Споделена история от Други

Най - добрият ми приятел вече не е същият
С този човек сме израснали заедно и ми е като брат. Познаваме се от 17 години, а сега и двамата сме на 30. Приятелството ни е истинско (беше) - аз му давах съвети, когато имаше проблеми с приятелката си, той беше до мен, когато майка ми беше болна, страдаше с мен, а когато тя оздравя - се радваше с мен. За всички проблеми се обръщахме един към друг. Поне една вечер в седмицата се събирахме на ракийка. Но нещата се промениха.

Сега той е арогантен и прекалено самоуверен. Преди два месеца го повишиха. Той е охрана на летището в София и изведнъж го направиха някакъв началник. Не му завиждам, а се дразня, че той проваля приятелство, което е минало през много по-тежки събития!

Всъщност е много добър човек, но когато му се даде и най-малка власт - буквално те стъпква. Какво има да разказвам, намеквал съм му, но не схваща. Трябва да му го кажа в очите, кратко и ясно. Въпреки, че ще се разсърди, аз не мога да продължавам да наричам това "приятелство"! Иде ми да го фрасна, за да му покажа, че на тоя свят всички сме хора!

П. С. Мъж
30 год.

Коментари

1.   Не го ли знаеш .... дай на човек пари / в случая и власт / и му гледай сеира.

2.   Много кофти, ама е нормално!... :D В течение на времето хората се променят, чак сега си забелязал тази открояваща променята в него. Но тя не е от сега, ама нали сте си приятели, и когато се виждате, имате един тип установено държание, което поддържате и не изменяте с времето. Затова всичко ти си е виждало горе-долу същото!!! А когато той се е реализирал повече, е премахнал свойте прегради и е показал, колко промени е натрувал в себе си. Виж, човекът който познаваш си пак същия, ама е решил да даде всичко от себе си, за своята реализация и успех в живота. От там и самочувствието му се е издигнало, високо, високо :)) Което не е лошо, стига да не е прекалено! ;)

Мда, според мен, ще направиш добре като му кажеш каквото мислиш :) Истинският приятел, е този който би могъл не само да те предпази от другите, но и да те предпази от самия теб самия. Като може да ти каже в лицето, истината която всичко други отбягват да ти кажат!... Че ще му е наприятно, ще му е!!! Ама по-добре живот в истина, отколкото, живот в лъжа.

~winterfire~

3.   Парите развалят човека ..

4.   Вечни приятели няма има вечни интерси запомни го :)

5.   Каква власт, какви пари - охрана "началник"? Станал арогантен - как? Власт? Имаш ли представа какви са хората с власт. Ще минат през българското летище, ще ги закачи твоя "арогентен" приятел (да не е онзи, които беше "проверявал" момичетата по 10 минути) и на другия ден, ще охранява място на опашката за безрабтица.
Човекът просто има важна работа и това което ти наричап арогантност е може би отговорност.