Споделена история от Други

Изповед на един грешник
Понеделник 9 Април си направих баничка с лицето на Господ и си купих боза, но за голямо нещастие, по недоразумение изтървах баницата на пода. Чувствам се безкрайно виновен и ми е особено тежко на съвестта. Всяка нощ сънувам великият Бог застанал пред мен огрян в топла светлина гледащ ме разярено с намръщена гримаса и погнусение. Тези мъки са ми постоянно на сърцето, както и няколко въпроса задушаващи ме всеки божи ден. Дали Бог ще бъде съгласен да ми упрости греха? Или може би аз, грешникът, трябва да го изкупя по някакъв начин? След моята непростина дързост и невнимание с ценни неща с религиозно значение имам ли още шанс да отида в Рая? Срам ме е да се нарека християнин.

Коментари

1.   Баничка с лицето на Господ??? Що за простотия си написал в нощта на смъртта на Иисус и в навечерието на най-хубавият християнски празник- опрощението на човешките грехове???? Как може да има такива хора??? Дори и да не си вярващ уважавай това, в което вярват и което обичат твоите събратя. Няма смисъл да ти пиша повече- ти не го заслужаваш....

2.   Ахх ами аз ти се чудя с какъв акъл ще си приготвиш храна с лика на Господ. Само по себе си, това твое действие е голям грях. Не случайно баничката е паднала на земята, това е знак... не можеш да изядеш Господ!!! Ако наистина съжаляваш и не можеш да намериш вътрешен мир, отиди на църква, помоли се и ако трябва се изповядай.
Пламсита 21

3.   Изпуснал си баничка??? Ужас, засрами се! Тази баничка можеше да нахрани 7 африкански села и да помогне на властите да надебелеят! При това с лика на господ? Няма лек, отиваш в ада. Този грях не би могъл да бъде опростен.

4.   Успокой се! Не си направил нищо грешно според твоята религия. Нали самият бог е измислил земното притегляне и способността на хората да губят координация и забавени рефлекси? :) А това, че си направил баница с лика на Исус също не е грях, въпреки че някой се опитва да ти го вмени. Канибализмът е основна част от християнското учение - вярващите са длъжни да ядат тялото на своя бог и да пият кръвта му, под формата на хляб и вино. ;) За прошката е лесно - ако ти си простиш и бог ще ти прости.

5.   До автора:
Благодаря ти за този пост, разсмя ме от сърце и не на второ място - имаш талант и ми харесваш, поне от написаното.
Коментар 4 също много ми допада, поздрави!

Soul