Споделена история от Други

Колегите от университета
Здравейте,
искам да споделя моята история с колегите ми от у-нито.
Първа година съм във ВУЗ-а, за който мечтаех. Надявах се да намеря не само готини колеги, но и приятели, нооо не стана точно така. Оказаха се супер студени, мълчаливи и незаинтересовани същества! Вече записахме втори семестър, а се държат сякаш те няма в залата. Всеки опит да говоря с тях трае около 15 мин и до там. Няма с кого да отидеш на кафе, подминават те по коридорите, дори не смеят да те погледнат. Всеки е образувал групичка от 3-4 човека и другите не ги интересуват. Задочници сме, но пък това не е пречка да се опознаем.

Гледам студентите от другите специалности как общуват, смеят се, помагат си, а от моята специалност сякаш са ги държали в хладилник. Никой нищо не ти дава... абсурд да искаш лекции. Сякаш никога няма да им ги върнеш, а ще ги пуснеш в амазон. сом за продажба.
Чудя се имали смисъл да се занимавам или да правя като тях.

Angel

Коментари

1.   Кажи каква специалност си?

2.   Не е приятно това, което си описал, но това че си студент, не означава, че трябва да живееш само в университета - искам да кажа учи си специалността и си гледай това, заради което си "влязъл" там, но си намери други приятели - не е задължително да са точно състудентите ти (най-малкото пък само от твоята специалност).
Не ти харесват, но не може да ги промениш... не се сещам за по правилен съвет.

Нели (21г., също студентка)

3.   Достатъчно голям си за да знаеш, че ти трябва да се приобщаваш с обществото, не то с теб.

4.   №3, коментарът ти няма никакво отношение към тази история!

Нели

5.   #3, за какво общество става дума?
Говорим за една шепа хора разделени на няколко групи, които са се сгушили всеки в различен ъгъл, а който е ''изтървал '' влака, явно според тях да го е хванал, когато трябва.
Ще си търся от другите специалности, не съм чак толкова срамежлива. Просто ми се искаше имаме взаимоотношения каквито имат останалите студенти от другите специалности, ама късмет...

Мерси за отделеното време...

6.   Номер 3, а ти си достатъчно голям, за да знаеш, че изразът е "то КЪМ теб". И тази теория трябва да отмре както древните езици - най-свестните хора никога няма да се приобщят към общество на глупаци, про*таци, крадци, пияници, сексохолици и прочее отрепки (каквито сега изобилстват в България). И никой човек с достатъчно ум в главата си не би ги обвинил за това.

7.   №6 Съгласих се с грешката си не "с" а "към" но все пак щом мислите, че в университета са събрани "глупаци, про*таци, крадци, пияници, сексохолици и прочее отрепки" и щом авторът учи същата специалност като тях, какво ми остава да мисля, че той е единствения свестен. Нима не това е неговото общество, нима не това са неговите бъдещи колеги?

8.   Не го мисля, а съм сигурен. В студентския си живот попаднах само на такива, а не се бях ограничил до колегите от моята специалност. А всички сме чували за изцепките на знайни и незнайни студенти от други ВУЗове, в които не съм учил. Ако искаш си затваряй очите пред истината и се опитвай да извъртиш логиката ми така, че да намериш противоречие. Но вътрешно знаеш, че поне 90% от студентите са такива. Вярно е, че направих леко обобщение, но колко ли студенти от специалността на автора са свестни според теб?

9.   Ами, 8, няма откъде да знаем колко са свестни и колко не. Тъй като имаме оскъдна информация и само една гледна точка, не можем да съдим и да правим обобщения кой какъв е. Като ти чета коментара ти със сигурност си мислиш, че си бил от останалите 10%, ноооо... кой знае. :D

10.   Не мисля, а съм сигурен. Мога да ти дам отчет на поне 20 реда защо съм от 10-те %, но нямам нужда да те убеждавам в нещо, за да се чувствам добре. А ти държиш ли да продължим този разговор, за да си докажеш кой знае какво сам на себе си?