Споделена история от Други

Кражба на вещ
Ето каква е историята ми:

На Нова Година (31. 12. 11 вечерта) извиках приятели да празнуваме на нашата вила. Нали седнахме почнахме да пийваме и хапваме, но половин час преди НГ един от тия приятели поиска СЕДЕМ ЦИГАРИ (явно беше употребил някакъв наркотик преди това), казах му да си вземе само една, защо му са седем и му се скарах. Обаче ходих до тоалетната за малко 1-2 минути и оставих масата без надзор, тогава изчезва тази вещ за която пиша. Лошото е че липсата я установих 40 дена по-късно.

На масата общо бяхме 6 човека. 2-ма от които ги разпитах на същия ден в който разбрах за загубата. Другите 2-ма са хора над 40 години и ме съмнява да направят такова нещо. Остана само 1 (този който ми иска цигарите) него го поканих на кафе и само като намекнах за това си изпи кафето на екс и си тръгна. Това още повече ме убеди че е той, но като нямам доказателства пълни нищо не мога да направя.

Между другото това момче е и клептоман, знам го че винаги си взима някакви дребни работи от някъде (запалки, дребни стотинки и такива). Другия вариант е въпросната вещ да е паднала някъде ама обърнах всичко, 2 дена само в търсене ми минаха и нищо. Размерите на предмета са колкото средно голяма кутия с бонбони, така че не е игла. Има и последен вариант в който се предполага като на другия ден са чистили да са го прибрали някъде. Моля за помощ :(

Коментари

1.   Ами щом си сигурна, че клептомана го е направил (личало е от поведението му) го заплаши за това с полииця ако не ти го върне.. И зависи за какво нещо става въпрос, ако е нещо от 20лв никой няма да ти обърне внимание....

2.   От АВТОРА: 1-во да ти кажа че съм момче. Другото което е че (не знам как позна) това нещо струва точно 20 лева ама има и сантиментална стойност за това го търся толкова и полицията няма да ми обърне внимание, пък и нямам доказателства. Само знам че това нещо нито може да го продаде, защото те са 2 предмета и само 1-ния не върши работа и няма никаква цена!

3.   След като се съмняваш, просто не го кани повече у вас и не общувай с него. Ако нямаш доверие на някой, какъв приятел би бил той на теб? А за тази вещ просто забрави...

Ian_the fucker

4.   От АВТОРА: №3 така и правя. Прекъснах срещите с този човек, макар да не съм сигурен на 100% дали е той. А за това нещо ще трябва да забравя наистина...

5.   Номер 1 отново: Ами просто го заплаши по някакъв начин... а в полицията мисля, че можеш жалба да пуснеш, но не знам дали ще ти обърнат внимание...

6.   От АВТОРА: Предмета е намерен и не е виновен клептомана, а един от тия които разпитах на същия ден. Бил е пиян и е хвърлил предмета на двора в едни храсти като си е тръгвал. Само не ми е ясно защо не ми е казал веднага или като го питах. В последствие си призна..