Споделена история от Други

Искам това да свърши
Наистина си мисля дали да не сложа край на живота си....?

Бих искал да замина в друга държава, да се махна от тук, от грозните спомени и отвратителното настояще. Само на 21 съм, но съм страдал много. Цял живот провали, тормоз, мъки! Да започнем от самото начало. Родителите ми бяха разведени и живеех при майка ми. Баща ми веднъж не ми се е обадил, той плуваше в пари - аз в бедност. Купуваше си (и сега си купува) от най-новите телефони, телевизори, оригинални мебели и др.

А пък мама все излизаше с приятелките си на кафе и изобщо не ми е помагала с домашни и учебен материал. Така до гимназията, когато отидох в друг град на квартира, за да уча. Имах отличен успех и завърших с доста грамоти. И си дадох почивка 1 година, след което кандидатствах в университет. Обаче татко (ако може да се нарече такъв) помрачи настроението ми и в крайна сметка не се явих на изпита. Тази година ще е следващият и ще се явя.

Имах приятелка, с която бяхме заедно година и половина, но тя ме заряза, защото намерила по-богат. И за черешка на тортата - ежедневно търпя сексуален тормоз от един извратеняк, който ме бил видял с някакво малко момиче (тя е дъщеря на приятелка на майка ми) и ме заплашва, че ако не направя някои неща с него - ще каже на полицията.

Писна ми, цял живот се боря за всичко, което съм постигнал и искам да постигна и винаги някой проваля плановете ми! Винаги някой трябва да ми пречи! И предпочитам да се самоубия, въпреки, че вие ще кажете, че това е лесният начин, а по-трудно е да живееш.... е да, ама аз предпочитам по-лесното! Защото съм рабрал, че в този живот - само на добрите хора им е трудно! И не признавам баща ми за човек, защото една използвачка (новата му жена) може да го отдалечи от децата му!

Коментари

1.   Много ме е жал за теб като чета това, но като се замисля - това ли иска един 21 г. здрав мъж? Съжаление?

Всичко си зависи от теб самият. И 10 г. да се косиш и да обвиняваш баща си, родителите си, държавата си и Бог за проблемите си - нищо няма да се промени.

Първо, почакай със самоубийството - няма да ти избяга. За разликът от живота, които е един, смъртта ни дебне по всякакви начини и днес, утре и без това някога ще свърши живота - не се притеснявай за това.

Вземи се в ръце първо. Потърси САМ контакт с баща си, щом това толкова ти тежи, но нека да не е за парите - това човек го усеща, нека да е заради него самия, те парите ще дойдат доброволно, ако те почувства като син.

Ще ти кажа и още нещо - не вярвам, че втората му жена ви е отдалечила, по-скро това е майка ти (както ми я описваш, не ? дреме много за теб). Само майката има права (родителски), както и начини (с конфликти и караници), за да отдалечи децата си от баща им (на пук). Дори можеш да потърсиш втората му жена за съдействие - опитай, сигурна съм, че ще ти помогне, защото тя също е майка, жена и ще те разбере, освен това, ако обича баща ти, ще иска той да има контакт със сина си. На родителя детето е най-важното, не си мисли, че му е все едно за теб, но ако усети, че го търсиш само заради парите му - ще те намрази, както сигурно мрази майка ти поради някакви причини. Има нещо тук. Мисля, че си жертва на класическото настройване на дете притив родител, но не си и глупав - виж нещата обективно, забрави, какво ти пее майка ти и я виж нея - в кафето, докато ти сам си стоял като дете у вас с проблемите си.

Друго нещо искам да те посъветвам - стига отлага със следването. Ето, малко остава до новите кандидат-студентски изпити - този път отиди. Запиши задължително задочно или в някой университет, в които можеш да работиш и да учиш, не бъди зависим от никой.

За момичетата - не мисля, че са те оставили заради парите, а защото не си приятна компания. Познавам мъж с 1 лв. в джоба, но има много приятели, които го канят навсякъде, жените му се лепят - просто е усмихнат, весел непокист, ведър е и създава настроение. Ти можеш ли да кажеш същтото за себе си?

Горе главата, всичко ще се оправи, доказал си се вече в училище, идва университета и работата. На 21 си, родителите ти отдавна не би следвало да имат такова значение за твоя успех/неуспех.

Ти можеш и заслужаваш! Успех

2.   Повдига ми се от хора, като теб.
Все някой ти е виновен, все другите са лоши...
И какво, ако онзи отиде в полицията? Какво ще им каже? "Добър ден, аз видях един човек с едно момиче"? Много страшно звучи, нали?
Стягай се, развивай личностни качества, както и духовни, а междувременно учи и се издигай професионално.
Много ясно, че като по цял ден си нямаш работа и само мрънкаш животът ти ще е празен и ще искаш да се самоубиеш.
Писнало ти е да се бориш? Ами, животът е борба. Като те мързи не ти е виновен, нито баща ти, нито приятелката.
А, две думи за нея - тя не те е напуснала, защото нямаш пари. Тя те е напуснала, защото си необразован, неамбициозен и мързелив. Толкова мързелив, че и да живееш не искаш.
И не мисли, че се заяждам. Напротив. Не влагам нищо. Просто ти се чудя на акъла.
Като животът ти не ти харесва го променяш, така че да ти хареса, а не мрънкаш в интернет.
И разбира се, че ще коства усилия. Иначе нямаше да е интересно и нямаше да има как да просперираме.
А, теб, че те мързи и не искаш да просперираш вече е съвсем друг въпрос.
Работи върху себе си и ще видиш как ще се оправят нещата. Животът е прекрасен, повярвай ми.
Животът е прекрасен точно, защото е труден, трябва да се бориш, трябва да се движиш, да рискуваш, да даваш... Но ти не живееш. Ти тъпчеш на едно място.
И в крайна сметка всичко, което правиш не е за мен или за комшията, а за теб. И ако не можеш да се направиш щастлив и пълноценен, значи нямаш самоуважение. А без самоуважение е много глупаво да очакваш хората да те уважават и да ти върви.
И много моля, това, което е описваш не е доброта. Просто си мекотело. И това е поправимо. Всичко е поправимо. Ама кофтито е че трябва да положиш усилия.
Но щом не можеш да положиш усилия за себе си и те мързи, заеби и продължавай да си мрънкаш. Пречиш само на себе си.

-Gia

P. S: Защо това е пуснато в секс?

3.   Много кофти ситуация. Това което мога да те посъветвам е да се преместиш в друг град, ако можеш в друга държава.
Ясно е, че родителите ти имат проблем с това да ти дадат любовта, която заслужаваш, така че започни сам да градиш живота си.
Знай, че животът ти не е бил особено щастлив досега, но това в никакъв случай не значи, че ще продължи да бъде такъв.
Много се надявам да разбереш, че самоубийството не е идея. Ти си хубаво, добро момче и най-правилното, което можеш да направиш е да оправиш живота си, разчитайки само на себе си. Сигурна съм, че ще срещнеш момичето на живота си, което ще се интересува от теб, а не от това дали имаш пари. Ще създадеш семейство, на което да дадеш любовта, която е била отнета на теб!
Никога не си мисли за самоубийство... Животът е пред теб, дори подкрепата, която си очаквал да ти е била отказана.

И винаги помни, че каквото и да става, е имало човек, който се е помолил за теб и за твоето щастие. :)

4.   Добре, за едното минало, заминало... разбирам едно дете има нужда от любов и внимание, но вече си голям и ми е непонятно как позволяваш да те манипулират и да те малтретират сексуално? А си умно момче вероятно, а се поддаваш на шантаж. Я се вкарай в пътя.

5.   Ти си за себе си, другите не те интересуват. Малоумника не го брой, карай напред и въобще да не ти пука.

6.   Gia, на мен пък ми се повдига от хора като теб - вечно обвиняващи.

7.   Добре де, тая тема за този раздел ли е??!