Споделена история от Други

Се тая
Аз нямам приятели, никога не съм имал, винаги хората
който съм познавал са ме използвали, и истината е че когато човек няма полза от теб вече не ти е приятел и дори го дразниш. Тва хората са ебати злобните животни
забележете колко са жестоки малките деца - хората се раждат лоши и по-лошото е че хората не се променят
никога! Понякога когато се разхождам сам имам чуството че съм като малкия принц имам една планета няколко вулкана и само една роза, за която да се грижа, но за разлика от малкия принц аз не съм открил своята роза.

Вече съм изгубил вяра в хората за един човек понякога е по важно да гледа измислен образ в пластмасова кутия отколкото да е с приятел, както и да е НИКОГА не съм предал приятел, може да съм правил грешки, но аз греша за съжаление също съм човек, понякога съм лъгъл хора - но никога за да навредя на някой и колкото ида съм отчаян вярвам в доброто, вярвам че хората могат да се променят щом човек е бил гол и се е научил да носи дрехи защо да не може да се научи да бъде добър аз искам просто приятели - но всички хора са прекалено заети за да ми бъдат приятели... и на хората който понякога са ми били приятели а сега не са - не им се сърдя ако дойдат бих им дал каквото имам.. не се сърдя на никой че е човек!

Коментари

1.   Всеки човек се ражда с доброто и лошото в себе си и винаги оставя едното да надделее. Понякога дори му трудно да определи кое какво е, защото всеки действа според живота си. За съжаление хората наистина стават все по - свирепи, все по вглъбени в себе си и се превръщат в ... може би чудовища е най-правилната дума, защото и животните не са такива даже. Но аз също имам вяра, защото на човек му е заложено да се променя, просто трябва да разбере как и да положи усилия. Вярвам, че щом ни е даден живот значи има смисъл и можем сами да си го направим добър като премахнем злобата, завистта, агресията.. но дано успеем някой ден, преди да е твърде късно!

2.   Е недей така песимистично, има много добри и свестни хора повярвай, аз също не съм имала много истински приятели, признавам, че има страшно зли, ужасни хора, но има и добри, повярвай:)

3.   Написано на границата с отчаянието, но ти е останало нещо ценно вярата. Хората не се раждат лоши. Дай да комуникираме, ако искаш. Да не мислиш, че с напредването на възрастта приятелите ще растат, ако имаш дори 5-ма, който смяташ за такива до 30-годишна възраст, ще си щастливец.

4.   В осми клас, когато започна първият ми ден от гимназията не познавах никого, бях самотен, но след около 4 дена се сприятелих с един побойник. Той от както дружи с мен се променяше повече и повече.
Стана по зрял, вече не се биеше, не се закачаше и стана по лигав.
Сега съм 10-ти клас. Той винаги ми благодари, че съм направил живота му весел и забавен, че съм го променил от лош в добър човек :)
Преди два дена ми каза, че най-забавните и смешните мигове от живота му са от както ме познава :)

5.   За всеки влак си има пътници!
Вярно е, че хората са злобни и често използвата, нараняват, а уж са ти приятели, но ти не се безспокой!
И аз съм била страшно самотна, преди изобщо нямах никакви приятели като малка, просто защото нямаше деца на моята възраст там, където живеех, а за големите си бях келеш.
Като почнах училище, бях повече аутсайдер, да съм имала няколко приятелки, които са ме предавали и просто съм преснтанала да движа с тях, обаче след това се преместих в др училище, където намерих приятели, адо началото на осми клас се запознах с повече хора, а от прогимназията нататък запознанствата се увеличават и се разбирам с все повече хора, но най-ценни са старите приятели, които познавам от по-рано и те са ми останали верни!
Спокойно, време има за всичко, а и в метежния и преходен свят, в който живеем, не бива да забравяме, че нещата се променят, с тях и хората, а те променят и други неща, които пък променят и други хора и така... Мисълта ми е, че един ден може да се окаже, че най-големият ти враг, същност е най-добър приятел и обратно, но просто идва моментът, в който си наясно с хората, които познаваш и може да прецениш кой ти е приятел и кой не.
Спокойно, всичко ще се оправи!

~sad-baby~