Споделена история от Други

Мисля да стана пехотинец в САЩ
Въпросът ми е какви документи трябват, къде се пращат, кога... абе всичко общо взето ме интересува защото го обмислям отдавна това а скоро навърших и 18 години. Не искам коментари от сорта "Ще те убият" или "По-добре недей"

Коментари

1.   За САЩ не знам мисля че ще ти трябва гражданство,но ако не стане в пехотата пробвай се във френския чуждестранен легион ето ти и линк http://www.legion-recrute.com/bg/.

Rebel

2.   Много е лесно, ако си американец и за нищо друго не ставаш. Понеже си българин се ориантирай към френския чуждестранен легион. Според мен си още незрял за подобни действия.

3.   Всъщност няма значение, че си българин. Дори като си изслужиш службата, договора е за 3 години ще ти се даде американско гражданство. Имай на предвид, че зад цялата тази лъскава американска армия, 5-те менюта по избор всеки ден, отличната заплата се крие една безпощадна военна машина. Едно умопомрачаващо военно обучение. Ще ти съдерат задника, в новобранския център ще си 2 месеца и направо ще те смачкат от всякъде. Зависи в коя част на въоръжените сили на САЩ се запишеш и те вземат - армията, военно-въздушните сили, флотът, бреговата охрана или морската пехота. Аз съм бил общо 6 години в Морската пехота, 4 като обикновен морски пехотинец и 2 в специалните части на флота и морската пехота(тюлени).

Постъпих на 20 години, приключих на 26, събрах много пари, още като подписах и ми дадаха 20 000 долара, а с годините заплатата ми се качваше. Получих и немалко квалификации там. Дадаха ми възможност да следвам задочно после и при това каквото си пожелая, като обучението го плати държавата им. След като завърших поработих още малко в САЩ, сега съм на 36 и от 1 година съм си в България отново. Какво мога да ти кажа? Ако си несемеен и необвързан, ако си надъхан, ако вярваш, че ще се справиш - давай! Няма да съжаляваш, ще си уредиш живота ако си и малко по-умен. Много трудно ще е, няма какво да те лъжа, освен това около тебе ще има много боклуци, осъждани има дори, които само чрез армията избягват влизане в затвора(в САЩ има такова правило като те съдят и се споразумееш със съда да служиш).... и така.

А дали ще те убият? Е, това вече Бог знае само, но в САЩ специално морската пехота, да не говорим за тюлените заминават на война много бързо, ама наистина много бързо заминават.

Желая ти успех, потърси контакт с американското посолство и ще получиш пълното им съдействие. САЩ имат остър недостиг на войници и трудно попълват бройките, затова ще те пробват най-малкото.

4.   За САЩ ще ти трябва граджданство, да си над 18, възможно е и да ти искат други неща, примерно доказателство че си живял там за поне година или нещо такова. Но според мен си заслужава, все пак може и да не искат толкова много. Не го знам този френски легион, но аз лично бих предпочел този на САЩ.

Death_Blade ^

5.   Лесно се става пехотинец, дори можеш да го направиш и у нас, просто почни да се придвижваш само пеша.
Зорба.

6.   Хм това е интересно ми изглежда... а опасна ли е работата?

7.   Интересно как го обмисляш от много отдавна, а си нямаш хал хабер...

8.   И аз съм на мнението на първите двама.
За да служиш в US армия трябва да си гражданин на съединените щати. Също така трябва много добре да владееш англииски.

9.   По-добре си стой вкъщи на топло и си играй ЦС. Къде си тръгнал на 18?!
Мери

10.   Я кажете малко повече за френския чуждестранен легион, трябва ли да знам езика или мога и без него, и какви документи са ми нужни?

12.   По никакъв начин няма да те вземат ако не си с американско гражданство. Нито в която и да е друга национална армия. Българската армия праща войници в Ирак, за малко време и ги изтеглиха бързо.

13.   До №3 - Може ли да си дадеш скайпа да те питам за повече подробности?

Модератор - не публикуваме лични данни. Контактувайте в сайта, за да бъдете полезни и на останалите потребители.

14.   и мен ме интерсува да стана моркси пехотинец.. 18 годишен завършвам чуждоезикова гимназия след няколко месеца.. говоря немски и английски език.. физическата потготовка ми е прилична :)) нз просто как да се свържа :) ако има някой запознат моля да сподели :)

15.   Не е толкова трудно да се напише "us army" и/или "french foreign legion" в гугъл, да се намерят главните им страници и да се изчетат от кора до кора. Необходима информация за присъединяване на чуждестранни граждани веднага може да се намери. Ако не разбирате английски пък, то тогава американската армия не е за вас.

Доколкото знам за легиона, владеенето на френски език е задължително, но по време на подготвителното обучение преди одобряване/отхвърляне на кандидатура се преподават уроци по френски език.

И на мен много ми се искаше да се присъединя към някаква такава армия. Не поради друго, а защото "изпуснах" времето на задължителните казарми в България, а в същото време ми се иска да имам някаква военна подготовка. Ако не дай си боже държавичката ни се въвлече във война докато съм жив, не искам да съм от тълпата безпомощни цивилни, които никога не са виждали автомат, камо ли да са стреляли с такъв. За жалост, такъв тип обучение в България май вече няма...

16.   Един въпрос към знаещите. За Френския легион съм информиран, но за US army не много. Някои пишат, че ще му трябва на човек зелена карта, други казвате като служиш 3 години ще си я вземеш. В крайна сметка трябва ли да имам зелена карта или не. И евентуално какви документи трябват, ясно ми е че не мога да отида в USA до някой център и направо да се запиша, при положение че съм нелегален. Така, сега ако може да ни разясните ще е добре. Благодаря!

PS: от американското посолство в София не могат ли да те ориентират горе доло какви са ти шансовете и какво ти трябва?

17.   еми до колкото знам в американското посолство трябва да ти дадат информация, въпреки че мисля че трябва да знаеш английски и да си в добра физическа форма. Б.

18.   Както написах в №15, не е толкова трудно да се отвори гугъл, да се отвори сайта и да се поразровиш малко. Аз направих това току-що и намерих отговор на въпроса в рамките на 5 минути:

Liubopiten: Can non-US citizens not currently residing in the USA apply for the U. S. Army?
SGT STAR: You cannot join the U. S. Army unless you are a U. S. citizen, U. S. National, or have a green card. You can only get a green card if you live in the United States for 5 years or marry a U. S. citizen. In order to move to the United States you have to get a resident card. You can obtain a resident card by first getting a job in the U. S.

Та така. Между другото има и други начини да се пребивава в САЩ. Единият от тях е със студентска виза и да учиш поне 5 години (което изисква начални средства, най-различни доказателства, че нямаш намерение да "избегаш", ум, съобразителност и готовност за лишения), за да могат да ти издадат зелена карта. Другият не изисква 5 години учене, но е въпрос на късмет - с добре известната лотария за зелена карта.

19.   ами да тръгваме, какво чакаме още колега :)

20.   Благодаря на 18-ката, гледал съм да ти кажа обаче уж хора, които са служили там казват че, ако постъпиш в армията ти издават зелената карта. И става бъркотия ако ме разбираш. Аз по-принцип искам да съм войник, не искам просто заради зелена карта да постъпвам на служба там. Ами... ще пробвам лотарията...

21.   А момичета могат ли да кандидатстват? :)

22.   Трябва ти зелена карта, за да се запишеш в американската армия. Ако вече си в армията, по-лесно получаваш гражданство. Добре е да знаеш английски, защото преди да постъпиш се полълват тестове и в зависимост от резултата те разпределят на различна служба.

23.   Може неамерикански граждани да се присъединят към армията?

Въвличане в който и да е клон на американските военни, от граждани на страни, различни от Съединените щати се ограничава до тези чужди граждани, които пребивават законно в САЩ и притежава Бюрото за гражданство и имиграция Услуги карта за регистрация на чужденец (INS Form I-151 / 551 - по-известен като "Зелена карта"). Кандидатите трябва да са между 17 и 35 отговарят на психическо, нравствено, и физически стандарти за наемането, и трябва да се говори, чете и пишат на английски свободно.

Американските военни клонове няма да може да помогне на чужди граждани в получаване на прием в Съединените щати. Въпроси, свързани с имиграцията в Съединените щати трябва да бъде зададен на посолството на САЩ. Едва след имиграционни процедури са завършени и кандидатът пребивава законно в Съединените щати, може да се приеме заявление за въвличане.

Правителствена агенция на САЩ, който е отговорен за имиграция и натурализация е Бюрото за гражданство и имиграционни служби в рамките на Министерството на вътрешната сигурност.

Напускане на военния отдел на адрес: http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/
Как мога да науча повече за посещаване Уест Пойнт?

Военната академия на САЩ в Уест Пойнт директно, или да посетите интернет страницата си:

24.   До 23. Може, но ти трябва зелена карта. А Уест Пойнт е само за американски граждани.

25.   Добре аз съм с българско гражданство искам да стана пехотинец - брегова охрана, но не владея чужд език имам ли шанс да стана пехотинец? Някой ще може ли да ми обясни по - обширно?

26.   Отскоро и аз обмислям нещо подобно, но защо в американската армия искаш?
Заради парите ли?? Ако е за пари ок, склонен съм да се съглася.
Но в противен случей защо ще се бориш в битка която не е твоя.
Аз искам да се запиша в българската армия или по точно го обмислям и не смятам да е за постоянно и не е толкова заради парите които до колкото знам са 700 лв на месец по скоро имам разни вярвания и идеали и заради това бих го направил -надявам се да не е порнография както са ми описвали. Аз съм на 23 между другото.

27.   За френския легион, малко да ви разкажа.

Документи нужни за постъпване - само документ за самоличност.
Условия - да си над 18 до 45 години.

Приема става на две места в Обан и Париж, по - скоро Обан, защото от Париж ги пращат там. Подлагат те на медицински тест, ако имаш проблеми за които са нужни изследвания с по сложна апаратура, отиваш в болницата и плащаш ТИ за тях( един руснак плати 300 евро). Разговаряте с психолози който питат за какво сте там, ако кажете пари знайте, че сте приети :).

НАПРАВЕТЕ СИ СМЕТКАТА, ТАКА ЧЕ ДА СТЕ ВЪВ ФРАНЦИЯ ПОНЕДВЛНИК, А НЕ ПЕТЪК КАТО МЕН :)

28.   Добре да си дойдем на въпроса, които всички искат да научат. Колко се заплаща на месец, какво е заплащането? Колко % от пехотинците успяват да се връщат живи, психично и клинично здрави?

29.   Изчетох ви коментарите и се съдрах да се смея!!! Преди да говорите глупости, най-добре направете малко проучване... Има си официални интернет страници, където можете да намерите пълна информация. В американските военни служби не се влиза по желание. Трябва да си легално пребиваващ в страната със Зелена Карта или да си гражданин. Образувание минумим средно или такова, което се приравнява на HD or GED. След като си подадеш документите и евентуално бъдеш одобрен, ти се насрочва дата за изпит - ASVAB. Всички сте равни и без значение какъв си по националност, трябва да издържиш изпита. Колкото по-висока оценка изкараш, толкова повече достъп до различни професии имаш. Аз съм в Армията и изкарах училище за Рейнджъри. Ако не си достатъчно силен психически и физически по-добре не се захващай...

30.   искам да съм от тези отряди 1, 2, 3, 4, 5... и така където са тюлени какво трябва да направя

31.   До 30-убий бяла мечка и ще станеш тюлен-герой! :)

32.   Съгласен съм с рейнджъра, за да работите в US ARMY ви трябва зелена карта, ако сте студент в САЩ също не е невъзможно, но зависи от службата която сте избрали(морска пехота, армия, флота, брегова охрана, военно въздушни сили)всяко едно звено на тяхната военна машина е малко или много независимо от другите и има конкуренция, когато вече сте в САЩ в населеното място където сте има ''офиси'' на тези служби. В тези офиси си има човек наречен рекруутер(нещо като човешки ресурси), който се запознава с вашите документи, вашето минало и задвижва цялата процедура, този човек е на заплата и процент
в смисъл той трябва да намира кандидати като вас за да изпълни бройката, мислете и не се навивайте веднага на офертите които ви предлага.
Малко за службите, по-образованите обикновенно отиват в военно въздушните сили, там и АСВАБ теста е по-сериозен но взимат от 18 до 29 год, и службата е признато най-лека. За флота малко мога да кажа те си падат малко шемети и имат много обикаляне по света, мисля че те пътуват най-много, много бази имат по южна корея и е вероятно да откарате там годинка две, абе нее за семейни. АРМИЯ, хм армията е огромна част от военната машина предимно по земя, но има и всякакви професии и класификаций-от пехота до разузнаване и психологически операции и естествено всякакви медицински и административни длъжности. Каквото ви пасва, да знаете че го има там, ок избирате пехота(виждам че е актуална тук)
след като ви вземат и качат на автобуса почва спека, повечето мълчат и се потят, мнозинството примерно са цветнокожи, слизате и ви почват с крясъците който аз лично хващах на 50% значението, след като минат няколко дни без сън(4, 5 часа) нещата се пооправят, в пехотата взимат най-лесно с най- нисък АСВАБ тест и не са връх на интелигентността ако ме разбирате, ама се трае. Каквото и да изберете имате избор после от определени обучения, тука обаче е важно какво ще изберете парашутна школа е уважаван избор в Армията, има и снайпер, мини, бомби и взривове, има по езици, ако сте по "умна" специалност(не че има де), ок стига толкова. Морска пехота без да обиждам, но за мен те са корави и доста тъпи копелета, те са първи в боя, школовката им е по сурова от тази в ARMY на другите пехотинци, яко мисии, после много от тях стават за ченгета в САЩ, дават им предимство при кандидатстване.
Брегова охрана няма добро име в останалите служби, но е по-леко взимат до 34 год и е добро решение да си изкарате договора и вземете гражданство. Брегова и Въздушни са добро решение за семейни.
След края на договора (от 2 до 8 год)вие се водите американски гражданин и имате статут на ветеран. Това е огромен плюс при кандидатстване за каквато и да е работа, не само държавна, факта че си се бил за държавата тук значи много за мнозинството от хората.
Нека да няма заблуди че няма да ви пратят на мисия (особено Марийн корпс и АРМИ) за тези две служби очаквайте няколко ротации по където ви пратят. Дават ви безплатна квартира, малка ако сте сам, къща или пари за наем ако сте семеен. Заплатата е доста малка, но е достатъчна заради безплатната квартира, здравно, зъбно, детски градини, адвокатски услуги, колеж, намиране на работа за съпругата всичко от Чичо САМ.
Като заключение за мен си струва, ако е малък договор 3-4 год активна служба ви оправя статуса, поамериканчва ви, помага много ако сте току що дошли, създава ви много приятелства, плаща колежа или университета, но повече не мисля че е ок, защото малко или много свикваш с начина на живот по базите, много те местят, рано или късно почваш да се усещаш че вместо да си на терен(пълна с бълхи авганистанска барака)и да си нащрек, би могъл да си в градчето където е семеиството ти, да си спиш в леглото и да си ходиш на 8 часовата работа по ризка с малката си 6 цилиндрова колица и да си свиркаш.

33.   Хора искан да ви попитам нещо. Аз също ще попитам за процеса на записване от началото до края всички документи също така и с най-малките подробности, понеже съм малко не ориентираб. На 15 години съм много хора ми казваха неща като "Пубер не се прави на смелчага.... " и подобни. А аз никога не съм ги спирал да осъществят мечтите си! Аз не искам да се присъйдиня, аз жадувам за нея и точно когато са ми останали 3, 4 години няма как да се откажа. От миналата година се подготвям физически. Ясно ми е каква е вероятноста да умра или да бъда осакатен. Психически съм готов знам че няма да има компромис, наспивания, наяждания и комфорт.

34.   Ето и аз да си кажа моето мнение , ами лятото бях на студентска бригада в USA и да ви кажа записването в армията е много лесно , обаче искат гражданство иначе даже точно на time squar в центъра до червените стълби от клипа на джей зи имаше пункт , който записва причината е понеже американците повечето са против понеже .... няма нищо общо с Българските военни да не говорим ,че веднъж пенсионираш ли се ти осигуряват всичко tax free , не плащаш за housing и още тон benefits имаш , но май искат гражданство или най-малко зелена карта , но както се е писало по горе нищо не ти пречи да идеш до посолството на USA в България и да питаш . Относно френския никога никога не се записвай с тия по гадно и егоистична нация от френската няма !

35.   За US Army:
Значи американско гражданство не се иска освен ако не искаш да си офицер, ако не зелена карта е достатъчно а в последствие се кандидатства за гражданство и се взима много лесно.

Друго изискване е че преди да се на 17 те дори няма и да говорят с теб, а иначе се влиза на 18.
Трябва да имаш завършено средно образование а ако имаш и више или няколко години в университет и плюс, могат да ти дадат по-висок чин и няма да почнеш като типичен редник.

Физическия изпит е бягане 2 мили, максимален брой лицеви опори - 2 мин и максимален брой коремни преси 2 мин.
Правят също проверка за наркотици, трева и т.н. искат да пикаш и ти изследват урината.

Държи нещо като тест за интелигентност който е на компютър около 3 часа мисля че беше и резултата от него определя за каква работа ще можеш да се класираш, нещо като на кандидат студенстски изпит.

Видях че някой беше писал че се търсят доста хора, в момента това не е много вярно защото със изтеглянето от Ирак а сега и от Афганистан се започна доста голямо намаляване на бройките а това означава вдигане на летвата и отсейване само на най-добрите. Преди няколко години беше доста по-лесно да се влезе.

Мисля че това бяха документите, след като ги представиш се прави проверка наречена background investigation и решават дали ставаш или не.

Ако те изберат и си минал теста тогава ти дават възможност да си избереш работа. След като си избереш работата която ще вършиш се заклеваш и подписваш договора, в момента мисля че минималното е 4 години. След това вече няма връщане назад, или го караш до край или в затвора. Преди имаше и бонуси които даваха като подпишеш договор но вече поизченаха щото няма пари в бюджета а и армията е доста над бройката която им трбва.

Ами май е това, успех!!!

38.   Какво ще кажете за Британските служби.

39.   Офицер от запаса съм, над 60 годишен. България също има нужда от войници и офицери. И нашата армия е професионална.
За нас е ценен всеки младеж готов да служи! За американската армия и френския чуждестранен легион има достатъчно канди-
дати и могат да минат и без Вашите услуги.

40.   Бори се за фалшивите каузи на Америка, те са толкова много и винаги ще трябват нови балъци.

42.   Здравейте. Аз съм момче на 19 години, което иска да стане войник. И затова реших да ви попитам, защото гледам, че сте много активни и отговаряте на всеки нуждаещ се от информация. Та направо към Въпроса:
Как мога да кандидатствам в Българската Армия?
Защото търсих, четох и нищо не разбрах. Затова ви моля да ми обясните как мога и кога да кандидатствам. Както в Българската, така и в Американската армия?

43.   До всички, които искат да стават военни в други държави! Аз съм на 16 години и допреди 2, 3 месеца смятах, че бъдещето ми в морската пехота на САЩ ще е светло, докато не се поразрових и не открих, че в нашата страна съществува подразделение на армията наречено 68 Бригада Специални Сили. За да добиете някаква представа за българските командоси от 68 бригада, просто изградете образ на американски военноморски тюлен, с много по-добра физическа и психическа подготовка, интелигентен и готов да се бие за собствената си страна!

44.   Пенсионер съм от цивилна професия в България, но съм и запасен български офицер. Българската армия също търси около 5000 професионални войници. Вярно службата тук е по-ниско платена, но служиш на Родината си и е по-лека. Във
френския чуждестранен легион и армията на САЩ ще Ви съдерат от гонка и то срещу невисоко заплащане за техните стандарти. А също така и животът Ви ще е застрашен най-малко 4-5 години. Тук в момента редникът започва с около 850 лв. заплата и безплатна квартира.

46.   За всички тези, които са били в морската пехота в САЩ искам да ви попитам къде сте завършили образованието си в България или в САЩ и искам да знам ако е някое военно уча или университет къде е и с каква специалност защото искам да стана морски пехотинец и да живея в САЩ