Споделена история от Други

Чувствам се зле!
Здравейте! Искам да споделя нещо с вас, което може би ще ви се стори глупаво, но много ми тежи! Преди 2м. се записах на шофьорски курсове... преди 2 седмици ми мина изпита и взех книжка, но какво се случи на изпита. Карах добре... не наруших нито едно правило, но понеже много се притеснявах колата ми изгасна мн. пъти. Изпитващия каза:" Да приемем, че гасненето на колата беше от притеснение, оценка- ДА". Аз много се зарадвах, предположих, че наистина е усетил, че се притеснявах. Вярно, не бях доволна от себе си, защото докато се учех да карам никога не ми беше гаснала колата, но...

След изпита се обадих на баща ми да дойде да ме вземе. Качих се в колата е той ме попита как е минал изпита. Казах му, че мн пъти ми е изгаснала колата, а той отговори: " добре, че се обадихме". Оказа се, че се познавал с изпитващия и го предупредил, че съм му дъщеря. Като разбрах цялото ми щастие си замина!!! Не можех да се примиря... все си мислех, че поне това съм направила без помощ!!!

Днес, понеже инструкторът ми беше много готин, мн печен, млад... мн го харесвах и се разбирахме много добре, реших да отида при него, да му занеса една бонбониера ид а го попитам дали съм си заслужила книжката. Като го попитах, той каза... ти караше много добре, не допусна нито една грешка, но заради това гаснене трябваше да те скъса... Почувствах се още по-зле и заради това, че той е разбрал, че съм "връзкарка".

Чувствам се много зле... , като нищожество! Значи... баща ми се е съмнявал в мен щом се е обадил предварително... нз какво да правя... много ми е зле. Ще кажете, че това са глупости, но... НЕ! Винаги някой ме подбутва, никога нищо не съм направила сама... защо не ме оставят да опит... и да сгреша, да знам, че аз съм се опитала!!! И сега... сигурно никога няма да се кача на кола... въпреки, че грешката ми не е кой знае каква и няма да коства живот... Не знаете какво усилие ми костваше да погледна инструктора в очите!

Коментари

1.   Е как да не си опитала да направиш нещо сама, нали никой не се е явил на изпита вместо теб. По време на обучението явно вниманието ти е било насочено по-скоро върху външния вид на инструктора отколкото на това което се е опитвал да те научи и като си знаела за притеснението си не е трябвало да явябаш на изпит. Това че си гасила колата действително е грешка за късане

2.   Докато кормувах не ми се е случвало никога да ми изгасне колата... , явно беше от притеснение, кракът ми трепереше и не можех да го контролирам :) а това, че харесвах инструктора ми беше много полезно, защото попивах всичко, което ми каже :) Доказателство за това е, че не допуснах друга грешка освен тази на изпита.... но въпреки това се изложих:X

3.   Спокойно. Аз допуснах две абсурдни грешки на изпита си, но въпреки това, оценката беше "ДА". И за мен никой не се е обаждал. Не съм сигурен, че обаждането е било ключовото. Според мен просто е видял, че нямаш други грешки и му е било ясно, че си притеснена. Все пак и те не са вчерашни и могат да различат грешка от притеснение, от такава, допусната от неумение.
На листовките си била ти, в колата пак си била ти. Взела си си изпита ти, не на баща ти обаждането. Спокойно може да считаш това за изцяло свой успех.

4.   Много ти благодаря.... наистина ме накара да се почувствам добрер надявам се да си прав/а :)))

5.   упс... сега видях, че си писал в мъжки род :) извини ме! До преди да започна да посещавам този сайт си мислех, че само ние момичетата се вайкаме и споделяме някакви неща, които ни тежат... но явно съм се заблуждавала :)