Споделена история от Други

Какво да му подаря за абитуриентския бал?
Здравейте.. реших да се обърна за помощ. Приятелят ми е абитуриент тази година и ми е доста трудно да му избера подарък. Познавам го доста добре, знам какво харесва и не харесва, но някакси точно подарък за бала ме затруднява адски много. По принцип се дават пари, за да си събере и купи каквото иска, но тъй като почти всички негови роднини и приятели са избрали да му дават пари.. аз не искам като негово гадже да правя това, а и той е човек, който никога не би взел пари от мен за каквото и да било.
За това реших да се обърна към вас и да ви попитам какво да му подаря аз :) Ще се радвам ако ми дадете предложения, защото наистина ми е доста труден избора.
Благодаря на всички Ви предварително!

Коментари

1.   Купи му някакъв хубав парфюм и сребърна гривна или синджир. Мисля, че това е подходящо.

2.   Нещо, което да му остане за спомен. :)

4.   Ами и аз съм така но с братовчед ми. На момче според мен може да се подари часовник, сребърна гривна, някаква готина риза, сребърен пръстен. На кака миналата година и подарихме сребърно колие и сребърни обеци. Дано да съм била полезна, късмет с избора на подарък.

Иви

5.   На моя подарих картина.

6.   Подари ми хубав часовник

7.   свирка естествено :) другите неща са въздух под налягане..

9.   7, той ако чака от бал на бал да получава свирки... не му е лесно.

И аз тендирам към часовник или пръстен, но не знам дали ще ти е по джоба - за да е смислен подарък за бал, е добре да не е пластмасов часовник за 30 лв. Аз часовник получих за завършване от университета, а за бала получих голям златен пръстен с огромен рубин - но той е от баща ми и е семейна ценност, предава се трето поколение вече. Така че това е съвсем друг случай.

Иначе като за гадже няма нужда да се изхвърляш, а да е нещо, което да има стойност за вас. Може и игла за вратовръзка да му подариш, но примерно да има гравирано името ти на нея. Или златна/сребърна плочка с твоето име или буква. Това за гривните и синджирите е много субективно, аз не нося и не бих носил такива, ти трябва да го знаеш какъв тип е.

Не те съветвам да е парфюм или някакъв друг "консуматив", защото колкото и да ги пазиш след време свършват и отиват на боклука. Подари нещо, което не се изразходва и остава.

Кубрат

10.   От автора:

Спрях се на сребърна гривна.. с плочка.. И сега въпросът е:Какво да гравирам на нея..?!?

Благодаря за досегащните отговори..:)

А за свирката... По - добре си спестете подобните коментари, щом са като този ;)