Споделена история от Други

Притеснение от бъдещата сватба
Здравейте!
Аз съм една много емоционална булка!
Започнахме да организираме всичко и се притесних. Такава емоция ме налегна.
Не мога да спя, сънувам сватби...
Плача от щастие от най - малкото...
Как да се справя с това? Как да притъпя тези емоции?

Коментари

1.   Нашата сватба беше през септември. Всичко организирах сама, защото исках всичко да е под контрол. Мина много добре, гостите също бяха очаровани, храната им хареса, бяхме поканили детски фолклорен ансамбъл и всичко мина супер. Разбирам те за емоциите, но съвета ми към теб е да се опиташ на самия ден да си спокойна, за да не мине деня ти като един миг, от който нямаш спомени.

Не те познавам, за да давам конкретни съвети как точно да контролираш емоциите си, мога по-скоро да те посъветвам чисто организационно:
-избери няколко приятелки, които да ти помагат, нека всяка от тях е "натоварена" с някаква задача, за да си спокойна на самия ден
-не допускай никой да ти се меси при избора на меню, украса, рокля или каквото и да било-майки, баби, лели, стринки и т. н. -ограничи всякакви съвети до минимум
-внимавай как се държиш със бъдещия си съпруг- не се карайте за щяло и нещяло ( една приятелка беше пред развод още преди брака :))) )
-това е твоя ден и ти си най-важна

Надявам се поне малко да съм ти полезна, ще следя темата. Пожелавам ти да си най-щастливата и СПОКОЙНА булка :))

2.   Предстои ти голямо и хубаво събитие, което е важно за теб :) И е напълно нормално да се притесняваш. Всеки се притеснява, когато е на прага да сбъдне една от мечтите си.

Не притъпявай нищо, емоцийте са, да се изживеят, просто не го мисли. Знаеш, каквото предстои предстои, така или иначе, ще се случи :)

Сигурен съм, че се притесняваш, напрежението което изпитваш сега, да не се прояви и когато дойде щастливя момент. Но бъди спокойна, едва ли ще стане така. Когато от рано се притесняваме, и дойде заветният момент, притесненията изчезват, остава само ти и това което си очаквала :) Ще видиш, ще се справиш.

За да не го мислиш много, не се застоявай сама с мислите си. Намирай по си приказка с някой. Прави нещо отделно извън очертанията на каквото ще става. И продължавай да бъдеш все така щастлива.

~winterfire~

3.   Споко, след няколко месеца пак ще пишеш тук, но доста по-различни неща. Нямаш си и на идея какво те чака.

4.   Номер 3, такива като вас, като са нещастни, защо държат да направят и другите нещастни? Още повече, че темата не е за това, какво те чака след брака.
Защо като при теб нещо не е се е получило, това означава, че няма да се получи и при другите?