Споделена история от Други

Тест за бременност
Здравейте! Имам следвният въпрос, вчера си направих тест Sure Chek и се пада точно 2 седмици след половият акт. На самият тест пише да се направи точно 1 ден след закъснението на цикъл, а в интернет в сайта на теста пише 2 седмици след половият акт.

Резултата е отрицателен и искам да ви попитам, дали има възможност да е отрицателен защото съм го направила сега или тези 2 седмици са достатъчни, все още се притеснявам. След 3дни трява да ми дойде, не ми закъснява и въпреки това го направих 2 седмици след половият акт. Много ще съм ви благодарна

Пазете се и мерси предварително.

Коментари

1.   Не е отчел праивлно, направи още един след няколко дни и може и да е с две черти... има шанс

2.   Щом е отрицателен, значи е отрицателен. Мисля, че не пречи, че си го направила малко по-рано. Спокойно!

3.   До номер 2 - кога ще се научите вие, невежи, че тестът за бременност може да отчете отрицателен резултат дори след закъснение, защото хормонът, който се отделя при настъпване на бременност при различните жени се отделя с различен интензитет. Той трябва да достигне определени нива, за да бъде засечен дори от най-чувствителните тестове.
Момичеееееее две седмици след полов акт е ориентировъчно. Яйцеклетката може да бъде оплодена за 2 часа или за 3 дни. Когато се загнезди в матката тогава започва отделянето на хорионгонадотропин (хормонът на бременността). Толкова ли пък нямате търпение да изчакаш още няколко дни???
И последно - за ранно установяване на бременност най-сигурният тест е кръвния.

5.   Минаха 6 месеца откакто имах непротектиран полов акт, ако бях бременна до сега щях ли да съм разбрала. Направих си тест SureCheck Streamer 28 дни след акта и беше отрицателен.