Споделена история от Други

Правене на подаръци на жена
Здравейте!
Темата може да ви се стори малко глупава, но ще се радвам да чуя мненията ви.

Мъж съм на 30 години. Преди няколко месеца се запознах с едно момиче на 26. Много ми допада, хубава е, интелигентна, всичко си е както трябва.

За 8-ми март и купих голям букет цветя и сребърно бужу. Исках да я зарадвам. Проблема е че когато и ги поднесох, тя сякаш се натъжи и и стана неудобно. Каза че не може да приеме бижуто, твърде много било за нея и т.н. Много се изненадах, все пак не е накякъв супер скъп подарък или нещо такова. После ми каза че в предишните и връзки никой не и е правил никакви подаръци. Най-много са и подарявали по една роза и това е - никакви бижута, никакви дрехи нищо.

Аз съм правил на предишните си приятелки подаръци и смятам че е нормално. Не говоря за някакви скъпи неща, в рамките на нормалното. От една страна се учудих, от друга ми стана тъжно. Предишните ми приятелки дори сами си искаха, а това момиче не беше получавало нищо през живота си. Та стана ми чудно и искам да попитам и другите мъже и жени как стоят при тях нещата? Има ли и други жени като нея, защото често да си призная малко се усъмних в началото, защото е хубаво момиче, но от друга страна е от бедно семейство и е трябвало сама да се бори в живота. Та как стоят нещата при вас?
До мъжете- правите ли подаръци на приятелките си и смятате ли че е нормално?

Коментари

1.   Ако в няква куха и само за спорта... естествено, че и цвете няма да и взема!
Но ако момичето е специално за мен бих си дал и последните пари за да я зарадвам винаги съм правил жестове, но си зависи от случая

2.   Евала, не спирай да я правиш щастлива, споко ще свикне, радвай се, че си открил жената, която заслужава да и се правят тези жестове.
То жените са най-красиви когато им се подарява нещо- освен ако е некои темерут.

3.   само едно ще ти кажа - НЕ ИЗПУСКАЙ ТОВА МОМИЧЕ!!! ЗА НИЩО НА СВЕТА!
не е свикнала, по-нататък ще приеме :)
разбира се, че правя подаръци - жените много се радват на цветята :) - това е задължително нещо но не само на празници!

4.   Момиче съм. Не знам, но ми е все тая дали ще ми подаряват подаръци или не, даже като се замисля ми е по-добре без подаръци. Най-много едно цветенце и това е. Някои момичета са по-скромни просто, не си направил нищо лошо. Нормално е да се подаряват подаръци.

5.   На 23 съм и имам приятел от 3 години. Преди да бъда с него, съм получавала много подаръци. За мен евтин подарък няма. Важен е жеста. Аз също обичам да правя подаръци, независимо дали с повод или без. Понякога просто виждам нещо малко символично и го купувам, за да зарадвам човека до мен. Адски е сладко да видиш как греят очите на любимият човек, защото си решил да го зарадваш просто ей така. Понякога съм взимала и шегаджийски подаръци, за да разчупя ежедневието :) Но сегашният ми приятел не ми е подарявал почти нищо. Аз не съм пропускала повод, а да не говоря за нещата които съм му подарявала и без повод. Не е въпроса в парите, възможност има, а както споменах по-горе бих се зарадвала и на роза. Просто самият факт, че той е отделил половин час да ми хареса нещо и го е купил с идеята да ме зарадва, ме прави адски щастлива. Но не.. никога не получих подарък за коледните празници, за свети Валентин, за 8 март, дори за рождения ми ден. Понякога това ме е натъжавало. Приемам че е просто такъв, но понякога е хубаво да правиш компромис със себе си. Колкото и да се е натъжила приятелката ти, това е защото може би наистина си първият който я изненадва така. И няма такова момиче, което да не се зарадва на подарък. Така че спокойно. Не говоря за нещо скъпо и главозамайващо. Но не пропускай поводите и колкото и да те убеждава, че не иска подаръци, повярвай ми... не е така :)

6.   Всяка жена обича подаръци. Ако я научиш и тази, ще почне да ти иска.

7.   Същото е и при мене приятел. И аз бях шокиран като тебе и втрещен. Отивал съм на РД на едно момиче, отидах с цветята... бях единствения с цветя, това първо, второ-само аз донесах подарък, гривничка Сваровски, както и да е. Нямах нищо с това момиче, но ми стана странно как от още 20-тина момчета един не се сети да донесе цвете поне. А с приятелката ми? Същото като с твоята. Никой не бил й подарявал, неудобно й било... Знаеш ли какво започвам да си мисля аз? Не е проблема в момичетата, в мъжете е. Гледам съседите си, мъже на по 30-40 години, един не съм видял да купи цвете за жена си даже, дори на 14 февруари, хайде, католически ден било, ама и за 8-ми март не видях. Много простаци са се навъдили, нямат никакво отношение към жената и когато се появат такива като мене и тебе с галантно поведение и обръщащи внимание на дребните наглед, но важни детайли като жестовете на внимание излиза, че сме странни типове и непопаднали в точната страна и време.

8.   Браво, на такъв мъж като теб. Моят мъж не ми подари нищо нито за Коледа, нито за Нова година, нито за Свети Валентин, нито за 8-ми март, аз не държа на подаръци, а само на жеста на уважението и на това да бъда ценена като жена, която му е родила детето можеше поне за 8-ми март да ми подари нещо наистина се надявах и желаех да ми бъде засвидетелствано малко внимание, но вече свиквам:)))А ти може би си намерил своето момиче и винаги и с повод и без повод и прави подаръци, за да се чувства желана.

9.   Еми, притеснила се е, защото не е очаквала такова нещо. Един женски съвет от мен - такива подаръци като бижута подарявай за по-сериозен празник като Коледа, рожден ден. На 8 март се подаряват цветя :)
Много е хубаво, че си се сетил. Само че за съответните празници подарявай съответните подаръци. Ще ти дам пример за някои.

Коледа - нещо по-скоро практично ( хубава книга и сувенир или нещо, което знаеш, че ще й хареса )
Свети Валентин - голям букет от красиви цветя и луксозна кутия бонбони.
Рожден ден - тук вече можеш да се охарчиш яката. :)
8ми март - цветя и картичка с хубаво послание.

Успех! :)

10.   Ето поредният хванал се на въдичката "аз подаръци никога не съм получавала" така кавалерът се чувства гузен за постъпката на всички мъже и почва да подарява всяка седмица, уж тя да свикне и да и бъде показано, че е обичана, ха ха след време идва момента на сърдене ако подаръкът не е достатъчно скъп.

11.   Според мен момичето ти е скромно и добро, затова се е притеснила. Радвай се, че не е някоя, която иска скъпо подаръци и те гледа в ръцете на всеки празник.
Аз лично не обичам подаръци, защото не съм сигурна дали ще ми харесат, а ми личи, когато не ми допадне нещо, колкото и да се правя на изненадана и доволна. Най-малкото, което е, не слагам даденото нещо. Имам подарени сребърни обеци с гривна комплект, които не съм слагала никога и няма и да ги сложа. Не обичам да нося сребро, злато или каквото и да било. Всеки е различен.
Имах едно гадже, което на един Осми март ми подари блузка. Беше ужасна. Сложих я ведмъж, за да не го обидя и дотам. Нито модела ми харесваше, нито цвета ми подхождаше. В този ред на мисли е по-добре нищо да не ми подари, отколкото да отбива номера.
Откакто съм семейна е друго. Като ми хареса нещо, си го купувам и си го "наричам"-това е за празника, в зависимост от това кой празник е. Хем аз доволна, хем съпругът ми.