Споделена история от Други

Отново се научавам да говоря
Слушайте сега кво ще кажа! В този живот успяват по-разговорливите. Ето например Татяна Дончева или "поразяващата уста" както я наричат. Друг пример е един Пешо, мой бивш съученик. Тези двамата не млъкват. Когато си устат имаш много врагове, но още повече приятели. Когато не си устат и говориш твърде малко хората мислят, че криеш тайни. Знам го от личен опит.

Някога бях устат, а после станах тих. И останах без приятели. Сега съм решил да се опитам отново да стана разговорлив както преди. В Интернет все още съм много разговорлив (в смисъл, че пиша много по всички теми), обаче в живота още не съм си върнал предишната разговорливост. Дано тази година да си я върна, че ми омръзна по-малко да говоря, а повече да слушам. Предпочитам говоренето пред слушането и не ме е срам да го призная. Отново ще се присъединя към "партията" на устатите - Христо Стоичков, Татяна Дончева, Петър бившия ми съученик и много други хора, които успяват. По-добре да имам и приятели и врагове като разговорлив и контактен, от колкото да нямам нито врагове, нито приятели като темерут. Браво за момчето, което отново се научи да говори!

Коментари

1.   Браво!

2.   Хехе това ми хареса. Успех в начинанието ;)

3.   Колкото повече говориш, толкова повече грешиш. Е ако говориш на място и каквото трябва и на когото трябва и с когото трябва - всичко е наред. Ако говориш на темерути - ще си водиш монолози, ако няма кой да те чуе и да ти отговори - ще говориш със себе си. Внимавай само да не започнеш сам да си отговаряш - че тогава вече ставаш пациент на едни доктори, дето е по- добре да не срещаш никога - има ги достатъчно във вицовете и в комиксите....

4.   Колкото повече говориш, толкова повече грешиш. - пълна глупоста! А защо не кажеш истината, а тя е - колкото повече говориш, толкова си по-щастлив и популярен.

5.   Колкото повече говориш и си открит с хората те се разват, че не криеш неща от тях.

6.   Здравей. Искам да те помоля за съвет. Как и аз да стана разговорлива. От както се помня със все тиха, свита, даже ненормално затворена. Постоянно се комплексирам, мълча, просто и дума не обелвам, изчервявам се- ужасно е. Кажи как да се пречупя и да се присъединя към разговорливите.
Нямам нито един приятел, загубих всички, заради стеснителността си.

7.   Хубаво е да си контактен, така дори в град и страна със студени хора лесно можеш да създадеш контакти, защото не чакаш другите да те заговарят. Нали едно е да си в Испания и да те заговарят, друго е в Германия или Скандинавия, където ти трябва да ги заговаряш. Това още ми е трудност, дано да се промени, защото като природа и култура предпочитам резервираните страни - Унгария, Полша, Германия и Швеция. 11 години по-късно мога да кажа че преди 6-7 бях станал много разговорлив. С Луиз Хей се оправих тогава, Бог да я благослови където и да е сега! За да си такъв трябва да имаш самочувствие и да преодолееш страховете си.

Автора