериала Аида? И като цяло изпанските сериали са пълни с грозни хора, турските актьори, и особено актриси, поне са красиви. Отделно, аз за немски сериал не съм чувала, предполагам, че немците просто не са много развити в тази област, т. е. не бълват сериали на кило. А френски пък защо? Какво смяташ, че могат да ни предложат господа французите? Колкото до индийските сериали, напълно съм съгласна, много лоша актьорска игра и пълно с мустакати, едновежди мъже и жени, най-вече жени :))) Моето мнение е, че при всички сериали, независимо от коя държава са, има и тъпи и хубави и си е въпрос на вкус, но аз лично, макар и мноог рядко да гледам сериали, предпочитам турските пред латиноамериканските и индийските, като качество и визия са в пъти по-добри.

49.   Сега по Нова дават по 2 турски и 2 индийски сериала.
Моето основно обяснение е, че е по-скъпо и изискващо усилия да се правят собствени публицистични предавания и за това те купуват много евтини тв продукции от Индия и Турция, с които да си запълват тв времето.
Не бих казала, че турските са лоши-до някаква степен са близки и до нашата култура и кухня. Но те направо ни бомбандират-става прекалено.
Много по-скъп ще е и сериал от бяла държава и за това бичат до откат филми от държави, които имат развита филмова индустрия, които са доста евтини в сравнение с европейските продукции например...

На мен ми се гледат хубави български, английски, други европейски или австралийски сериали.

59.   Аз. Не. Гледам. Турски. Сериали не. Ги. Понасям.

60.   В коментар 45 прочетох, че Турция била светска държава. Ти виждал ли си им знамето - полумесец и звезда, това е символът на исляма. От 15 години на власт там е ислямистка партия която иска да върне Османската империя. В турските затвори е пълно с журналисти, общественици, дори военни които са светско настроени и са против ислямистите които управляват. Турция е съюзник на терористите от "Ислямска държава". Съвсем скоро на футболен мач Турция-Гърция в Истанбул публиката викаше и освиркваше минутата мълчание в памет на жертвите от атентатите в Париж. Това ли е светска държава, това ли са светски хора? А в сериалите е точно обратното и това е с цел такива като нас които не живеят в Турция и не знаят как е живота там да си кажат "я каква хубава страна, какви щастливи хора" :) нали ако се покажат какви са наистина всички ще се отвратим и никой няма да им гледа сапунките. Сега ако ме обвините в конспирация или заговор - няма такива неща, това е елементарна политика, но някои хора са прекалено наивни и на черното казват бяло. А ние имаме 500 години опит с турците, би трябвало отлично да знаем какво представляват.

61.   Просто не ми са. Интересни и не ми харесват затова. Не ги гледам. Не. Са. Яки а. Едно време. Латино сериали толкова са яки и. Интересни. Супер. А. Сега. Турски и. Индиски сериали. Хич не са интересни само. Побьркват. Хората

62.   И аз съм на същото мнение! Вече ми писна, постоянно ги повтарят! Но има и други интересни канали като Travel channel, Discovery channel и много други! Но лошото е че ги дават по националните телевизии! Поне латиноамериканските ги даваха предимно по кабеларките, малко бяха по националните!

63.   И аз не ги харесвам. За сметка на това пускам често БНТ , Travel TV и Нешънъл Джиографик

1-50 от 59