Споделена история от Други

Клинична смърт
Има ли хора преживели клинична смърт? Много са ми интересни историите, които разказват за живота след смъртта. По принцип съм здраво стъпил на земята човек и не вярвам в такива работи, но толкова много хора ги разказват, че се чудя - сънуват ли, или наистина нещо става?

Който има опит, моля да сподели за какво става дума, или ако има по-сериозно наблюдение. Как така душата ти живее, пък ти не?

Коментари

1.   Никой не може да преживее клинична смърт. Това състояние се характеризира с това, че мозъкът ти е мъртъв. Без мозък вече не си ти.

Това, за което говориш са преживявания близки до смъртта. Когато мозъкът не получава достатъчно кислород и хранителни вещества, клетките му започват да умират. Появяват се хаотични импулси, които активират случайни клетки и затова някои казват, че си виждат живота като на лента. Тунелният ефект със светлината е също резултат от липса на кислород.

Няма душа. Колкото и невероятно да звучи - 1 кг молекули в главата ти са развили чувство за самосъзнание, което наричаш "аз". Когато умреш, клетките загиват и няма импулси. Не можеш да разсъждаваш, не можеш да чувстваш нищо.

Няма ад, няма рай. Няма врящи казани с дяволи около тях. Дори и да имаше, ти нямаше да усещаш горещата вода или катран, защото рецепторите, които усещат топлината се намират в кожата, която вече е мъртва. Анализът на импулсите, породени от тези рецептори, става в мозъка. Той ти казва дали нещо е приятно или неприятно като усещане. Когато мозъкът ти умре, няма да можеш да определиш дали си в рая или в ада, от една страна защото няма да имаш с какво да регистрираш дразненията, а от друга защото дори и да можеше да ги регистрираш, няма да можеш да ги анализираш.

Смъртта е краят. Няма прераждане. Атомите, които изграждат тялото ти, някой ден ще изградят нещо ново. В повечето случаи, ще станат част от телата на милиарди бактерии. Може и човек да станат някога, но този човек няма да има твоето съзнание никога.

Самите атоми са се образували в звездите. Елементите, по тежки от желязото, са се синтезирали при избухването на свръхнови. Впечатляващ е факта, че атомите, които изграждат лявата и дясната ти ръка може да са се образували в различни звезди. Ние сме звезден прах.

Радвайте се, че сте живи сега и изпълнете мечтите си днес, защото втори шанс няма да имате.

2.   "как така душата ти живее, пък ти не" Тва е много интересно написано. И неправилно. Ти самия си душа, затворена в тяло. Ти си живееш и не спираш да живееш, и никой не спира да живее, просто тялото спира да живее, то умира. Потърси във youtube там има такива истории.

http://www.youtube.com/watch?v=zNEDOTDnY-o&list=PLC211F89162E65CEF&index=8&feature=plpp_video

ето ти едно такова. :)

3.   Тъй като душата /така наречена/ не е от плът и кръв е нормално да не умира с плътта едновременно.
Душата мисълта както и чувствата са енергия, която е разпространена около самите нас или насочена към даден обект. Хората отдавна сме се научили да си мислим, че не я чувстваме но всъщност не е така. Как се чувстваш само след представата на на нещо добро/хубаво сватбата на влюбени младежи, а сега как се чувстваш след представата на убито дете и майка му плачеща над трупчето, така с мисълта си ние привличаме енергията на съответно хубавите или лоши неща. Мозъкът изчислява картините, който си представяме, приема ги за наше желание, и търси как от къде би могъл да ни достави още такива мисли и чувства. Той изчислява, че щом мислим за това, то това нещо ни харесва. И подсъзнателно ни води там където има повече такива неща.
За душата тя също е енергия, която след смъртта се отделя от нас и е възможно тъй като не е насочена енергия да се блуждае около трупа часове, дни, дори седмици, докато бъде разсеяна или привлечена от друга енергия.
Дано съм ти дал тема на размисъл

4.   Прочети тази тема: http://spodeli.net/3/story-4689.html

Личното си преживяване съм написала под коментар н. 13.

5.   Наскоро гледах един филм точно за това дали има живот след смъртта. Там не се даде категоричен отговор, но направиха експеримент с хора, които подложиха на лиспа на кислород, не си спомням точно, но мозъкът им страдаше от липса на кислород. И те имаха подобни преживявания като на тези, които в действителност са били в "клинична смърт'. Разликата, обаче, между двете беше, че макар и близки преживяванията на едните, които изкуствено са привеждани в това състояние, не получаваха видения на близки и роднини, които вече са починали, а при останалите се наблюдаваше доста често като явление.
Виждам, че номер 1 има интереси точно в тази област, в която и аз - астрофизика.

6.   н. 4 съм. Моят коментар в горепосочената история е 15, а не 13-ти.

7.   Номер 1, браво! Това е истината, колкото и натуралистична да е - това е! Останалото са неща, в които ни се иска да вярваме.

8.   Номер 1, недей дрънка глупости като нищо не знаеш, само заблуждаваш хората. Клиничната смърт е абсолютно обратимо състояние, представлява спиране на жизнените функции - дишане, кръвообръщение, и изобщо НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, мозъкът ти да е загинал. Хора се възстановяват цялостно след клинична смърт.

Това, което е необратимото, е идващото след клиничната - биологичната смърт.

9.   номер 1, като умреш, ше си кажеш "глей колко съм бил далече от истината"

11.   468 Мисля, че номер 1 е некомпетентен по темата. Това си е лично негово мнение и няма право да налага на другите неща, в които не е сигурен!

12.   Аз съм изпадала в кома. нищо не усещах. нито е студено, нито топло... сън без сънища и спомени. Извеждали са ме от комата няколко дни. Разбрах едно - лесно се изпада в кома, много трудно е завръщането към живота. Помня голямата си борба след това състояние. Много дълго спях, докато се възстановя. Вече знам, че смъртта не е страшна и не се страхувам от нея. Обичам си живота, но той е много крехък.

13.   номер 1 от къде си толкова обеден не мога да разбера аз съм виждала неща и без да съм изпадала в клинична смърт

14.   ще ви разкажа какво ми се случи. направиха ми аборт с пълна упойка. не си усещах тялото и не можех да говоря.... но чувах и усещах всичко. животът ми мина пред очите. знаех каквж става... чаках да отмине болката не издържах и умрях. духът ми излезе от тялото... всичко беше свършило. и осъзнах колко алчни и неблагодарни сме хората. станах друг човек. вече даже и на въздуха който дишам се радвам... незнам какво точно се случи но знам какво е да си мъртъв.... хора бъдете добри и провете добро останалото е илюзия

15.   Възможно е човек да се върне към живота! Аз дълбоко вярвам, че когато имаш още дни за изживяване стават и чудеса. Такова чудо стана и с моята тогава 5 годишна внучка. Никога няма да забравя датата 26 Февруари през 2005 година, когато на моите грижи дъщеря ми ми бе поверила най-скъпото си. В този ден трябваше аз да се грижа за малкото момиченце, което аз много обичам. Тя беше взела един мой шал и улисана в игра се спъна в него, падна и си удари главата, след което не показваше никакъв признак за живот. Беше си глътнала езика и дишането в такова състояние не беше възможно. В продължение на 6 минути се опитвах да я свестя, но тя придоби светло лилав цвят, а спешната помощ не пристигаше. Бях изгубила надежда, не успявах да извадя езика от гърлото и. Реших да я раздрусам силно и я хванах за рамената, когато чух силен стон и давене, което ми даде огромна надежда, защото тя си пое дъх, аз отново я раздрусах и тогава тя си пое дълбоко въздух, отвори очи и заплака. Медиците пристигнаха 14 минути след подадения сигнал. След направените и множество изследвания констатираха, че няма никакви необратими мозъчни увреждания. Същата година през лятото моята дъщеря, внучката ми и моят зет претърпяха катастрофа на път към Поморие. През 2008 година моята внучка решила, че ще отиде сама на плаж край река Дунав. Малка и неопитна тя попаднала в яма и случайно преминаващ овчар я спасил. През 2013 претърпява още една катастрофа, в която е сред тримата оцелели в тежката катастрофа, в която загинаха съпругът ми и синът ми. Искам да кажа, че за своите едва 16 години това момиче е преживяло много срещи със смъртта. Имала е късмет във всеки от тези случаи и има още дни за изживяване.

16.   Бях болен от бронхиална пневмония и трябваше да ми правят операция а пък не е трябвало като си болен да ти правят операция от там нищо не помня само помня че видях като дух как сумати лекари се опитват с електрошок да ме върнат към живота след този случай на клиничната смърт ми се разви силно шестото чувство

17.   Прераждане има, всички ние вече сме живели и умирали много пъти. Проблемът е, че в повечето случаи целият процес става абсолютно несъзнавано, ние не знаем кои сме били преди, както и не знаем кои ще бъдем след този живот. Много малко хора имат подобно знание, но то може да се развие. Причината да не се развиват тези способности е невротичният страх у западния човек. Неврозата тръгва от страха от осъзнаването, че няма нищо лично, че разделението е илюзия, че дори мислите ни не са лично наши... но се отклонявам от темата.