Споделена история от Други

Прекалено бързо губя интерес
Здравейте! Не бих го нарекъл проблем, но ми е интересно да чуя мнението Ви по въпроса ми.

Започвам ентусиазирано да се занимавам с нещо, даже прекалявам. Казвали са ми го, чувствам, че е така. Обаче какво се получава? Скоро след това губя напълно интерес към заниманието си или в най-добрия случай той намалява. На 21г съм.

В някои случаи става дума за дребни, незначителни неща. Например започвам да посещавам някой сайт редовно или се "запалвам" по някаква игра, но това е за кратко и ми омръзва.

Понякога нещата не са толкова незначителни. Исках много, като всяко хлапе, да имам собствена кола. Струваше ми неимоверни усилия да убедя близките да склонят на това, защото по някакви си техни причини, не бяха съгласни. След 8 месеца се наложи да я продам. Лъжех се, че така искам, но нямах пари да я поддържам вече. Някак си, цялата идея се опорочи.

Исках много да уча. В крайна сметка успях да постигна желанието си. Незнайно как обаче, няколко години след това, не го оценявам вече толкова. Понякога мисля, че просто си губя времето.

Мисля си, че харесвам някое момиче. По-късно се оказва, че по-скоро това е някакво увлечение. След време въобще не ме интересува. Без да сме имали някакви отношения.

Няма смисъл да давам повече примери. Не мисля, че страдам от депресия, въпреки че понякога имам лоши настроения, но ми минава бързо. Чувствам се несигурен. Имам и чувство за пропуснати възможности. Сякаш съм могъл да си изиграя по-добре картите, ако ме разбирате. Ще ми се да се не се впрягам много за глупости, но понякога просто не мога.

Животът ми не е перфектен, но и не е толкова лош, колкото си мисля понякога. Може би всичко се дължи на това, че семейството ми не е много стабилно, тъй да се каже. Не искам да навлизам в подробности. Не мисля, че съм получавал достатъчно подкрепа от родителите си. Не са ме оставили гладен или гол, но имам предвид някои дребни неща, но те казват много. Като например да ти дадат пари за седмицата и после да ти натякват за това /баща ми/. Не храня много добри чувства към последния, защото простотията му е безкрайна. Не стига, че на нищо не ме е научил в този живот, а само изисква. Разочаровал ме е прекалено много пъти и ми е паднал много в очите. Не че някога е бил много на високо. Беше все по кръчмите, когато трябваше да е при семейството си. Говореше глупости и ни мачкаше самочувствието. Сега остаря малко или много, но си остава същия неотзивчив и небрежен за проблемите на децата си човек.

Интересно ще ми е да чуя мненията Ви по въпроса ми. Благодаря за отделеното време!

Insecure

Коментари

1.   Нищо странно и нечувано няма в този "проблем". Всеки човек е правил нещо, което преди е било от значение за него, а сега му идглежда просто незначително или глупаво. С времето интересите на човек се променят. Такъв е животът.

2.   Това е функция на мозъка и е много важна! Иначе какво се получава. Да кажем, че за да си щастлив ти е нужно да имаш точно определен автомобил (БМВ, Мерцедес, Ферари). И това е единственото нещо, от което се нуждаеш, за да си щастлив. Съответно не се нуждаеш от нищо друго. И така целия ти живот преминава и не си постигнал нищо. Докато ако желанията ти постоянно се променят или по-точно нещо ти омръзва постигаш много повече неща.

3.   Просто имам желание да се занимавам с нови неща, искам да пробвам нещо различно. Обичам разнообразието и не харесвам монотонното ежедневие. Интересното е, че съм спокоен човек и не съм някакъв по-щур, но изглежда това няма значение в случая. Малко драматизирах в първия си пост, но както и да е. Благодаря за вниманието!

Авторът

4.   Това съм аз. :( ми няма лечение така ще си живеем

5.   И аз изпитвам бърза загуба на интерес, към всички предприети начинания, емоционални чувства породени от новост в живота ми и към материални придобивки. Първоначално изпадам в еуфория от внезапна идея, възможност или покупка, която съм желала много и не след дълго изпитвам отегчение и празнота. Уморително е, може би това поведение е сигнал за страдане от маниакална депресия :(

6.   Симптомите са на маниакална депресия. :(

7.   Не. Хедонизъм е терминът. Лекува се