Споделена история от Други

Дразните ли се ?
Много се дразня, когато ми звънят на вратата. Аууу направо откачам... а за неочаквани гости да не говоря!

Не малко пъти са идвали у нас напълно неочаквани гости. Даже имаме и такива роднини, които въобще не предупреждават, че ще идват. Предупреждават ни, ако са на път за вкъщи и няма как да ги отпратим. Направо откачам... Имаме пък едни супер нахални роднини май ни се падат... тааа те по едно време миналата година, когато си искаха идваха. Един път отварям "кажи на майка ти, че ей сега идваме за кафенце" ауу!

Отварям друг път и тея същите "охоо ами ние идваме за кафенце" нахалстово!! Много мразя да ми звънят на вратата вече, дори не отварям! Вече никой не нахалства, но като звънят, майка ми отваря... аз въобще не се завимавам.

Ако остана сама вкъщи и звъни някой, пак не отварям. Просто мразя да ме търсят. Обичам като съм си вкъщи да си ходя облечена както си искам и да ми е удобно и да не се съобразявам, че някой може да звънне на вратата и да се наложи да се преобличам специално за него.

Изобщо не съм гостоприемна, майка ми е от гостоприемните много често някоя съседка идва в нас за по кафе и т. н.
Та... има ли и други като мен тук? Дразните ли сe, когато ви звънят на вратата? Отваряте ли? А за неочакваните гости какво ще кажете?

Коментари

1.   Определено се дразня! До преди месец живях в жилище, чията врата беше точно да асансьора, а звънецът - точно под контакта за светлото - вече свикнах да ми звънят по всяко време.

Иначе, не приемам неканени гости. Никога сме нямали такива вкъщи, и сега нямам.

Бях преди две години на рожден ден на детето на най-добрата ми приятелка. Не бяхме се виждали отдавна. Тъкмо окротихме пакостниците, и хоп - втасаха роднините на мъжа ? (с когото нямат брак и са в много лоши отношения и беше в чужбина на гурбет по това време) - обадиха се точно, че са на път. Казвам ? - кажи че не може... е, не можело! Дойдоха и тя трябваше да им слугува, вместо да обърне внимание на детето си.

Взех да ? помагам с децата (от 3 до 15 г), но следващата година си намерих извинение да не отида. Така човек може да се дистанцира от истинските си приятели, заради неканени гости. Взимай си бележка и гледай в твоя дом гостите да са само канени!

Лаура

П. П. Вчера ми звъни някакъв куриер на вратата, толкова съм свикнала да не отварям, че не го направих. Скъса се от звънене, чак тогава отворих...

2.   И аз съм като теб, много се изнервям някой ако ми звънка на вратата без да го очаквам и много често не отварям. То сигурно и затова не познавам никой от съседите си.

3.   Хах, аз обичам да посрещам гости, но неканени направооооо мразя!!!! Особенно ако им е редовен номер и не си дават сметка, че са нагли... иначе аз още от малка не отварям когато се звъни на врата - една комшийка така я бяха нападнали, а аз като се изплаших и сега на никой... докато не ми викнат името не отварям (даже и тогава се правя на завеяна) :Д. Имахме една приятелка на мама, като живеех още с нея идваше всяка сутрин... ама всяка на кафе... ставам аз не мога да закуся, едно кафе не мога да изпия дето се вика, много ме дразнеше.... има ги всякакви наглеци общо взето... а за роднини да не говорим, сякаш се чувстват в правото си да идват по всяко време. Аз като ходя на гости първо предупреждавам 3 дена по рано (в повечето случаи, аради работата ми трябват толкова хах) и само ако са свободни хората - при това ако ме поканят предварително. На колко рожденни дни се е налагало да правим повече храна заради неканени гости.... абе нахалници :Д

4.   Същата работа. Нямам против да се обадят предната вечер да се разберем, ама така да се изсипят просто - няма да го бъде. На съседи също не отварям, телефонът почти никога не вдигам. Майка ми ме нарича темерут, ама сега ми стана по-добре като знам, че не съм само аз. :D

5.   мдам и аз съм същата, изнервям се много като някой звъни, особено ако е неочаквано, а съм сама и няма кой друг да отвори. По-лошото е, че понякога ми се случва и с телефона... имаме домашен - никога не отговарям, на GSMа почти същата работа - оправданието "не си чух телефона" го ползвам адски често, на непознати номера само ако съм в настроение иначе никога :D Не съм затворен човек или нещо от сорта, но не обичам да ми нарушават спокойствието когато съм си в къщи и най-вече като си куфея сама със силната музика. Ако ходя на гости в приятели, роднини, съседи въобще кадето и да е - в чужд дом, винаги предупреждавам и питам дали е удобно и смятам, че така е редно. Въпрос на възпитание.

6.   И аз откачам. Просто вече като чуя отвратителния звънец ми иде да ги убия! Обичам да каня гости, както и аз да ходя, ама зависи от самите тях. Ако са приятни хора - естествено, че е яко, ама иначе... щото родителите ми общуват само със сухари.

Ian_the fucker

7.   От авторката:
А си мислех, че само аз съм така.... успокоих се :D
В нас всеки ден или през ден се звъни. Никога не отварям. Просто ме дразни това звънене... а и докато намеря ключовете и стигна до врататааа.... никога не мога да намеря ключовете :D защо да отварям като ще ги търся дъъълго и ще се надявам този отвънка да си е тръгнал :D

8.   А аз какво да кажа когато едни от най-добрите ми приятелки иска да дойде да спи в нас, но аз не искам ВЪОБЩЕ! Умръзнало ми е... ели като им кажа, че ще си ходя на село УЖ те викат " оффф кво ща прайш на тва тъпу селу" - баси лиглите.. да добри приятелки са ми, но.. ;д в това отношение ;х... обичам да си стоя вкъщи сама и да си избирам какво да правя АЗ и да хапвам каквото ми се яде.. а не едната вегетарианка другата иска скъпа храна... третата обича нещо си друго и така.. Спокойно не си само ти така.. и аз така не отварям.. ;д правя се че не съм вкъщи, изключвам си телефона и така ;д

9.   Кой луд ще дойде да звъни на вратата.. само В.

.. а, не. На него не отварям.

painbooster

10.   Преди много се дразних, съседката ми(моя наборка) като нямаше какво да прави у тях и идваше у нас. Поседи час-два, омръзне и си се прибере у тях, след пет минути пак дойде у нас и така беше по цял ден в неделя. За през седмицата си имах оправдание, но в неделя не. Така ми беше писнало, особено като се развънеше в 8:30 часа в неделя сутрин, то не бяха разговори да ме търси по обяд, то не бяха обещания и в неделя пак същото. Накрая взех груби мерки и отвързвах вечер кучето, за да не припари до звънеца сутринта. А то беше звяр, който види че наближава портата и скача на вратата да се зъби. Кръцни жицата на звънеца най-добре. Е после ще ти чукат на вратата, но то не се чува толкова много пък и ще ги заболи продължително да чукат и ще си идат като не отвориш

11.   Мен пък много ме кефи, стига да не е поредният кретен, който звъни и бяга, звъни и бяга и така докато му писне да ме разкарва. Ако е някой сухар се ебавам с него, ако е як човек се смеем на поредната глупост.

За неканени гости много зависи, приятелките на майка ми са с малки деца и тогава се изнервям, защото ме изкарват от моята вселена (със слушалките ми) и ме правят детегледачка без заплащане, ако е роднина се насилвам да се усмихвам, освен, ако не е от страна на баща ми, там се гледаме на кръв и ги затапям качествено, но ако е някой мой приятел, или поне приятен познат, се радвам като малко детенце. Никога у нас не съм приличала на блатна вещица, някакъв навик ми е да не нося дрехи, с които ще ме е срам да отида до магазина, кофти е единствено, ако съм с ролки, плитки, или евентуално по пижама (от друга страна, поне ще е весело! ).
Зу-За

12.   И аз се дразня. Не обичам изненадите. Искам да съм подготвена, а когато съм си у дома да си ходя както си искам.

13.   И аз мразя неканените, направо се побърквам като някой реши да се самопокани у нас и започне да ми звъни. Обикновено това става във възможно най-неподходящия момент- или спя, или си вземам душ точно в този момент... Но хората просто нямат мярка!
Обаче вече имам стратегия-просто не отварям и си изключвам звука на мобилния да не вземат да звъннат и да се усетят, че съм вътре и се крия хахаха

Next

14.   И аз не обичам неканени гости, особено, когато роднините на мъжът ми решат да се самопоканят у нас. Мъжът ми ми съобщава, че идват един час преди посещението им, а аз имам други ангажименти и някак си не мога да ги оставя и да ги жертвам, заради неканени гости, които идват когато им скимне. Да не говорим, че те са решили, че моята работа не е работа, което ме е обиждало винаги. Като че ли са ми истински роднини. Те истинските ми роднини ми се обаждат и приятелите, а тези като че ли са ми по-близки от тях. Направо си е нагло и просташко отвсякъде. Приемам го като насилие и неуважение от тях.

15.   Хехе супер тема :) аз също се дразня мега много.
на 23 съм и по стечение на обстоятелствата живея все още с родителите си и баба ми и дядо ми и сестра ми :) 6 парчета сме в апартамента. и както се казва от всяка стая глава се подава :Д. Никакво лично пространство когато съм си вкъщи въпреки че съм доста труден характер и съм си извоювал някои удобства пак същата работа.
Представете си при моето положение колко мразя и някой да ми звънне на вратата, най често други роднини или съседи приятелки на майка или баба ми или дедо ми.
Та работя по въпроса да се изнеса от вкъщи 2 години подред съм на бригада преди една седмица се върнах от чикаго.
Още една размазваща бригада и ще си реша проблема.
А по темата най ми е досадно като звъна е непрекъснат
и настойчив - направо откачам.
Много пъти ми се е случвало като излезна от банята
по кърпа да има други хора размотаващи се в апартамента.
Имахме преди и познати които направо нахлуват.
Един път се къпех в банята и една жена позната на майка
направо влезнала и понеже нямаше никой тогава чула водата от банята и почна да ми тропа на вратата и аз направо се взривих и се развиках - ем писна ми...
Или преди когато доста често се уливахме с приятели по дискотеки и т. н на другия ден леко махмурлия и си седя в стаята в коята съм с сестра ми на компютъра пия течности и релаксирам по боксерки и почнат да влизат некакви роднини или гости е направо се чуствам тъпо а хем съм си вкъщи :). Реших си пролема като си взех ключ за стаята и когато искам спокойствие тегля ключа и тва е.
Особено сега много мразя, защото имам наистина малко свободно време - работя и уча и като се прибера искам малко спокойствие - да потренирам да си послушам музика
да изгледам някой филм.
имах приятелка преди и нямаше къде да я заведа...
то в нас гъз до гъз :)

16.   И аз не отварям. Поглеждам през шпионката и като е непознато лице, питам кой е. Отговорите са от неадекватни по-неадекватни, например "Снежана". "Е коя Снежана, като не ви познавам, за какво идвате? " "Тука от църквата да ви дадем една покана" "Не, благодаря!!! "...
Или пък, друг отговор: "може ли за малко? " "Какво да може за малко, идвате ми на вратата и ме притеснявате, не ми е удобно да ви отворя"... "Извинете, приятна вечер! " И тръгва да звъни на съседите правейки кисела сърдита физиономия, като че ли трябва да се чувствам виновна, че не съм и отворила. Или друг отговор: "майстори за тавана трябват ли ви? " "Не ми трябват, а и да ми трябваха щях сама да си намеря"! Аааа! Или "ваша ли е колата паркирана долу? " "Аз нямам кола! " и човекът продължава да звъни на всяка врата...
Въобше даже и не се обаждам вече, просто гледам през шпионката и чакам да си тръгнат. Не знам каква е тази масова мания да се досажда на хората....

18.   Аз също не съм от най- гостоприемните вече. Айде ако е майка ми с нейния нов приятел - бих им отворил разбира се. Те идват, която им се иска а и пътуват 300 км само заради мен и сестра ми.

Друг никой не посрещам!