Споделена история от Други

Днешният свят!
Здравейте, искам да ви разкажа нещо. Като начало аз съм момиче на 25 години. Живея в чужбина. Днес разбрах много неща. Днес, след толкова години, отворих очи и забелязах, че не харесвам начина по който живеем.

Боли ме душата, че има глад, войни, бедност, болести, смърт. Остава празното в сърцето ми като знам, че забравяме откъде сме дошли, убиваме се едни други, въпреки че сме братя, че някои имат прекалено много, други нямат нищо, че някои биха дали всички за още 1 минута живот, а други се самоубиват, че някой се оплакват за глупости, а смъртно болни хора се усмихват. Днес светът ме накара да се замисля, защо сега са по-важни естетичните операции, защо обществото налага стереотипи, които уверява, че са "красиви", продават ни списания, масажи, прически и операции, сякаш искаш да промениш всичко.

Много е тъжно да видиш как хората се водят по физичните неща, по външността, по повърхностното, и оставят на страна най-важното. И знаете ли какво се запитах днес? Защо няма хапчета, нито кремове, нито масажи, за да станеш по-добър човек, за да можеш да прощаваш; защо няма липосукция за изкарване на озлоблението, гордостта и болката, защо няма операция, за да измениш изневерите за любов, за да се освободиш от объркването. Наистина ме обхвана тъга, като отворих очи и видях в какво се е превърнал светът ни.

Коментари

1.   Абсоютно мисля като теб. Аз съм момиче на 23 и много често си задавам тези въпроси. Опитвала съм се да "спася света", да направя хората, поне които познавам, малко по-човечни, но за жалост няма шанс... Светът е изпълнен с егоизъм, злоба и горделивост. Надявам се поне да са повече хората, които мислят като теб и мен и се надявам да не си остана само с надеждите! Някои хора се нуждаят от коренна промяна, но първо те самите трябва да се замислят над гнусния живот, който водят.

2.   E, добър ден тогава.

4.   Аз съм на 19 и знам, че не живея в хуманен свят. С риск да те отчаям тотално от живота, защото аз се отчаях като разбрах, провери кои хора са масони/илюминати и ще си отговориш на много въпроси, касаещи живота, хората, финансите и защо всичко върви зле....

5.   Авторката: Започнала съм да пиша книга именно за това. За лошият свят, в който живеем.