Споделена история от Други

Страх ме е от мъже
Здравейте, проблемът ми е, че ме е страх от мъже. С тях се чувствам по-слаба и незащитена. Най-много ме е страх от мъже на около 30-35-40. Ако е млад на около 20-30 ще го надвия, но от тези, които са на около 30-35-40, ме е страх. Един път си вървях по улицата и един мъж ме погледна с много злобен поглед. Друг път пък един мъж ме заплаши, че ще ме удуши. Причака ме след лекцията, хвана ме, стисна ме здраво, наговори ми, че ако иска, ще ме удуши, стисна ме здраво и след половин минута отхлаби хватката, така че да мога да дишам. Един път пък двама мъже ме ограбиха. Клошар също ме е нападал, но го надвих. Искам да няма мъже на този свят. Или да има, но да не са такива престъпници и да не плашат хората.
~Кървава победа~

Коментари

2.   Хахаха, стига бе! Това някакъв майтап ли е? С какво си ги предизвикала да ти скочат?

3.   Като бях по-малка също се страхувах от тях или по-точно се притеснявах когато ми подхвърляха нещо цинично или когато говореха на теми които аз много не разбирах. мисля че това чувство минава с времето. Освен това има и жени престъпници, може да са по-малко, но ги има. Просто забрави лошите спомени и ще се чувстваш по-добре. Общувай повече с мъже отколкото с жени-много по-полезно е и приятно. Все още може би не си срещнала добър мъж-това предполагам зависи от средата в която живееш и се движиш. Запиши се на някакви уроци ако имаш пари, или се срещай със стари приятели мъже. Ако общуваш с мъже които не са някакви откачалки, ще се оправиш.

4.   Аз също много бой съм яла от мъже... Обаче винаги съм връщала. :)

Имаше една жена лятото, метър и шестдесет, ~ четиредесет килограма, треньор по бойни изкуства (всъщност само едно, но убий ме, не мога да си спомня как точно се произнасяше и пишеше). Беше много невинна и нежна и никой не й вярваше, че действително може нещо... Като хвана един мъж метър и осемдесет, ~ 90 килограма и като си го преметна през рамото не само й повярвахме, но и се възхитихме.
Така че какво да ти кажа? Бойно изкуство.

Аз от друга страна - метър и седемдест, педесет и кусур килограма някак имам повече самочувствие от теб.

Имаше един "бияч", "Не ми пробутвай тези феминистки небивалици" - казваше, когато му казах, че и аз мога да го нараня. Получих неочакван шамар, а той получи неочаквано стъкло разбито в главата... :)

Реших, че след тази неочаквана случка не трябва да съм неподготвена - в интернет прочетох малко, изгледах няколко клипа и научих как да реагирам при нападение или изнасилване, основите на самоотбраната.
Направи и ти така, ако не можеш да си позволиш да ходиш на уроци. Поне се научи как да се измъкваш от хватки.

И мъжете и жените ги нападат, няма какво да обвиняваме даден пол, можем да обвиняваме държавата, че държи такива на свобода.

Купи си спрей, електрошок или нещо от типа, но не и бокс.

Не се възприемай за слаба. И без това не е до сила, а до умения.

Спри цигарите и се занимавай с джогинг - да можеш да тичаш бързо е много важно.

Когато не се чувстваш добре или си пила винаги виквай здрави и силни/въоражени мъже на които имаш доверие да те придружават до вкъщи.

Можеш да се научиш да стреляш, да си извадиш разрешително и поне газов пистолет да носиш в себе си.

Има още много начини чрез, които да се грижиш за безопасността си. Вече, ако ти самата не знаеш как да се пазиш поне не прехвърляй вината на другият пол.
Никой не е виновен, че дадени хора от неговият пол не са наред.
Не казвам, разбира се, че ти си виновна или че си предизвикала някой по някакъв начин. В този случай само този, който те е нападнал е виновен, но твоята вина е, че не знаеш как да се защитиш и да не се превръщаш в мишена на такива хора.

Gia

5.   Еми такива мъже има заради такива жени като теб.
Страхът те прави слаб и автоматично кара отсрещния да се чувства силен.
Мен от нищо не ме е страх, макар да не ми вярват много.
Всъщност страх ме е от високо, ама то не е точно страх. Ей тва лято като се метна от Аспаруховия и последния ми "страх" ще си отиде.

Лоша

6.   Мен пък ме е страх от жени все ще забъркат някоя интрига, все ще ревнат за най-малкото, все ще мрънкат за глупости да ти развалят настроението.

7.   Имаш нужда от психолог. Да се чувстваш така не е нормално. Ясно е, че има причина, ама мъжете са част от този свят, така че... А пък и да ти се случват толкова простотии направо си е съмнително-страхът ти ги предизвиква най-вероятно. Значи-връщаме се в началото-ако оставиш нещата така, ще се затлачат и по-сериозни поражения на психиката ти да се случат. Действай!

8.   Лоша, това със скачането от Аспаруховия не е толко просто, колкот си го мислиш :-) От личен опит.

Кубрат

9.   Авторке, ние жените сме по-силни, и психически, дори някой път и физически. Колкото, повече показваш, че те страх, толкова повече им правиш кефа, а те точно това искат. Не се оставай страха да те победи. Успех!!! ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

10.   Не мога да го разбера това, защо пък не почнат всички жени да се оплакват, че ги е страх от мъже. Иначе по страшно нещо от вас няма- винаги можеш да очакваш предателство от жена, някоя интрига и т. н.

11.   9, ако това, че като цяло жените правим каквото ни се казва и търпим(не говоря за отделни ситуации), ни прави по-силни психически, така да е....

12.   11, ще бъдеш ли малко по ясна, че не те разбрах. Ако-обичаш!!! ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

13.   6, подкрепям с две ръце. Самата истина.

Кубрате, убедена съм, че не е толкова просто и лесно.
Ако беше така едва ли щях толкова пъти да се връщам и все още да ме притеснява височината.

Лоша

14.   Авторке, проблемът е в части и у теб, че не задаваш въпроси към обикновените мъже (не престъпници) и... (може би... ) това се забелязва. А отсреща очаквай също така да се появи завист (съдисти) или обикновени лъжци... и така се губи от мъжете ума и дума и те също няма да ти задават въпроси т. е. няма комуникация), което е най-честото срещано явление при жените в офиси, жените жертви на домашни насилия... Надявам се да не разбираш лошо моето мнение!

15.   Лоша, ако ти кажа че физическата грозота на един мъж се равнява на пет или десет изневери, ще се съгласиш ли?