Споделена история от Други

17 мига от вечността!
Попаднах на подобна тема в един форум, който, обаче, не е анонимен, тук мисля, че обстановката някак предразполага повече за споделяне, затова реших да пусна темата тук. Идеята е да споделите 17 мига от живота ви, които никога няма да забравите, моменти, които са ви зарадвали, разчувствали, натъжили, белязали по някакъв начин. Ето ги и моите 17 мига (не в хронологичен ред):

1. Майка ми чете приказки на мен и сестра ми в детската ни стая.
2. С братовчедките се заклеваме писмено и най-тържествено, че когато порастнем няма да се омъжваме, ще живеем заедно и няма да пушим! (по настоящем всички сме пушачки и всички, освен мен, са омъжени).
3. Когато за първи път видях баща ми да плаче.
4. Летата, прекарани на село, в безгрижни игри и тичане по поляните.
5. Първата ми целувка с момче, по време на игра на подаръци.
6. Първият път, когато мъж допря своето голо тяло до моето.
7. Мигът, в който най-добрата ми приятелка спаси живота ми.
8. Когато с приятелки се заклехме на фона на "Клетва" (Щурците) (тази, за разлика от клетвата с братовчедките не сме я нарушили :))
9. Когато осъзнах, че ТОЙ не ме обича и никога не ме е обичал.
10. Когато си пожелах да се влюби в друга и когато малко по-късно това наистина се случи.
11. Когато научих, че се е родил племенника ми.
12. Когато 7 години по-късно получих смс от сестра ми, че отново е бременна.
13. Когато слушах Майкъл Джексън и вярвах, че ако пея абсолютно точно заедно с него, ще се превърна в него и се ядосвах, че явно не правя нещо както трябва щом не се получава.
14. Мигът, в който видях децата на най-близката ми приятелка за първи път.
15. Когато един непознат мъж хвана ръката ми.
16. Когато дядо ми ме ступа яко, заради една глупост.
17. Всеки път, когато аз мисля за НЕГО, а той- за нея.

Още много има, но засега толкова. Вие сте :)

Коментари

1.   Здравей! Струва ми се, че темата е хубава. Ще споделя миговете, които са ме зарадвали и натъжили. Не знам дали ще мога да напиша 17. Събитията не са в хронологичен ред.
1. 26. 02. 2010 Г. - един невероятен ден, прекаран с човекът, който обичам..
2. Спомням си, когато бях 6 клас и получих първото ми отсъствие :D..
3. Безгрижните лета, когато бях 3-4-5 клас. Тогава всички деца от квартала се събирахме навън, стояхме до късно, играехме на най-различни игри и т. н.
4. Първото ми ходене на море..
5. Несподелената ми любов.. тя и до днес продължава да е несподелена, много сълзи съм проляла заради него..
6. Първият път, когато излязох с момче
7. Като бях много малка имаше една програма „Кра-кра“.. обожавах да я гледам, не знам защо.. , но може би заради едно конкретно предаване, наречено „Супермаркет“. Там рекламираха разни неща и аз незнайно защо много обичах да гледам предаването.
8. В началото на 6 клас, когато аз, момчето, което харесвам и една приятелка излизахме всеки ден заедно. Той се държеше толкова добре с мен.. , но тези хубави мигове не продължиха дълго..
9. Първият пък, когато ми включиха система, тъй като се бях обезводнила. Бях 2-3 клас и някак си.. бях много радостна.. изненадана..
10 Когато за пръв път ми дойде цикъла. Бях много щастлива, защото мислех, че съм много пораснала :D
11. Когато го виждах да говори с други момичета, а мен не ме забелязва. Беше ми много тъжно, даже си спомням как като го видях, ми идваше да се самоубия и се прибрах и плаках около 45 минути.. доста тъжен спомен..
12. Ужасяващият психически и физически тормоз, нанасян 3 години от бившите ми съученици..
13. Първото ми самозадоволяване :D /това го споделям, защото тук е анонимно, но иначе никога не бих го споделила на приятели.. биха ме помислили за луда/
14. Как плаках, защото мислех, че ще остана на поправителен по география, но все пак не останах..
15. Когато за пръв път успях да изсвиря истинска песен на китарата..
16. Първият ден в гимназията..
17. Първото ми излизане по центъра сама..
Ейй, успях да ги измисля 17 мига..

Поздрави,
Jeans and T-shirt Girl

2.   Сега е мой ред.
1. Когато мама ми каза, че е бременна.
2. Когато гушнах сестричката си за първи път.
3. Когато научих, че баба е починала - много плаках!
4. Когато с приятелката ми хорихме в мола без родители.
5. Когато с приятелките ми ходихме на кино и бягахме от едни където ни зяпаха.
6. Когато разбрах, че момчето което харесвам си подо по най - добрата ми приятелка, а тя по него - замълчах си!
7. Когато ми дойде цикъла - странно защо но аз се разплаках!
8. Когато станах 1-ви клас!
9. Когато се запознах в най - добрата си приятелка.
10. Когато тате ми подари старата му китара и ме научи как се свир мила моя мама - бях на 7-дем годинки!
11. Когато разбрах, че отбора ни е на 1-во място на една викторина - в отбора бяхме аз и най - добрата ми приятелка спечелихме трофей!
12. Когато ми казаха, че съм анемична - много се стреснах!
13. Когато за първи път танцувах на сцена от балета ми!
14. Двойката ми по история - беше ми много гадно, защото винаги имах само 6-тици, а на този урок бях болна и незнаех, че са го зели.
15. Рождения ми ден когато станах на 10.
16. Коледата която получих йониката ми.
17. Когато баба ме целуваше по бузата и ми каваше браво за това което съм направила примерно рисунка или съм прочела текст - е това беше когато бях на 5.
Момиче на 14.

3.   защо пък точно 17?

4.   И аз няма да карам по хронология, а както ми дойде.
Страхотна тема, с удоволствие се включвам.
1. Много летни дни с родителите ми, прекарани на море, планина... пътят със старата лада, озвучен от касетофона и АББА, ДиДий Джексън, Пух и много други песни. Чуя ли песен на АББА, неизменно си спомням за тези пътувания и най-често за Варна.
2. Когато почина майка ми преди 14 години..
3. Когато почина баща ми преди 2...
4. Когато обичах един мъж 6 години и се разделихме..
5. Когато преди 17 години се роди синът ми-най-вълнуващото преживяване в живота на една жена.
6. Преди 4 години почти неочаквано "изскочи" от мен и една малка красавица-дъщеря ми. С брат си се обожават, макар че имат различни бащи.
7. Когато влязох в столична гимназия преди Ен-брой години, бях невероятно развълнувана. С много от учителките ми сме още приятелки вече близо 30 години.
8. Когато работих в едно заведение преди 10-тина години. Колежките бяхме и приятелки, от един район, ходехме си на гости, а на работа бяхме екип. Сега такова нещо вече няма...
9. Когато играех в двора на блока ми като дете, народна топка, футбол, тичахме, ловяхме скакалци... Когато се случи да видя скакалец, си спомням за детството, за блока, където отраснах, за родителите си, за квартала, в който вече отдавна не живея...
10. Когато баща ми ми донесе едно вълнисто папагалче-беше го хванал с шапката си и ми го донесе, ухилен до уши. Никога няма да го забравя.
11. Отглеждахме някога куче-помня как донесохме в къщи кутрето, на месец и нещо, и щом влезе в къщи, се изпишка на килима насред хола.
12. Когато преди 7-8 години започнах да шофирам-такъв страх брах, друг такъв няма... Сигурно 3-4 месеца ме гони шубето, докато започнах да усещам тръпката от движението. И до днес съм на волана и обожавам да карам кола.
13. В нощта, преди да се роди дъщеря ни, така съм се въртяла в леглото, тя ритала така силно/казва мъжа ми де/, че си спомням-по едно време намерих таткото на пода.. Аз и бебето в корема ми сме го изритали от спалнята на земята.. :)
14. Бях луднала по една песен Линда, беше ми на касетка, първа песен, лесно се превърташе в началото и я въртях по 20 пъти на ден. Та прибирам се един ден от работа, майка ми гледаше сина ми, съвсем мъничък. Беше и дошло до гуша от Линда. Влизам си в къщи и тя ми казва доволна-Ела да видиш сина ти какво направи с твоята Линда. Хванал дребният касетата и почнал методично да си вади лентата от нея. Ядосах се, но само след минути установих, че на лентата нищо и няма, не беше успял да я скъса малкият калпазанин.. Но лицето на майка ми е още пред очите ми.
15. Когато отидох на екскурзия в Унгария като ученичка. Красива, чиста страна, хубави хора/поне тогава мислех така... /. Още си спомням, вече малко смътно, Будапеща, Естергом, Сегед... Иска ми се пак да отида някой ден..
16. Когато се загубих в Будапеща и пътувах в метрото гратис, но за пръв път в живота ми :)
17. Когато празнувам рождените дни на децата си, а и своя собствен. В къщи става весело, всичко живо тича насам-натам и лудее, даже и котките :))
Ще докарам и 18-то-пътуванията ми до Пловдив и Стара Загора, които много обичам :)
Спирам, защото мога и до 30 да ги докарам. :)

5.   Много повече от 17 са, но ще се опитам да изброя 17 от най-вълнуващите и нзбравими мигове в живота ми, в нехронологичен ред:

1. Когато бях малка и болна от пневмония и брат ми ме криеше в килера на баба от медицинската сестра, за да не ми бие Пеницилин-а.
2. Когато лежях на дивана на баба, с глава в скута и и ме галеше по лицето - още помня допира на грапавите и, изкривени от труд ръце.
3. Когато дядо ме водеше пеша у тях през зимата и снегът скърцаше под обувките ни.
4. Когато мама се прибра от работа с боядисана ( червена) за пръв път коса.
5. Когато татко се разплака ( поводът е без значение).
6. Когато срещнах мъжа ми за пръв път и първата ми мисъл беше "Искам да остарея до този мъж" - 8 години по-късно се оженихма.
7. Когато 12 дни преди сватбата ми мама ми съобщи по телефона за смъртта на баба. Още не мога да се примиря.
8. Самата ми сватба - най-голямото изпитание в живота ми до момента.
9. Когато след дълги години несполучливи опити, най-сетне видях двете чертички на теста за бременност.
10. Когато получих първото си повишение в работата.
11. Когато се роди дъщеря ми.
12. Когато на 10 годишна възраст получих пиано от баба. Бях играла до много късно навън, без разрешение и очаквах да ми се скарат, а вместо това в къщи ме очакваше пианото. Като на сън беше.
13. Когато направихме първите продажби в личния ни бизнес.
14. Нова година 2008 - последната с баба и дядо, с брат ми, снаха ми, сестра ми, ... ЦЯЛОТО семейство.
15. Когато се дипломирах.
16. Когато чух за пръв път "мама".
17. Когато участвах за пръв път в концерт по пиано.

М. М.

6.   1. Когато се родих.
2. Когато умрях.

7.   Поздравления за темата, чудесна е! Ето част и от моите незабравими моменти :

1. Когато за първи път откраднахме краставици от двора на съседката и после бяхме наказани.
2. Когато карахме колела с най-добрия ми приятел и беше пълнолуние. Никога няма да забравя луната - огромна и магнетична.
3. Когато взех дневника от учителката ми по английски, за да не напише 2ка на приятелка.
4. Когато баща ми ми каза за първи път : " Гордея се с теб! "
5. Когато най-добрия ми приятел ми каза, че ме обича. (беше първото момче, което ми каза тези думи и първата ми и незабравима истинска любов)
6. Когато спряха водата в цялото училище, защото с класа ми бяхме организирали воден бой.
7. Когато с най-добрата ми приятелка гледахме филма "Тексаско клане" и се спукахме от смях.
8. Когато влязох в университета за първи път и осъзнах наистина колко бързо лети времето.
9. Когато осъзнах, че никога няма да престана да го обичам, където и да съм аз, каквото и да прави той...
10. Когато за първи път ме изгониха от час, защото с най-добрия ми приятел се държахме за ръце и нямаше сила, която да успее да ни откъсне един от друг.
11. Когато малката ми братовчедка се беше научила да пише и аз първа получих от нея писмо.
12. Безброй многото безсънни нощи, които той прекарваше пред компютъра, за да си говори с мен, просто защото аз бях далеч и имах нужда от него.
13. Когато цялата компания скроихме номер на учителката по история и тя се озова цялата в сметана.
14. Първото посещение в кабинета на директора.
15. Първото лято, прекарано без родители.
16. Първият път, когато той ме поздрави с песен на Патрик Суейзи.
17. Когато осъзнах колко много може да загуби човек от глупост, страх и пренебрегване на това, което нашепва сърцето ни.

Бъдете смели и преследвайте мечтите си, докато не ги достигнете!

8.   Към 6 - забравил си -3. Когато възкръсна

9.   При мен негативните спомени са повече, но хубавите никога няма да ги забравя и ще споделя само тях, карам ги по хронологичен ред

1. Когато дядо ми (бащата на майка ми) ми даде за първи път да си пийна бира. Бях на 5 години и нищо че съм момиче много ми се услади и изпих цяла чашка, накрая почерпушката свърши с ред марсоли и сълзи, защото залитнах и си ударих главата в бюфета:)Никога няма да забравя как ми казваше "Тане, ти си моето имане"

2. Летните ваканции прекарани в квартала при баба и дядо(родителите на майка ми), игрите с децата от квартала до сред нощ, боя с възглавници между мен и братовчед ми.

3. "Пипиудката"-селската кръчма където бащата на баща ми ме водеше да ям "кифтета" и да пия лимонада

4. Най-добрата ми приятелка от детските години. Бяхме приятелки цели 8 години без да се скараме нито веднъж и правехме много простотии заедно.

5. Първото ми влюбване, макар и не споделено и детска история целият този копнеж и тази еуфория остави красив спомен в мен

6. "Сребърен куршум"-Благодарение на него отслабнах с 10 кг за 1 месец. Сцената, в която един върколак разпори корема на един човек и всичките му карантии, вътрешности и т. н се изсипаха на земята, ми се запечата в съзнанието за доста дълго време и като си припомнях губех апетит.

7. Когато Лъки -една от котките ми прекрачи прага на бащината къща и от страх и стрес потърси обежище в скута ми.

8. Когато със сестра ми си скубехме косите, когато се карахме

9. М. П- инициалите на един много специален човек за мен

10. Екскурзията в Турция-вместо бал, предпочетохме екскурзия беше незабравимо, не бяхме си прекарвали толкова хубаво даже и на хижа, когато ни водеха

11. Първата ми работа, първите ми колежки, първата ми шефка-все прекрасни хора

12. "Дечицата ми"-не моите, работих в книжарница близо до едно училище и често идваха едни и същи дечица, тогава завършваха 3 клас, свикнах с тях, обръщах им внимание, занимавах ги, слушах ги. Много крякаха и викаха и правеха бели(Счупиха стъклото на една витрина), но си ги обичах. Още си пазя картичките от тях за коледа и нова година и страхотните им пожелания за свети валентин

13. Севдето-най-милата, откровена, забавна и честна жена, която познавам

14. Мъжът, когото обичам и пропилявам младостта си

15. Постъпването на настоящата ми работа, харесвам я и колегите харесвам, даже и шефа си харесвам нищо че е мрънкало.

16. Моментът, когато се обърнах и видях, че майка ми и баща ми се държат за ръце, когато гледаха снимките на бебето на сестра ми на DVD-то, въпреки че постоянно се карат и си казват ужасни неща.

17. Когато за първи път гушнах бебето на кака и то ми се усмихна вместо да заплаче. Беше голям кеф, толкова е сладък

ами това са моите, надявам се да не си остана само с тия 17:-)

10.   Е, мойте не са 17, но тази цифра има особено значение за мен, за това...

1. Първата си работа, колеги и шефката (която беше ужасен цербер)
2. Влизането ми е университета
3. Първата любов, макар и несподелена
4. Първата ми самостоятелна квартира
5. Безгрижните детски години
6. Първата ми татуировка
7. Първият ми скок с бънджи (дано и да не е последен)
8. Първата нощ с приятелката ми, (но не гадже! ) в която просто си лежахме и се любувахме на прекрасната нощ и песента на щурците
9. Първото ми излизане в чужбина

11.   1 Първата целувка
2 Когато приятелката ми ме спаси в последният момент, дакато катерих скали щях да падна и да стана на кайма
3 Когато ме блъсна кола
4 Когато участвах за пръв път в гонка
5 Когато пуших трева за пръв път
6 Първият секс с мъж
7 Първият секс с жена
9 Когато си направих косата синя
10 Когато се събляках гола на центъра заради бас
11 Когато скочих от моста
12 Бир феста Пловдив-скочих от сцената в публиката
13 Първото парти+ афтъра
14 Когато спахме на плажа
15 Първият групов секс
16 Когато пях на караоке и взривих публиката
17 Когато скочих през терасата и избягах от къщи

Малката кибритопродавачка

12.   Наистина много интересна тема :)) Ще се опитам и аз да напиша моите 17 мига :) Също не са в хронологичен ред!
1. Когато дядо ни разкарваше с каруцата
2. Когато си строяхме къщички на село
3. Когато майка ми си дойде за пръв път от чужбина
4. Със сестра ми бяхме много малки и една играчка беше попаднала под кошарата, а тя се мушна и с умивка ми я подаде:)
5. Когато първата ми любов ме предаде
6. Когато се запознах със сегашния ми приятел :)
7. Когато дядо ми почина.. много трудно го преживях!
8. Когато си взехме куче :)
9. Една лятна вечер на къмпинг Градина
10. Когато за първи път ми направиха веждите
11. Когато веднъж изведох късно братовчедка ми на разходка, а беше малка( беше нашата тайна :Д )
12. Първия работен ден
13. Когато ме оперираха
14. Когато за първи път казах "обичам те" на сегашния ми приятел
15. Веднъж, когато бяхме малки си харесвахме някой батко и решавахме да го проследим :Д
16. Когато за първи и единствен път изневерих
17. И за финал един незабравим момент в моето съзнание, а именно как дядо ни прави палачинки на сача :)
Сещам се за още много добри и лоши, но стига толкова :)

13.   Хей, какво стана, защо никой не пише в тази хубава темичка? :(

14.   Сега е мой ред, на 12 съм.
1. Когато разбрах, че леля ми е бременна, много се зардвах, защото за първи път ще гледам бебе много време и да помагам.
2. След 1 месец, майка ми казва че е бременна! Плаках от щастие, защото съм искала да имам сестричка.
3. Когато видях бебчетата на снимките от видеозона
4. Когато за първи път отидох на видеозон с майка ми. Човечето беше мъничкоо, риташе, имаше главичка, ръчички, крачета и тяло.
5. Винаги броех колко месеца остават до раждането и на мама и на леля ми.
6. Когато разбрах, че ще имам сестричка и на леля ми - братовчедка.
7. Когато докосвах корема на мама, движенияяя движенияяяя-яяяяя и на леля ми започна да се движи бебето.
8. Когато разбрах, че и двете бебчета са с надолу главата и термина наближаваше.
9. Когато се роди братовчедката ми, нямах търпение да я видя (първа се роди, защото като се роди влязохме в очакване на сестричката ми)
10. Когато бях на изписването, у дома я гушнах, мънии-чеее.
11. Спах на гости у леля ми за да помагам на бебчето. И когато заспах, след 20 минути ме събужда и ми се похвали, че ми се е родило сетриче и аз не повярвах, та тогава разбрахме разкритието - 5см.
12. Отидох в болницата с татко да видим мама и бебчето. Имаше пухкави и дългички косички на главичката. И двете се родиха мънички и нормално.
13. С нетърпение чаках денят, когато ще ни изписват.
14. Преди да облечат бебката за изписването ми я дадоха да я подържа малко и аз като я видях не можах да повярвам, че е много сладка, то ме гледаше сладурско.
15. Тръгнахме си у нас, дойдоха всички, бебешкото легълце беше пълно с подаръци и пари.
16. Когато сменявах памперсите, обличах я и как я къпят.
17. Сега е на 8 месеца и много слушка. :)

15.   Страхотна тема
Моите мигове от вечноста са много повече от 17, ето някой от тях в нехронологиген ред
1. Аз и брат ми седим на една седалка в автобус 83 на път за зоологичестката градина
2. Ще започвам първи клас и ме избраха да казвам стихотворение пред цялото училище послучай откриването на учебната година
3. С мама татко и брат ми пътуваме за морето с нощния влак
4. Когато получих първата си заплата - бях в 12 клас, беше точно преди коледа и купих подаръци за всички
5. Мигът в който видя безкрайното синьо на морето
6. Денят в който за пръв път чух Wellcome to Canada
7. Когато осъзнах че съм си купила апартамент - и имам заем за 6 цифрена сума
8. Когато получих първата си кредитна карта
9. Когато разбрах че баща ми е в кома и няма да се събуди
10. Усетих духа на баща ми когато отлиташе - меко докосване вътре в мен - и думите му - сбогом мило татково детенце
11. Когато си взех коте
12. Когато видях маската на Тутанкамон в музея в Кайро
13. Когато за пръв път отидох на море без нашите
14. Ниагарския водопад
15. Когато с приятелката ми си направихме модна колекция и истинско модно ревю
16. Звездите над Родопите
17. Когато видях усмивката му за пръв път - времето спря и се влюбих, 2 години по-късно още ми спира дъха когато той ми се усмихне
трии1/2

16.   Темата е много стара, но случайно попаднах на нея.
1. Когато с големия ми братовчед щуреехме на село.
2. Когато тръгнах на училище.
3. Когато се запознах с едно момиче в 1 клас и станахме най-добри приятелки. Приятелството ни не се задържа дълго, но пък във времето, в което бяхме приятелки се забавлявахме много.
4. Когато почина свако ми... беше ми много тежко, надявам се сега да е на по-добро място.
5. Когато се роди малкия ми братовчед, бях на 5 годинки и много се радвах на малкото създание, както и до ден днешен.
6. Когато се скарах с една от най-добрите ми приятелки. Не ядях, не спях и ми беше много тъжно. В последствие разбрах, че и тя го е изживяла по същия начин и се сдобрихме.
7. Когато не си говорехме с една от най-добрите ми приятелки цяла 1 година.
8. Когато бяхме на екскурзия с класа за първи път.
9. Когато пушихме за първи път с една от най-добрите ми приятелки в тяхната баня. Отначало се закашляхме и после половин час се смяхме.
10. Когато се запознахме с другата ми най-добра приятелка. Разговори по цели нощи, милиони простотии, на които се хилихме като откачени.
11. Когато с компанията пушихме наргиле за първи път, беше си голям кеф.
12. Когато отидохме за втори път на екскурзия с преспиване със сегашния ми клас. Една приятелка беше донесла алкохол и голяма тръпка си беше. Особено и като се крихме от класната.
13. Когато спах у втората ми най-добра приятелка. Такива простотии - пихме бира и вино, пушихме наргиле.
14. Когато ми дойде цикълът за първи път. Не се стреснах и не ми направи голямо впечатление. Повече ми беше за реакцията на майка ми.
15. Когато за първи път пътувахме до друга държава.
16. Когато бяхме на море заедно с малкия ми братовчед, незабравими спомени.
17. Когато една нощ се замислих как живота отминава, близките ни хора си отиват завинаги, как нищо не е вечно и как ми се иска времето да спре... поплаках си добре тогава.

Повечето неща бяха голяма тръпка за мен и за съучениците ми. Предполагам де, че и за всеки тийнейджър първото пиене и пушене са си били тръпка. И да, не сме постъпили никак похвално, но никой от нас не е станал алкохолик, нито пушач, нито наркоман или пропадняк.

--pinky14--