Споделена история от Други

Материалистка ли съм кажете?
Момиче на 18 години съм,вярно малка съм но който ме познава друго ще каже,просто много съм изтрадала и изтърпяла,по отношение на семейство приятели гаджета и т.н.т.!Както и да е!от няколко години насам Си намирам гаджета и компаний който имат много пари,живеят в охолство и си позволяват всичко!Проблема идва с това че хората говорят че съм материалистка че излизам с тези хора заради парите им!Тежко ми е защото не е така,най-близките ми знаят че и аз мога да си позволя всичко и не излизам с тях заради парите а заради това че се чувствам добре с тях!как да затворя хорските усти?Неискам да се говорят неща който не са верни!

Коментари

1.   Здравей!Аз съм мъж на 39 години и съвета който мога да ти дам по отношение на проблема който поставяш е да не се съобразяваш с това кой и какво е казал и как точно го е казал по темата,живота си е лично твой и не си длъжна на никой с нищо за да изпитваш угризения от начина по който го живееш-всеки го осмисля по свой собствен начин и поради тази причина ти няма да успееш да промениш възгледите на хората които са около теб каквото и да направиш винаги ще пораждаш тази завист в тях, защото съм сигурен че просто успяваш по добре да се забавляваш от самите тях и точно в това е техния проблем.

2.   каквато и да си, винаги ще има хора, които да не те харесват, да мислят неверни неща или да говорят зад гърба ти. не мога да ти кажа друго освен - живей живота, който си избрала с хората, които са ти приятни и не обръщай внимание. ще разбереш, че не може да си угодна на всички - все нещо ще те критикуват, винаги ще има условие на което да не отговаряш. замисли се чии живот искаш да живееш - своя или нечий там еталон ...?

3.   Благодаря ви за думите!!!Така е щастлива съм с моите хора това е най важното!!!

4.   А аз за разлика от теб освен с много богати хора се събирам и с много бедни. Т.е. познавам много и всякакви хора и имам няколко компании с които се събираме често. Но повярвай ми точно заради финансовите различия понякога просто е невъзможно да се съчетаят две различни компании. С едните ходя по най-скъпите заведения с най-скъпите си дрехи, а с другите с нормално облекло по евтини кръчми. Това е.
За съжаление не е вярно, че парите не са важни.
Едва ли човек, който няма вашите възможности би могъл да се впише в компанията ви. Не че ти си виновна за това, но хората се събират със сходномислещи приятели, не с твърде различни от тях, дори във финансово отношение. Приеми го за нещо нормално!

5.   парите са материалната база на живота. но който съумее да ги контролира, без да се поддава на тяхната власт - ето силният човек. Трябва да знаеш, че отвъд при Бога ще занесеш земния си опит от отношенията си с хората, изградени не на последно място от отношението ти към парите. Постарай се този опит да бъде положителен и тези отношения да имат положителен резултат. Най-висшия Вселенски принцип е "обичай врага си " . Бъди здрава

6.   Здравеи и от мен тово до как да затвориш хорските усти няма да стане ама вообще първо че това е България и второ че апсолутно всяко 2-ро момиче е такова .Бих те посъветвал да му даваш ти но в днешно време и на това не се вярва понеже имах,имам и продолжавам да имам този проблем!!!! НАЙ ДОБРЕ СИ ХВАНИ НЕ ТОЛКОВА БОГАТО МОМЧЕ КОЕТО ПОВЯРВАИ МИ ЩЕ ТЕ УВАЖАВА КАКТО ТОЙ ТАКА И РОДИТЕЛИТЕ МУ !!! ТОВА Е ОТ МЕН ПРИЯТНО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ :))

7.   КАК ТАКА НЕ СИ МАТЕРИАЛИСТКА И В СЪЩОТО ВРЕМЕ СЕ ЧУВСТВАШ ДОБРЕ В КОМПАНИЯТА НА ТАКИВА ?????????????
ЯВНО ,ЗА ТОВА ХОРАТА ТЕ ПРИЕМАТЗА МАТЕРИАЛИСТКА ???
АЗ, ЛИЧНО ,НЕ БИХ СТОЯЛА ДОБРЕ ,ДО ТАКИВА ХОРА ,НЕ,ЗАЩОТО ,СЪМ ПО-МАЛКО ОТ ТЯХ ,НЯМА ДА СА МИ ИНТЕРЕСНИ ???
ТИ ТОВА ,КОЕТО СИ ИЗТЪРПЯЛА ?????????????2 И СЕГА ГЛЕДАШ ДА НАВАКСАШ ????????????????????????????????????????????????
ВСЯКА ЖАБА ДА СИ ЗНАЕ ГЬОЛА, И СТОЛА В ГЬОЛА !!!!
МАЙ ,ТАЗИ СРЕДА ,НЕ Е ЛЪЖИЦА ЗА ТВОЯТА УСТА И ИНТЕЛЕКТ!!!!!!!!!!!!!!

8.   Тегли им една майна и си гледай живота с усмивка! ;)

9.   Както ти каза - сама си НАМИРАШ такива хора. Защо не си намериш компания, в която хората са бедни или поне средна класа? Защо си мислиш, че с тях няма да се чувстваш добре?

Извинявам се, но наистина мисля, че поне малко си материалистка.

Gabrielle

10.   Не знам дали си материалистка, но определено си НЕГРАМОТНА.
Погрижи се за правописа си, прави много лошо впечатление. Едновременно ме хваща и яд, и ми става жал... Как може да има толкова много неграмотни млади хора?!