Споделена история от Други

Две ръце, два крака, една глава
Здравейте всички (:

Аз съм момиче почти на 15 от Пловдив.

Не знам дали правилно формулирах заглавието. Историята, която ще прочетете по- надолу не е нищо особено. Просто скоро имах малко поводи за размисъл и реших да си споделя тук, както правя повечето пъти.

Сега съм 8- ми клас, за първа година в гимназия. Преди няколко дена имахме физическо възпитание. По- големите може да си спомнят, че тогава един от нормативите за момичета беше правенето на коремни преси. За 14- годишни нормативът е 78 (или 76 не помня точно) бройки.
Повечето момиче от класа ми са флегми и ги мързи да се наведат да си вземат химикала от земята. Щом чуха бройката всички изпаднаха в паника, а представете (по- добре недейте) си когато започнахме да ги правим. Лично аз си ги направих всичките, даже и 30- тина отгоре.

Малко off topic- скоро баща ми отново ми говореше за това, че не подреждам вкъщи и няма да забравя, когато той ми каза- "С какво си по- различна от мен? И аз имам две ръце, два крака и една глава. Какво мога аз, което ти не можеш да направиш?"

Снощи се сетих за часа по физическо и цитата, който ви написах по- нагоер изникна в главата ми. С какво флегмите от класа ми са по- различни от другите, които дават всичко от себе си както в спорта, така и в живота? Какво можем ние, което те не могат? Защо трябва да са превилигировани, защото ги мързи?
Понякога много се ядосвам и се разочаровам така, когато аз трябва да правя нещо, влагайки всички сили и усилие в него, а други, някакви мързеливци минават между капките и накрая излизат с по- добри резултати от моите.

Темичката е скучна, но просто няма с кого да говоря. Все пак ви благодаря че стигнахте до тук (:

Поли (:

Коментари

1.   Темичката не е скучна, но е задънена улица.. ;( Докато будали, ще има и тарикати. Много често едни без усилия успяват за сметка на други, които полагат много, но аз вярвам, че рано или късно всичко се възмездява и си идва на мястото. Така че труди се, бори се, за да си доволна от себе си, а флегмите... то си е за тях :П Представи си някой ден да ги подгони куче, хехе ;)

2.   Може и да си права, но аз не мисля като теб. Всеки има различен предел на издръжливост. И това, че някой не може да направи нещо точно като теб, не значи, че е флегма. Защо смяташ, че твоята правда е общовалидна за всички. Възможно е ти да си по-силна за едни неща, но сигурно има неща, в които не си като другите и не можеш да си от най-добрите. И това, че всички имаме два крака, две ръце и една глава в никакъв случай не ни прави еднакви, още по-малко равностойни......

Не те критикувам, само изразявам мнението си.