Споделена история от Други

За всеки по нещо
Досега съм била само читател на историите, доста от коментарите са били поучителни и за мен. Та ми хрумна идеята всеки който знае някоя приказка, притча за любов, приятелство, смисъла на живота, цитати от книги нека ги сподели в коментара. Ето нещо и от мен :)

Ще посрещна този ден с любов в сърцето си!
Ще обичам слънцето, защото стопля костите ми, но и дъжда ще обичам, защото пречиства духа ми...
Ще обичам светлината, защото ми показва пътя, но и тъмнината ще обичам, защото ми разкрива звездите...
Ще приветствам щастието, защото обогатява сърцето ми, но и тъгата ще понасям с търпение, защото отваря душата ми...
... Ще приемам наградите, защото ми се полагат, но и препятствията ще посрещам смело, защото са моето предизвикателство...
Ще посрещна днешния ден с любов в сърцето си!
Ще обичам най-различни хора, защото всеки има качества за възхищение, дори и да са скрити.
С любов ще разкъсам изградената около сърцата им преграда от подозрение и омраза и на нейно място ще построя мостове, за да може ЛЮБОВТА ми да влезе в душите им!
Ще обичам амбициозните, защото могат да ме въодушевяват...
Ще обичам неудачниците, защото мога да се уча от тях...
Ще обичам кралете, защото са над човешките същества...
Ще обичам смирените, защото са божествени...
Ще обичам богатите, защото са самотни...
Ще обичам бедните, защото са толкова много...
Ще обичам младите, заради вярата, която имат...
Ще обичам старите, за мъдростта, която споделят...
Ще обичам красивите, заради тъгата в очите им...
Ще обичам грозните, заради мира в душите им...
Ще посрещна днешния ден с ЛЮБОВ в сърцето си!
Из "Най-великият търговец на света"
Ог Мандино

Коментари

1.   Супер темичка, браво.
Аз имам прекалено много, ще споделя някои:

1. "Бедният ми, та той е бил много, много лесен - аз му бях приготвила вечеря за богове с вино от кръвта ми и ястия от духа ми, достойни за най-изтънчени гастрономи, а той е искал чиния с боб, която да отопи със залък и да си оближе пръстите... "
(из "Виртуален роман", Мариана Царкова)

2. "Много ми се ще да изневеря на Франсоаз, но недостатъкът на другите жени е, че не са тя. "

3. "Всяка сутрин в Африка, когато изгрява слънцето, Газелата се събужда от сън с мисълта, че през деня трябва да надбяга най-бързия Лъв. В противен случай ще се превърне в негова плячка....
Всяка сутрин в Африка, когато изгрява слънцето,
Лъвът се събужда от сън с мисълта, че през деня трябва да надбяга най-бавната Газела.
В противен случай ще умре от глад...

Няма значение, дали си Лъв или Газела.
Ако искаш да оцелееш, важното е, когато изгрее слънцето - ти да бягаш... "

4. "Всеки магьоснически трик се състои от три части, или действия.
Първата част се казва "прелюдия". Магьосникът ти показва нещо обичайно.
Второто действие се нарича "поврат". Магьосникът взима обичайното нещо и го превръща в нещо необичайно. Но ти все още не ръкопляскаш, защото да накараш нещото
да изчезне не е достатъчно. Трябва и да го върнеш обратно. Сега започваш да се оглеждаш за тайната. Но няма да я откриеш, понеже, разбира се, ти в действителност не гледаш. Изобщо не ти се иска да откриеш истината. Ти искаш да бъдеш изигран. "

5. "Дълго размишлявах и открих, че не съм влязла в онова кафене случайно; най-важните срещи са били уговорени от душите преди още телата да са се видели" (11 минути)

Лоша

2.   Ами и аз да не остана по назад ще ви споделя цитати от една книга, която е една от любимите ми:
"Любовта е да искаш да остарееш с някого"
"Не разпитвай за последиците ако искаш да успееш, иначе никога няма да успееш. "
"Нищо на този свят не може да се върне и да се поправи, иначе всички щяхме да бъдем светци"
Е. М. Ремарк "Триумфалната Арка"
Маги

3.   Поздравления за хубавата тема!
Лоша - хубави неща си публикувала виждам, че обичаш любовните теми, което е хубаво :).. аз също имам много неща, които мога да публикувам наистина много, но се спирам на това:

"ОБИКНОВЕН ПЪТ
Надпис на стената Шишу Баван, дом за деца в Калкута

Хората са упорити, алогични и егоцентрични.
обичай ги ВЪПРЕКИ ТОВА!

Правиш ли добро, ще те обвинят
в егоизъм и задни мисли.
Прави добро ВЪПРЕКИ ТОВА!

Успееш ли, ще се сдобиеш с фалшиви приятели
и истински врагове.
Стреми се към успеха ВЪПРЕКИ ТОВА!

Доброто, което правиш ще бъде забравено утре.
Прави добро ВЪПРЕКИ ТОВА!

Най-големите хора с най-велики идеи
могат да бъдат
убити от най-дребните хора
с най-дребните съзнания.
Не ограничавайте мислите си ВЪПРЕКИ ТОВА!

Хората са благосклонни към губещите,
но следват само победителите.
Борете се за победените ВЪПРЕКИ ТОВА!

Каквото си градил с години, може да се срине
само за една нощ.
Не спирай да градиш ВЪПРЕКИ ТОВА!

Дай на света най-доброто от себе си
и той ще те отритне.
Дай му го, ВЪПРЕКИ ТОВА! "...

4.   Срещнали се Любовта и Приятелството.
Любовта попитала:
-За какво си нужно ти, щом мен ме има на света?
-За да оставя усмивки там, където ти оставяш сълзи-отговорило Приятелството