Споделена история от Други

Кое име е по-хубаво?
Здравейте, реших да пиша тук за съвет, защото с мъжа ми искаме да изберем име за момиченцето ни.
Колебаем се между: Калина, Каролина, Кристина и Кремена.
Според вас, кое е най-хубаво?
Благодаря предварително!

Коментари

1-50 от 74

1.   Кристина! :)

2.   На мен ми допада най-много Каролина.

Иви

3.   Според Мен Каролина е най-хубавото

4.   Каролина е много завъртяно, Кремена винаги ми е звучало много замазано и странно, Калина отива на много малко хора, аз съм за Кристина, макар че повече ме кефи Кристин.

5.   Аз съм за Калина. След това Кристина като вариант. Каролина и Кремена въобще не звучат добре и са вече застаряващи.

6.   Аз ги подреждам така:
1. Калина - то ми харесва най-много;
2. Кремена - то ми харесва почти колкото Калина;
3. Кристина - не бих казала, че ми харесва, но е поносимо;
4. Каролина - изобщо не ми харесва.

7.   Ами на мен лично ми харесват повече Калина и Кристина ^.^

8.   Камила е добро!

9.   Най-много ми харесва Калина(като дървото Калина ;дд).. а на второ място нареждам Кремена. То също е много хубаво име. Успех в избора!
А и всички са хубави, което и да изберете, няма да сгрешите! ;)

10.   Кристина е най-хубавото, Кремена не ми харесва въобще

12.   Калина или Кремена. Все пак българче ще е. Ще има и имен ден.
Пепеляшка

13.   Кремена

14.   Каролина :)))

15.   Катерина:)

16.   Каролина или Кристина. :)

17.   На мен ми харесва най-много Каролина.

18.   На мен ми харесват Каролина и Кристина. А и има много популярни звезди с тези имена -Кристина Агилера, Каролина Куркова.... Иначе мразя името Кремена, майка ми е искала така да ме кръсти така, слава богу се е отказала. Имах една съученичка, която се казваше Кремена, децата постоянно й се подиграваха за името, наричаха я крем карамел. :Д

Ajna

19.   Каролина, звучи толкова мелодично. ^^

20.   ами чесно казано не ме кефят, но мисля, че Каролина е най-зле, звучи ми като от сапунен сериал. Ами успех :)

21.   От изброените най-много ми харесва Кристина.

Честито!

22.   Каролина, звучи толкова мелодично. ^^

23.   На мен Кристина и Каролина ми харесват, но Кристина е често срещано а Каролина е по- рядко. Така, че аз съм за Каролина ;)

24.   На мен ми харесва най-много името Кристина от изброените, но ваше си е детето!

25.   Определено Кристина, обожавам това име!!!

26.   Каролина! Прекрасно име! Производно на Карълайн, Каролин... Приказно е. Имам приятелка с това име и винаги ми е кеф да й го казвам цялото, а не Кари, както всички й казват.

28.   Много хапесвам името Каролина.

29.   Когато избирате името - наблегнете на това как ще бъде наричана галено - защото дори вие да я наричате точно по име - приятелчетата й ще й казват съкратено: Кали, Кари, Криси или Креми.

Не съм най-голяма привърженичка на Каролина, но съкратеното Кари е грабващо, представям си едно жизнено и красиво момиченце с това име:)
Криси и Креми са малко превзети, а Кали бледнее пред Кари.

30.   Определено Кристина! Гледайте да може да се произнася лесно където и да иде и да е лесно за запомняне. Аз живея в чужбина и се казвам Лъчезара и тук им е толкова трудно да го произнесът, а за запомнянето просто да не говорим... 7г. минаха и още ми бъркат името понякога.

31.   Разбира се, че Калина! Това е единственото българско име в списъка.

Кристина като име е ОК, но не за българка. Може Христина, това е българския вариант, и е много хубаво - женския род на Христо. Кристина е английското/романското произношение на същото име.

А Каролина пък е най-лошия вариант, като чуя това име и се сещам за хитовата песен от 90-те "О, КараЛайна"! Не искате това да се пее за детето ви!

Кубрат

32.   Калина

33.   Калина

34.   Оле не го кръщавай Калина сега може да ти звучи добре но след време като стане тинейджър оле ужас с това селското и остаряло име, аз ако съм ще ме е срам да кажа че се казвам така. А колкото до Каролина не е лошо на галено може да и викате Карол яко е ама за във България не е много подходящо защото името е западно може би Кремена е най подходящо

35.   Каролина, разбира се! Страхотно име!

36.   Кортензия най-добре :DD

37.   ... Калина... ЗАРА

38.   34, много си зле...
Интересно ми е как се казваш - Памела или Дебора...
Калина е страхотно име. Каролина е толкова селско и фолкаджийско.

40.   Каролина е абсолютна изгъзица и абсурд. Мислили ли сте за Фанка или Димитричка? :D
Палав Мечок

41.   Вие чувате ли се? Името Каролина е кралско, прекрасно е! И на галено ще й викат Кари, ух супер!

42.   В никакъв случай Каролина! Това е изнасиленото Каролин, Каралайн. Като порастне, ще ? викат „Каро“, ако има късмет.

На Запад това име е било модерно преди 40 г. и днес само лелите се казват така, утре ще са бабките.

КаролинА е побългарено банално име. Точка.

Калина е кратко и ясно.
Кристина пък идва от Кръст, но много ще я бъркат с Христина.
Кремена е подходящо за кравичка или чалга-звезда

43.   Кръсти го Каролина моля те.

Кремена е безлично. Дори ''чувал с картофи'' има повече смисъл от името Кремена.

КАРОЛИНА-женска форма на тевтонското Кarl - храбър човек.

Vikiii

44.   Определено Кристина!
Моят съвет е да се спрете на българско име.
Замисляли ли сте се изобщо как звучат всички чуждестранни имена последвани от българска фамилия? (Пр. Мейси Петрова; Лоренцо Иванов; Майкъл Георгиев и тн. ). Не искам да обидя никой с примерите си, просто да ви покажа, че едно българско име ще стои къде къде по-адекватно. A и някой имена са еднакво разбираеми и тук, и в чужбина ( Кристина; Виктория; Мария; Марина: Александра; Габриела).
Другите имена, които сте избрали дори няма да ги коментирам...

Next

45.   А как ви звучи Катрин

46.   Най ми харесва Кристина... Не е по темата, но да си кажа, на някой който се чуди, може да му допадне... като дете исках ако имам момиченце, да се казва Цветелина или Виктория, в последствие, се запознах с едно девойче, на което племеницата се казва Алексия, много ми допадна като име, и реших когато имам момиченце, :) да се казва така :)Това е мое мнение, и ни най малко искам да го налагам над който и да било :)

Анонимен

47.   Каролина звучи като сорт ориз ( наистина има такъв). Кристина е хубаво име, но най-много ми харесва Калина, от изброените.

48.   45, тъпо.

49.   Кристина според мен е много красиво име, но към списъка с имена бих предложила и Карина.

50.   Кристина.

51.   Ами да ви кажа честно, незнам дали е защото говоря гръцки (с Кипърски диалект) и ми звучи като караоли (охлюви) или защото ми напомня за песента "Каралайна, Каралайна, КараЛАЙНА", но името каролина ми звучи доста противно, сякъш е на 100 годишна бабка. Калина пък, става за детенце, но като навлезе в бурния пубертет, всяко момиче иска да има готино име, не детинско... Кремена е като "крем за пети", а и освен това звучи много безжизнено и сякъш в него няма живот. Даже и кукла на конци със най-стъкления поглед, би се оплакала от такова име. От своя страна Кристина е супер :) Не е твърде старомодно и е леко чуждестранно. Става за дете (сещате се ;Р "Ооо, виж малката Криси... Такова е сладурче (: ), но пък и звучи като име на готина тинейджърка!

За който не е разбрал, мисля че Кристина е най добро :))

52.   На мен ми харесва Кремена, но само тези имена ли? Калиа ми харесва и е по-модерно такова.
Каролина ми се вижда прекалено завъртяно, а Кристина, нещо не ми допада. Калина :(( и на мен не ми харесва.
И все пак ако ще е от тези точно, Кремена и Калина ще си има имен ден на цветница ако не друго. М/у другото познавам момиченца с двойни имена Калина-Дария, Дарена-Светослава и третото го забравих но започваше с Мария, като и 3-те момичета са сестри. Много оригинално, харесва ми. Калина-Далия пред само Калина звучи по така.
А моите деца се казват Симон и Ралица. Ако имам 3-то и 4-то според финансовите ми възможности ще са Даниел, Теодор-Теодора, Дария също ми харесва, Андреа, Елица... И все пак един съвет от мама на 2-ма :) не казвайте от сега името, когато видите дъщеря си ще го познаете.
~Рамона~

53.   Кремена.... сещам се за селата горна и долна кремена, тъй че по-добре недейте това. А и никога не съм срещал момиче с такова име. Кристина най-ми харесва.

1-50 от 74