Споделена история от Други

Бонбонени терзания
Отворих бонбонената кутия и видях, че са останали три бонбона – троен лешник. Прииска ми се да изям единия, но се зачудих дали няма да е по-добре да изчакам нашите да се приберат. Всеки щеше да си вземе по един бонбон и край с изкушението. Само, че на мен ми се ядеше сега.

В крайна сметка реших, че след като сме трима и тъй или иначе на всеки се пада по един бонбон, мога да си хапна моя предварително. Не се колебах дълго.
Вечерта никой не се сети за бонбоните.
На следващия ден пак ми се прияде, само че вече бяха останали два бонбона – един за мама и един за татко. Замислих се. Татко (знам си го аз него) щеше да отвори кутията и щеше да каже: „Яжте вие с майка ти, аз не искам”. Следователно за мен пак имаше бонбон. Чудесно. Изядох си моя дял.

Вечерта не се сетих да кажа на мама да си хапне бонбона.
На следващия ден в кутията се спотайваше самотен бонбон. Кои нормални родители не биха го предложили на детето си? А нашите определено бяха нормални родители следователно…

Видях му сметката и на последния, после незнайно защо се почувствах леко гузен, но ми мина бързо.

Коментари

1.   Купи нови бонбони с троен лешник мммммм. Кои родители не се радват на подарък от детето им??
Noood

2.   Хаха, мисля, че всички сме имали такива "бонбонени терзания". Аз малко по-различно действам- изяждам трите бонбона наведнъж, хвърлям кутията и никой не се сеща, че ги е имало. Е, накрая си гузен малко, но се преживява.

3.   :D:D хахахах желязна логика имаш, много забавна история ако ще да имаше и 20 пак щеше да намериш оправдание да ги изядеш, но много ме кефи мисленето ти :D

4.   Яко! Като във виц прозвуча. Аз ако бях, щях да изям и трите бонбона. Спомням си като малки с брат ми как изяждахме бонбоните и прибирахме кутията празна и като дойдеха гости, ставаше много забавно :)))