Споделена история от Други

Какво е приятелството?
Един много простичък въпрос, на който обаче нямам отговор: Какво е приятелство? Кой човек ти е приятел и то най-добър приятел? Имате ли такива? Съществуват ли?

Коментари

1.   Приятел е човекът, който винаги е с теб и ти помага. Никога не те предава и е готов на саможертва заради теб.
~Кървава победа~

2.   Приятел може да наречеш, човека който те познава най-добре и въпреки отрицателните черти и капризите ти той е до теб. Човекът, който се смее с теб, изслушва те без да ти философства, оставя те да си поплачеш на неговото рамо докато ти олекне. Това е човекът, който никога не би си позволил да ти се присмее зад гърба, да те нарани, да те пренебрегне, това е човека който ще ти подаде ръка колкото и да си повтаряш, че не искаш и можеш и сам. Това е човека, който винаги ще те потърси дори само за да чуе, че си добре. Имаш му голямо доверие, казваш и най-скритите си тайни. Това означава да си приятел на някого и той да бъде твой приятел, другите са само познати. Сега ще ти прозвучи противоречива тезата ми за приятелството, ноо... За себе си мога да кажа, че нямам приятели. Гаджето ми, с което сме заедно от 2 години и половина казва, че аз съм най-добрият му приятел, въпреки че съм жена, но аз не го чувствам толкова близък, нямам му толкова голямо доверие, че да го нарека и приятел освен мой любим. Знам ли, изглежда приятелството е като любовта, за да наречеш някого приятел трябва да го почувстваш такъв.

3.   Няма приятели, най-добри приятели и приятелство като цяло. Тук мога да изпиша нещо с обема на "Братя Карамазови" по тази тема, но няма смисъл. Лично за себе си научих, че когато си помисля, че някой би могъл да ми е приятел- от него трябва най-много да се пазя.

4.   Приятелят е човек, който ти е близък и е готов и в лошо да е с теб, дори да не сте се виждали и чували десетилетие.
Само в лошото, в нуждата познаваш, кой е истински приятел. По-добре двама - трима, но да са истински.
Хората, които са тук само за партита, празници и излизания, не са истински приятели.

Лаура

5.   Приятелят е единствения, заради когото не си изключваш телефона, когато искаш да се скриеш от целия свят. Това е човекът, с който се мълчи най-добре. Това е човекът, който ти казва истината, винаги и само истината... той не използва дори благородната лъжа, защото знае, че така отнема правото ти на свободна воля. Това е човек, който знае унизителни, срамни, ужасни неща за теб и ще ги мълчи до гроб. Това е човекът, който ще си тръгне от теб ако вижда, че ти вреди, защото обича повече твоят мир и твоето щастие от връзката ви. Това е и човекът, който винаги е някъде там, който винаги ще се тревожи за теб. Това е човекът, който вярва първо на теб, пред който никога и за нищо не си се обяснявал, той ти е дал правото и да го нараниш, дал ти е правото да бъдеш човек - грешен и несъвършен и те обича оменно такъв, не се стреми да те променя, превъзпитава и поучава и винаги първо те подкрепя. Ако решението ти според него е неправилн- казва го ясно и открито, но после винаги застава зад гърба ти.
Приятелството иска доверие, време и безкористна обич. Сложете го в основата на всякакви взаимоотношения и ще имате щастие.
Гордея се със своите приятели. Броя ги на пръстите на едната си ръка, но струват повече от света ми и са точно такива, каквито ви описах по-горе, следователно и аз за тях съм такъв приятел. И на първо място в списъка е татко ми.

Приятелят не иска лицемерно харесване, а честност.
Не иска да му свършиш работата, а да си до него.
Не иска да му посвещаваш всичкото си време, но да се сещаш за него, в празниците и в трудностите си.
Приятелят те приема такъв, какъвто си и не те поучава.
Приятелят те обича много.
Приятелят не говори лошо за теб и винаги те защитава пред другите, а в повечето случаи ти дори не разбираш това.
Той ти подарява подаръци, за да те зарадва, а не за да задоволи Егото си. Често даже не съм разбирала кой ми е подарявал едно или друго.
Приятелят ще те разсмее, когато плачеш, а няма да бърше сълзите ти и ще ти зашлеви плесница, когато се изпълваш със злоба, апатия, отчаяние.
Ще се отръпне от теб и ще те следи и ще вярва, че можеш да се справиш с всичко сам, а рухнеш ли сломен и вдигнеш ли очи, ще видиш ръката му, без да си го викал.
Приятелят няма да тръгне да спори с клеветите, на които си станал свидетел, ще ги приеме върху себе си и няма да се срамува, че ти е приятел.
Трябва винаги да можеш да звъннеш на приятел в 3 през нощта и да му кажеш: "Не мога да заспя... нека поговорим", а после въпреки всичко да не звъннеш, за да се наспи добре.
Приятелството е грижа! Подкрепа, свобода, доверие, споделяне...

Има го!

6.   №2 Супер си

7.   "Приятел е някой, който ти дава пълната свобода да бъдеш себе си"

- Джим Морисън

8.   .... сложен отговор на уж лесен въпрос, определенията за приятелството са верни... но лично аз дали имам най-добър приятел според определенията дадени тук не съм сигурна.... колкото по-често и задълбочено общувам с приятелите си, толкова по-бързо общуването се изчерпва... дали е от възрастта, или от характера ми.... нямам представа.... ЗАРА

10.   Приятелството означава междуличностна връзка, която се изразява в поведение на сътрудничество и подкрепа, взаимно разбиране, уважение и привличане, както и прояви на помощ в случаи на нужда или криза. Приятелите са хора, които взаимно се радват на компанията си и проявяват лоялност един към друг, често до степен на алтруизъм. Обикновено споделят сходни вкусове и вършат заедно дейности, които са им приятни, помагат си в трудни моменти, обменят съвети и си връщат един на друг жестовете. За някои хора приятелството означава и просто доверието, че другият няма да ти навреди. Ценностите, които човек открива в приятелствата си с други хора, често са резултат от това, което те демонстрират като редовно поведение:

11.   Здрасти,
приятелите за мен трябва да са верни, а не използвачи, както повечето поне. Никой не трябва да се подценява, ама аз често го правя с тези, който не ги познавам чак толкова добре.

Някъде (не помня в коя тема) бях прочела коментар на една моя приятелка и съм съгласна с това. Беше нещо такова:
Детето трябва да е гордост, жената достойнство, мъжът упора, приятелите верни, парите достатъчни, здравето стабилно, а живота перфектен.

Сетих се за една гръцка песен, точно за неверните приятели ето:
http://youtu. be/eECH2CsZNJs много е хубава!!!
Има я и с превод на български.

Падналото ангелче :*

12.   мога да изредя всички клишета които съвпадат с мнението ми, но аз не съм срещал истински приятел според моите разбирания - аз съм идеалист.
А в разбиранията си за мен в приятелството няма задни мисли
злоба завист и да гледаш да направиш мърсотийка на другия, но доста хора приемат това за нормално.
Аз лично спрях да допускам хора в живота си без да съм сигурен в тях и съответно сега съм без приятели - имам само познати с които пия бира и ходя по дискотека
с тях си лафим общи приказки не си търсим услуги не си споделяме за момичетата с които излизаме и всякакви други неща...

13.   Приятел е този който винаги ще те подкрепя!
Той остава верен на теб когато всички те мразят!
Приятел е този който се връща при теб когато целия свят си отива!
Приятел е този който ще те защитава и ще държи на теб!
Един приятел ще ти бърше сълзите!
Няма да може да те гледа как страдаш той ще направи всичко възможно ти да се чувстваш щастлив!
Приятел е този който се смее с теб и тъжи!
Той е с теб и в добри и лоши моменти!
Мога да напиша много за това какво значи според мен приятелството! Мога да кажа че според менн аз нямам приятели около мен се въртят само предатели! Но знаете : Дръж приятелите си близо а враговете си още по близо ;)

14.   Има такива хора, повярвай ми, малко но има!

15.   Трудно се намират приятели, камо ли пък приятели за цял живот. Хората се променят, всеки гледа интересите си. Напълно нормално, би казал човек. Но често интересите влизат в конфликт и полза за един означава загуба за друг.

17.   приятеля ще ти даде пари на заем. добрият приятел ще ти даде пари на заем дори да знае че няма да можеш да му ги върнеш. а истинския приятел ще ти помогне да заровиш труп. мисълта не е моя и мисля че бях истински приятел на човек който ме предаде за 1000 лв. така че приятелство няма -има взаимен интерес.