Споделена история от Други

Зли българи
Защо на някои българи им прави удоволствие да унижават по слабите.? Като усетят че си депресиран, с психоза, семейни проблеми, омърлушен, отчаян, уплашен, още повече те съсипват психически, унижават, смазват още повече малкото ти самочувствие, възползват се. Комплекси ли избиват, или са просто зли? Защо ако не си побойник и агресивен те бият, ако си честен те лъжат и се възползват. Как да се защитим от такива?

Коментари

1.   Има нещо такова. Не знам дали е само в България. Времето, в което живеем предразполага към "програмата" - мачкай, за да не те смачкат". Лош шанс е да си се родил не агресивен и честен.

2.   Оф, я стига, навсякъде по света е така. Пълно е с всякакви хора.

3.   1. Защо са такива- защото са комплексари и нямат нищо хубаво...
2. Как да се защитим- Заминавай някъде, бягай и не се връщай! Аз го направих и сега се чувствам идеално, имам истински приятели и съм щастлива!

4.   Има една китайска поговорка-"Пази се от гнева на кроткия", явно е писана за такива като нас. И аз бях като теб, на мравката път правех, давах на всеки да преписва домашното, помагах с каквото мога всекиму. Сигурно за това бял ден не видях-подигравки, тормоз, прякори, побоища, интриги, злепоставяне, дори и момичетата ме взимаха на подбив.
Докато един ден както винаги отидох на даскало с кофти настроение, наще нещо се бяха карали и само чаках някой да ме базикне. Както се досещаш едва ли съм чакал дълго, още в коридора вчения ми враг мина зад мен и ми бутна очилата, паднаха, счупиха се, а той прихна да се смее. Причерня ми, хванах го за яката и зверски му забих тиквата в парното, после както е паднал шутове в лицето, направо го обезобразих, нямаше други край нас. Оня се развика и тогава дойдоха другите и ме хванаха, но никой нощо не ми направи. После дойде линейката и го откараха.
Няма да ти разправям после през какви премеждия преминах, бях на косъм от изключването, ядох един бой веднъж и това беше. Вече нямам никакви проблеми с никого, поздравяват ме, дори ми се натискат и приятели да ми стават. Оправи ми се зрението, самочувствието, дори и момиче си намерих.
С животните процедираш като с животно-бой и няма да имаш проблеми.
И още нещо-"Толерантността сред вълците е равносилна на самоубийство".

5.   Комплекси. Нали я знаеш тая приказна "не е важно на мене да ми е добре, важно е Вуте да е по зле от мене... "
Типично български начин на мислене. Не знам от средата ли е, от мизерията ли е или си е просто черта от народопсихологията но сме си такива...

6.   Защото света отива на майната си!

Огледай се - виждаш ли някъде духовното, вътрешното да е на почитание? Всички ходят разголени, в главите им е само секс, дискотеки и пиене, а за това, че трябва да израснат духовно, умствено - какво ли пък им пука на тях?

Навсякъде разврат, разврат и пак разврат! Никой вече не му пука за истинските хора!

За да се впишеш в обществото трябва да си или да си побойник, правещ се на готин или кифла. Това са двете граници, съответно за двата пола.

Ако не се присъединиш към тълпата, автоматично биваш причисляван за смотан, задръстен, и такива глупости.

Това е съвремието, и колкото и да не ни харесва, то е реалност, за огромна жалост.

7.   Аз съм на мнение, че ние сме по-добри в отношението отколкото американците например. Не сме толкова зли, има по-зли от нас. Не сме само ние, има ги на цялата планета... чудя се защо постоянно някои са свикнали с фикс идеята, че сме най-зле... -. - Жалко е.

8.   Я не сакам на мен да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле. Това е общовалидната истина за българите.

9.   Ами това си ни е народностна черта, не вземай техните грехове на себе си /не ги мисли/, а иначе Конфуций го е казал - На добрия отговаряийе с добро, а на лошия по справедливост.

10.   Здравей,

Във всеки има добро и зло. Религиозните християни се опитваме да подтиснем злото, а атеистите-да подтиснат доброто :)

12.   Мен, ако питаш, веднага ти казвам -Българите и по точно по-младото поколение вече за съжаление в много голям процент е деградирало и не искам да си мисля най-лошото ама така като гледам, нещата сякаш стават по-зле и по-зле със всяко следващо поколение. Вече малки деца още от около 12 съм ставала свидетелка на такива жестоки деяния от тяхна страна, че ми е болно. Колкото и да искам да кажа нещо хубаво за нашият народ и по -точно бъдещето на страната, макар, че и аз съм българка, нито се самоизтъкам, нито нещо подобно, ама ми се реве и не ми се мисли един ден, ако трябва да имам деца, дали изобщо да се реша на тази крачка, защото рискувам да имам много проблеми и трудности, като изключим отглеждането и финансите. Говоря за цялата система във възпитанието -под всякаква критика е.

На въпроса ти защо другите нападат по-слабите, лично мое мнение е, че тези хора които пораждат насилие, имат много сериозни проблеми у себе си и се опитват да ги подтискат, като унижават другите и си мислят, че това е начина да се почувстват повече от тях и да забравят за своите проблеми, но не осъзнават, че проблема е именно в тях.

А чувал ли си случайно за енергийни вампири. Ако не си, ще кажа, че такива хора, се хранят от нещастието на другите хора. Те винаги са мрачни и когато си около тях, усещаш във въздуха много напрежение и отрицателна енергия. Те надушват такива скромни и добри хора и докато не им изпият последната капка енергия не ги оставят на мира. Така се хранят, като унижават другите и им изпиват силите мислят си, че постоянно си им длъжен за нещо и не изпитват никакви чувства като обич, уважение, даже и не мислят, че трябва да ти благодарят най-малкото, ако си направил дадено нещо за тях :) Пази се много от такива и ако усетиш, че има около теб вампирче, стои колкото се може по-надалеч!!!

13.   Така е -какво да се прави. На тези които се заяждат с теб, им отвръщай по същия начин. На тези които ти въртят номера, им прави и ти. Недей показва когато си депресиран че си-не трябва да показваш че си по-слаб! Винаги трябва да сме във форма, за да не станем жертва на познатите си. Не споделяй лични неща с никого, измисляй си дори неща за себе си/напр ако нямаш приятелка, ще кажеш че приятелката ти е от друг град или в чужбина. Ако нямаш пари за някакво забавление, недей казва:"Приятели, няма да идвам с вас щтот ми свърши заплатата", а ще кажеш че имаш неотложна работа, че ти е дошла далечна роднина на гости, че си правил ремонт и др/Когато някой ти налага мнението си, не се оставяй да те победи в спора. Но не е нужно и да отхвърляш чуждтото мнение, привидно може да се съгласяваш за някой по-дребни неща. Много важно е да знаеш как да се държиш с хората. Компанията ти очаква от теб едно поведение, колегите ти друго, съседите-трето. Не че трябва да променяш като хамелеон, а просто трябва да знаеш как да реагираш в дадена ситуация. И най-важното, което впрочем е клиширано-бъди себе си, уважавай се, обичай се и покажи на другите че се обичаш. Защото ако другите видят твоето самочувствие и самоуважение, ще почнат да се отнасят човешки с теб. И недей да показваш чувствителността си, подминавай когато ти говорят грубо-има ли смисъл да се занимаваш с простаци. Но понякога човек е груб или когато не знае как да реагира или когато е силно разстроен.

14.   От такива единствената защита е да станеш като тях.

15.   Не са зли по природа, просто са озлобени от живота и гледат да си го изкарат на някого, за да се почувстват значими. В общия случай.

16.   Нарича се борба за оцеляване. Можеш да се успокоиш с мисълта, че в животинския свят нещата са МНОГО по-жестоки.

17.   Първо са комплексари и второ правят го, защото могат :)

18.   Има грешка в заглавието!!! Трябва да е "зли хора", защото такива има по целия свят, не само в България
Лола

19.   Подкрепям 18. И да допълня, че това се получава, защото някои хора използват ценности, които са им в тежест и са неприложими за тях от неспособност, (не са им удобни), защото също примерно са неприложими (разминават се по сходство моменти спрямо интереси). Това си има и хубава страна.

20.   Въобще не се връзвай на простотии и манупулации. Аз съм сигурен, че тия които ти се правят на силни и се опитват да ти влезнат под кожата с агресия са едни жалки капути, който биха се разбягали при първа индикация, че нещо лошо (като например удар с юмрук върху личицето им) ще ги връхлети. Казвам го, защото и аз по принцип съм добряк и никога не бих наранил, дори не бих си позволил психически да карам някой да се чувства неудобно. На 18 започнах да тренирам бойни изкуства и това тотално ме промени. От крехка и ранителна натура, станах пълна противоположност на това което бях. И мога да ти гарантирам, че тия които се правят на биячи са най-големите страхливци. И точно, защото се боят, че не могат да победят някой който може да се съпротивлява се нахвърлят на теб(като най-отстъпчив). Просто им направи знак с поглед, че ако се опитат да ти направят нещо ще им направиш живота черен и проблеми няма да имаш! Иначе ми се струва вярно, че в България комплексарите са адски много.
Успех!

21.   Според мен, грешно ти е заглавието - „зли ХОРА“ трябва да е... Българите са просто хора, хората имат качествата, които изброи.
Но както и да е. Защо го правят?
Ами, може би, защото всички сме носители на гените, опита... на хората преди нас, на оцелелите след воини, ледникови епохи, глад, катаклизми.
Слабите, лабилните хора са просто тежест за обществото и несъзнателно обществото се опитва да се освободи от тях. Много е жестоко, особено се забелязва това при децата, които още не могат да контролират инстинктите си. По-интелигентният и образован човек не е такъв, той е по-социален, защото може да се абстрахира от позицията си и да се постави на мястото на другите. Но повечето хора не са такива - те стават жертва на инстинкта си... да се оттърват от слабите, лабилните, тежестта за общността.
Не можете да промените хората и обществото, променете себе си - станете силни, нужни, необходими за другите, станете център на обществото, на семейството си, на приятелския си кръг...
не мрънкайте, а помагайте, не чакайте от другите, вие бъдете в помощ
Бъдете необходими! Не чакайте помощ! Всеки има баба, майка, дете, болен човек, за когото да носи отговорност, вие идвате в множко...

22.   Защото хората са така устроени - да мачкат и тъпчат по-слабия, за да избият своите комплекси и да забравят поне за миг своите лични драми, които ги задушават. Такива са хората. А българите са злобни и завистливи по природа.
Аз никога не съм унижавала различните. Но са ме унижавали като ученичка в прогимназията, защото говорех книжовно и те ми се подиграваха. Дори учител ми е правил забележка, че се пише ТЪРБА, а не ТРЪБА...
Тогава живеех в онзи град, който е чест гост в скечовете на Слави, Пълна лудница и подобни халтури.
Всичко зависи от хората, от интелекта, възпитанието и манталитета им.
Още Хамлет (т. е. - Шекспир) е казал в прословутия Хамлетов монолог, че силния унижава слабия, че смиреното достойство се възприема като слабост.
Да не ти пука. Защитавай се - можеш да ги затапиш с думи, но не знам дали си заслужава да влизаш в пререкания с хора, които са ти под достойството. защото те са недостойни, когато унижават по-слабия.

23.   Такова ни е обществото, че превъзпитава и най-свестния. Някога бях от най-позитивно настроените хора, но сега смятам, че определени хора трябва да бъдат зле по презумпция, а останалите - могат и да са добре, но само ако и моя живот се подобри. Каквото за мен, това и за тях! Първите нямат това право, защото са ми нанесли такива душевни травми, че не заслужават да си живеят спокойно. Знам, че не съм Господ, но такава е личната ми представа за справедливост.

24.   Във всяко стадо има мърша, не чакай от такива да те галят с перо, защото си болен, сирак или беден.
възмущаваш от тях все ти си ангел и никога не си наранявал или обиждал човек. :|

Lola

25.   "... възмущаваш от тях все ти си ангел и никога не си наранявал или обиждал човек. :|"

Лола, защо винаги оправдаваме мнозинството с аргумента, че недоволния индивид трябва да е виновен за нещо? Ами ако си на самотен остров с 50 убийци, а само ти не искаш да убиваш хора? Кой ще е лошия в тази история - те или ти? :)
От 23

26.   Според мен навсякъде по света има такива хора. Може би най-добре е никога да не показваме пред хора, които не познаваме слабост. Те няма да ни разберат, а ще ни навредят още повече. На пръсти се броят истинските и добрите, които ще успеят да разберат ситуацията, в която си и да се поставят на твое място, както и да пазят тайна. Тава са едно на 1000 според мен. На повечето не им се слушат драматични истории, не им се занимава с чужди проблеми, а разберат ли наистина, че си се препънал в някаква трудност започват наистина да се правят на великани на твоя гръб. Хората се сравняват, аз съм така, ама не съм толкова зле, като ония. И много слаби си търсят други слаби, чрез които сами да си докажат колко не са слаби.

28.   Имаа зли по цял свят, но само тук е масово и ще ти завиждат на тялото, красотата, приятелката, даден талант или каквото и да било. Аз не съм виновен, че имам авторитетно излъчване и приличам на актьор, ама според близки приятели съм симпатичен и ми личи, че съм добър човек, и въпреки това нещо, пак някакви ме гледат на кръв и ме чувстват като заплаха, особено ако има жени. Завист! Аз ако реша да им взема жените, мога веднага да счупя главата на първия срещнат педал с мацка, но не го правя. Имам съкрушителна сила, както и не отричам, че мога да си намеря майстора