Споделена история от Други

Идеи за татуировки
Здравейте! Момиче съм и ще си правя татуировка тези дни. В момента разпитвам приятели и познати с татуси, за да ме посъветват къде мога да разчитам на качествено мастило и добре свършена работа. Между другото, от Пловдив съм.

Ами историята около татуировката започна още преди 2-3 години. Адски ми харесват семплите и нежни татуси, без значение къде, но досега не ми достигаше смелост, а и време да се поинтересувам допълнително, но този момент дойде и ми се иска в най-скоро време и аз да се похваля с някое мъничко украшение по кожата :)

Пиша, за да ви помоля да ми дадете идеи за малки (до големината на един железен лев в диаметър) и интересни предложения за татуировка, защото нищо от това, което съм виждала до момента, не ме е грабнало. Няма определена причина, поради която ще си правя татуировка, просто... искам да имам и това е :)

Ще ми се нещо, което би могло да се прикрие след време и да не е нещо, което всички си правят (арабски надписи, текстове на песни, изтъркани от употреба цитати и т.н.). Най-вероятно няма да е на рамото или от вътрешната страна на китката, така, че ако мога да ви ориентирам като местоположение, ще е или на гърба, или по костта към лакътя отзад на ръката :) Чувала съм, че там болката се понася най-много. Ако имате някакви идеи какво бих могла да си татуирам, а и къде в Пловдив се работи чисто и качествено, ще съм ви благодарна да споделите :) Лек и позитивен ден от мен :)

Коментари

1.   Като за начало прочети за символиката на татуировките, разбери според символиката каква татуировка най-много ще ти допадне татуировката не е шега работа тя трябва да представлява твоята история написана върху теб.

Rebel

2.   Аз мога да те посъветвам да не търсиш съвет от други за такива неща... Защото може да ти хареса на даден етап, но после - не! И аз бях се запалил преди година-две, но все не се решавах, защото нищо не ми допадаше. Но един ден я видях и си казах това е за мен... направих я на ръката си. Тя е латинска сентенция, не е някакво клише или нещо, което всеки е виждал и знае какво означава. А е нещо което много отговаря на характера ми, както и на живота ми като цяло. Работя в 5* ресторант, където такива неща са недопустими, затова си я направих, съвсем дискретна и по никакъв начин не се издава. УСПЕХ!

NoBody

3.   Ммм и аз тези дни се интервсувах точно за татуси и разпитвах един приятел (и аз съм от Пловдив), та той ми каза, че най - добре работели трима - Жоро от "Диви и красиви", Жоро от "Мопс" и Божо - само, че тоя Божо е неоткриваем, много го хвалят... ама на. Моя приятел си е правил при Жоро от Мопс и сега трета ще си прави, та и аз ще отида с него да поразпитам, само че аз искам татуировка по специална причина, наистина е хубаво да си имаш такава, в смисъл татусите са нещо с което изразяваш себе си, за мен поне са нещо лично.... и тъй като надписът си е мой ще е с египетски йероглифи, надявам се да е правилен... все пак разпитах едно момиче което учи египтология и ми помогна много, Моят ще е на гърба на лопатката, просто там я виждам, като се сетя за татуировка.

Съвет е да си напишеш нещо лично, нещо свързано с теб, все пак нали за това са да ти напомнят :) имай предвид, че премахването е доста болезнено, така че внимавай с избора си, да не съжаляваш някой ден! Отиди при татуистите и ги разпитай предварително, аз моя приятел го разпитвах три часа хах, тъй като ме бяха наплашили с инфекции и т. н - не че няма риск, но аз съм си паника.

4.   Татуировката е нещо много лично. Тя се прави с идея, има смисъл за човека, който я носи, изразява нещо, което човека намира за важно. Освен това, цял живот ходиш с нея. МНОГО добре си помисли. Ако просто си нарисуваш нещо, колкото да се фукаш пред приятели и да гъзарееш по морето - помисли пак. След две години ще искаш да я махнеш, ама работата там е болезнена, неприятна и оставя белези. На много познати съм го обяснявал това, без ефект - сега мине не мине и слушам оплаквания по темата.
Така че, недей да питаш случайни хора в нета, на ТЯХ какво би им харесало, защото ТИ ще го носиш това. Седни, удари едно яко мислене, прочети тук-там за символиката и смисъла, които носят различните татуировки, гледаи галерии из нета... накрая евентуално ще разбереш какво искаш.

bile

5.   Важна за теб дата, изписана с римски цифри (има доста такива но датата ще е уникална защото ще е важна за теб самата.
Паяче, ягодка, лапичка, нота, пеперудка, звезда, цвете.... има много варианти, а и от студиото може да ти предложат каталог с мноого варианти!

Аз имам надпис на тила от преди няколко години ивече много съжалявам да го имаш в предвид!

6.   Толкова малка татуировка изобщо няма да стой добре ще стой като голяма бемка или петно някакво ако искаш да си правиш нещо си направи голяма и качественна все пак е за цял живот пък и ако няма смисал за тебе този татус бъди сигурна след 3 месеца ще се чудиш как да го махнеш

7.   Според мен няма как някой да ти даде идея, за мен татуировката трябва да я почувстваш. Да си я измислиш сам и най-важното е да означава много за самата теб. Аз имам татуировка(тъй окачествената от теб "каквато всички имат")надпис на арабски. Просто от всички езици които си бях набелязала, арабския най-много ми хареса как изглежда. Надписът означа нещо което има смисъл за мен и ми дава сили да вървя напред. Направих си я в Пловдив, студио Тети. Аз моята си я направих като подарък за 25-тият ми рожден ден. Пиши какво си решила да си татуираш, много ми е интересно какво ще решиш.
Успех :))))))

8.   Татус хората си правят обикновено когато има нешо важно за тях... а ти май ще си правиш от джан съклет

9.   С размери до 1 лв е много малка и след 10 -15 години няма да си личи какво е защото татусът ще се е деформирал.
С тези размери добре би стояла татуировка с някакви китайски йероглифи или някакви нотички, зведички, сърчица и нищо друго.
За момиче би подхождало цветя ето ти линк с идеи http://www.google.bg/search?hl=bg&q=tattoo+flowers&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1024&bih=608&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=WMZkT-7vNYKk4gSxt9S0CA

може да е по-голяма, но поне ще прилича на нещо и ще е красиво.

Lola

10.   “During your life, never stop dreaming. No one can take away your dreams” .. "Reality is wrong. Dreams are for real.” Мене ми харесват тези две фрази :)

11.   Здравей момиче искащо татуировка "просто така".
Ще направиш грешка ако си направиш тази татуировка..! Както по горе са ти обяснили добре.. това не е шега работа..! Аз исках татуировка с години и ето от 2 месеца вече имам..! И идея си нямаш колко много значи за мен тя. С години търсих и разглеждах какви ли не татуировки.. докато един ден просто не казах:искам и ще си направя точно тази! след това мое изречение нито за секунда повече не се зачудих..! Отидох при толкова известния Божо от Пловдив! Направи я по прекрасна от колкото си я представях.
Колкото до мястото на което ще я правиш.. няма такова на което да не боли. Ти си избрала гърба, е в грешка си че там болката е що годе търпима..! Когато е на кокал-болката е ужасна! Помисли добре къде да е, за да не се откажеш когато в средата на рисуването й не издържиш на болката. Колкото до това каква да е.. тук не е мястото за този съвет. Ти сама трябав да почувстваш каква е! Ще я носиш цял живот. Всеки които я види ще те пита: Какво е значението й? и ти няма как да кажеш:ами в един сайт ми я предложиха.. няма значение!
Помисли добре, когато почувстваш и решиш каква да е.. Може да ми пишеш тук и да те заведя дори до студиото на БОжо, тъй като знам доста добре къде е, познавам се с него и знам че върши работата си похвално..!
Е успехи.. Ако има нещо, пиши тук, а аз ще следя публикациите ти :)) чао

Fuckin'Perfect :)