Споделена история от Други

Мтел/HTC сервиз правят каквото си искат
Здравейте, моля да се отнесете сериозно към темата. Наскоро си взех телефон (НТС Вилдфире С) от мтел с договор за 2 години, но понеже съм голям късметлия и още на първите 24 часа го изтървах и тъчът му се счупи всичко друго си работи.

Върнах телефона в Мтел и ги помолих да го пратят на поправка беше ми ясно че гаранцията не покрива щетите защото телефонът е изтърван (заплатих 12 лева за услугата). Днес приятен мъжки глас ми се обади и ми каза че поправката му струва 420, изредиха ми сумати неща за оправяне от сорта на слушалка дъно и незнам още какво, а пък те са надрани така да го кажем. Попитах дали може да ми оправят само тъчът и те отвърнаха че няма такъв вариянт. Утре мисля да отида в мтел и да ги питам от къде ми ги пращат тези космически цени дали от сервиз на мтел или на НТС. Моля дайте съвет какво да правя мисля да си търся правата до дупка и евентуално да се обърна към КЗП и ако го направя ще имам ли основание според вас?

Коментари

1.   Здрасти, нямам техническо образование, но съм работила във фирма, която правеше телефони. Мисля, че нямаш основание да се сърдиш. За да ти оправят тъч-скрина явно трябва да сменят цял предварително сглобен в Китай модул. В днешно време фирмите живеят от такива като теб, цените са космически, затова на Запад направо хвърлят подобни апарати в коша. Същото е и при колите - например на мен ми прекъсваше фара (фабричен дефект), сменя се всичко - 2000 лв. сметка. Честито.

Вземи си телефона, ако не са ти го оправили и потърси друг сервиз. Ако са го оправили - не си заслужава за тази цена.

Друг път взимай евтини телефони от Заложна къща и си гледай кефа. Има и застраховки за „късметлии“ като теб.

Лаура

2.   Пич, яко са те изработили. И аз имам HTC, но друг модел... преди си ги взех не обвързах с такса (мисля, че разбираш защо) Изпрах си телефона с дънките. След това разбрах, че само тъча му се е бъгнал, но не и самия дисплей. Т.е. дисплея му си работи перфектно, но не реагираше на докосване... както и да е. Отидох веднага в магазина от където го бях закупил веднага ми поръчаха нов за 48 часа - нов дисплей, който ми струваше само 100 лв. но пред мен го разпечатаха, разглобиха телефона и следователно монтираха новия. Показаха ми реалната му цена + демонтажа, съответно и монтажа = 100 лв. Всичко беше точно без абсолютно никакъв проблем до сега ;)

NoBody

3.   Попитай във форума на андроид българия. Там има много компетентни хора!

4.   Имах проблем с флашка за интернет към Глобул. Не ми признаха гаранцията от сервиза ми върнаха снимки, на които ясно се виждаше, че някаква платка е счупена. Можеха да я отремонтират за 80 лв, но аз отказах, платих наустойка от 200 лв, защото прекратих двугодишен договор на 3-я месец и така.

Наскоро изпрахме Iphone-а на съпруга ми. Носи го в специализиран сервиз и си платихме за почистването му с някакъв препарат, а после той си купи дисплей и батерия и сега си работи.

Не можах да разбера дали са ти оправили телефона и сега ти търсят тези пари или просто те информират колко ще струва. Прочети си много внимателно условията по договора. Ние, потребителите, не обръщаме много внимание на тези неща, гледаме да разпишем, да вземем телефона и да изчезнем. Да, обаче в договора си го пиша всичко. Мисълта ми е, че ако отидеш в КЗП, трябва да представиш доказателства, че си измамен, подведен, че са постъпили некоректно с теб. От опит ти казвам, че от КЗП си мръдват приемат сигналите насериозно, когато става въпрос за опасни за здравето и/или живота стоки.
Не искам да те отчайвам, а просто да те "подготвя". В крайна сметка ти си го изтървал, сигурна съм, че от "Мтел" са ти предложили да го застраховаш, но не са ти се давали пари :))
Та, да отговоря на въпроса ти с две думи-прегледай си договора и тогава реши какво да правиш. Или си вземи телефона и си го оправи сам.

5.   Какво да ти кажа... ако не е ремонтиран апарата си го поискай обратно и го закарай в обикновен сервиз... доста по малко пари ще ти вземат. Кофти е, че си се обвързал вече с лизинг.. и то с Емтел... а ако телефонът е вече ремонтиран и от сервиза настояват да платиш имаш основание пред КЗП, извършили са ремонта преди да те уведомят за цената, която ще трябва да заплатиш. Бахти ремонта, разбираш ли, струва колкото телефона почти.. пфф

6.   Ако нети работи тъча или е по правилно да се нарече дигитайзер (digitaizer), а на дисплея му няма нищо, си купи един дигитайзер и си го смени. Ако неможеш го дай в сервиз.

ето цена на дигитайзера:

http://www.repairsuniverse.com/htc-wildfire-s-touch-screen-digitizer-replacement.html

и ето клипче как да си го смениш сам:

http://www.youtube.com/watch?v=NuAGZAXGtS8

дано да е само че ако си сцепил дъното, лошо.

ако се поразровиш из нета може и по евтин дигитайзер да намериш просто ти дадох пъвия ми попаднал резултат

7.   NoBody, самият тъч скрийн (сензорното покритие) е един много тънък филм, който се слага отгоре на нормалния дисплей и реагира на докосване. Това е, което се е преебало при теб от плането. Той не е скъп, към 60-70лв. са. При автора се е счупил самия екран, който много често е запечатан в един модул заедно с електрониката. Така че е много възможно да не може да се смени поотделно. Аз имах една колежка, която така си купи айФон 4 и на третия ден го изтръска с покривката през прозореца. Телефона си бачкаше впрочем, дори тъча работеше, но екрана беше на сол и нищо не се виждаше. Е, пи една студена вода и тва е.

Единственото, с което евентуално са се отнесли нечестно с автора, е ако са ремонтирали телефона без да го питат дали е съгласен.

Кубрат

8.   Що давате толкова пари за тея боклуци ? ше кажеш че сте се родили от на майка си ... с телефон в ръка :)

9.   Отказах да ми оправят телефон и чакам да го върнат. Попринцип си работи иска ми пин за СИМ картата и такива това означава л иче дъното ми е наред? Благодаря на всички бяхте ми полезни :)

10.   Искай си го обратно и ходи другаде. То целия телефон не струва 420 лева.

11.   Първо НТС нямат сервиз във България а телефоните се изпращат на сервиз във Румъния! Незнам защо е тази "космическа" цена която са ти обявили (420) лв, но определено е много! 400 лв е смяната на дисплея и тъча на Самсунг Галакси Ноут, който е Супер Амолед HD екран. Екрана на Самсунга е толко скъп защото е залепен направо за стъклото(тъча), докато дисплея на НТС то е LSD и не е залепен за тъча. Следователно ако си счупил само тъча без да е наранен дисплея може само него да сменят. Ако и дисплея е счупен и двете неща пак не биха стрували 420лв. Сега незбам как си изпъснал тела но трябва да е зверско изпъскане за да повтедиш и дъното! Трябваше да занесеш тела във някой друг сервиз(то така или иначе след изпъсйането гаранцията отпада) и да видиш колко кинти там ще ти искат! Попитай ги как може да докажат, че са сменили други части по тела! Успех, дано разрешиш проблема

12.   До номер 1 Лаура:как може да даваш акъл на човека да си купува телефони от заложна къща?

13.   12,

това е просто един скапан телефон парче желязо/пластмаса.. с което хората си говорят от разстояние нищо повече.. аман от филмирани ще кажеш, че си купува жена не телефон

14.   В тези сервизи е пълно с измамници, които се чудят как да ти одерат кожата.

15.   Има доста измамници, но се намират и добри сервизи. Независимо дали телефонът ми е в гаранция или не, ако имам проблем, го нося в apple-service. biz. Този сервиз се намира в близост до работата ми на бул. Македония 18 в София, момчетата работят бързо и са коректни. Предпочитам да дам пари и да знам, че всичко ще е точно, отколкото да го занеса в някой сервиз, където вместо да ми поправят телефона, ще си вземат някои части и ще ми ги заменят със стари.