Споделена история от Други

Кои са виновните за бедността на страната ни?
Казвам в прав текст.

Виновни са хората с робската психика, коит оцеляват в мизерната срада на държавата ни, но все пак са доволни. Затънали са до шия в калта, а си мислят, че калта е петрол и ще им донесе пари. Не калта е черната тиня, на тяхното безхаберия и неучастие в държавата. Когато не ти пука и оставиш власт имащия да си прави каквото иска, то най-вероятно той ще злоупотреби. Не е виновен той, а ти приятелю, които си със заплата, колкото са седмичните пари на гръцка пенсионерка, или месечните джобна на първолак англичанин, но си доволен от това. Седиш си в къщи, докато ония горе , във върха на управлението краде и продава родината ти за жълти стотинки, в името на собственото му благо, с една дума комисионна.

Да господин министъра, ще продаде рудника, които струва 2 милярда за 2 милиона, като ще вземе 1 милион, като комисионна, тя не е незаконна, той не прави нищо лошо. А вие, докато похабяват ресурсите на бащините ви земи, си седите, спокойно и си люпите семки. Вие сте виновни.

Сега разбрах, защо робството е било 500 години. Да заради такива като вас, които си седят вкъщи, докато турската власт им взима децата и им пали нивите. Малко са били недоволните, като мен. Да наречете ме лош, пияница, кретен, но ако стане лошо ние, недоволните ще ви спасяваме. Ние недоволните, ще спасим България.

Коментари

1.   Прав си виновни сме си ние българите, с нашето мислене. Страната ни не е чак толкова бедна. Проблема е, че има хора, милионери и милиардери, в тях са парите. Ние позволяваме да ни крадат, а никой не прави нищо, от къде са им тези пари? Дори и ГЕРБ, някои имаха очаквания в тях, но са пълни дупки. Чудя се следващия път дали да не гласувам за ДПС така на инат, и по късно да си взема за жена туркиня, в които има все още много положителни черти, а първото беше в кръга на шегата. Повечето, които са милионери днес са с пари дадени им от комунистите в началото на прехода. Като се започне с един милиардер, който беше застрелян преди 9 години и други като него. Парите са в тях и никой не прави нищо, не са виновни само политиците виновни са хората. И след това не се правете на обидени, когато Борисов казва "Лош човешки материал ", защото в България верно е такъв. Нещата могат да се оправят и всичко това зависи от нас. Изключително съм разочарован, че оня ден на протеста през ЮЗУ против високите такси имаше само 8 човека. И за заключения пожелавам тези такси да ги увеличат тройно през следващите три години, а ДДС да стане 30 %. Това заслужаваме.

2.   Като си толкова революционно настроен, защо не направиш нещо, а? Май не ти стиска. И аз мога да пиша темички в нета денонощно как трябва ние самите да променим нещо, но нали се сещаш, че точно такива като тебе, които само говорят много, нищо не вършат. Стани, направи нещо стойностно и после ми говори...

3.   Автора съм. Който прави нещо го мислят за луд или за подставено лице, винаги е така. Ходил съм на протестите за шистовия газ, за опазване на природата и за акта и ще продължавам да се боря, призовавам ви станете, стига спане. България събуди се, ти спиш предсмъртен сън. Хората са виновни , хиладапъти повече от властта, а и тя самата идва оттях, от народа, от вас.