Споделена история от Други

Гълъбицата
Преди месец два гълъба(мъжки и женски) се бяха заселили на терасата. Гълъбицата беше снесла яйце на една от саксиите(хахах), после второ, може яйцата вече да са станали и повече, не знам..
Тая гълъбица не знам кой ден поред нищо не яде, само стои върху яйцата и това е. Бях й оставила хляб и вода, но тя не ги и опитва.. А пък мъжкият гълъб преди излиташе на някъде и се връщаше след време.. Но вече не съм го забелязвала да идва..
Та, въпросът ми е, колко време може да издържи без да се храни и защо не иска да го прави?

Коментари

1.   Аре бе, никой ли не знае нищо по въпроса? :D

2.   Не и давай храна, нищо не и слагай.
Преди време същото се случи и на нашата тераса, имаше 2 яйца от гълъб в една саксия с пръст само. И после точно както го разказваш - женската лежеше върху яйцата да ги мъти, а мъжкия идваше от време на време само. Измътиха се 2 гълъбчета, те си ги хранят, мъжкия ходи и донася храна... нищо не съм им давала, те си се хранят, хранят и пиленцата. Тези пиленца пораснаха, израсна им перушина, и после си отлетяха всичките. :)
Та нищо не им давай, те си знаят и ще се оправят. :)

3.   Аха, благодаря! :)

4.   А колко време родължава процеса? И аз имам гълъб с две яйца и мъти ли мъти.. Само, че аз искам да си измия балкона, а вече трета седмица нищо не се случва.

5.   Ooo блазе ви, искам и аз такъв гост, толкова искам някакво животинче да си гледам.. Голяма работа, че балкона е мръсен. Това са толкова мили душички и те си отглеждат дечица и се обичат и се грижат едно за друго. Авторке, наблюдавай дали наистина мъжкия идва, да не му се е случило нещо и горката гълъбица да го чака :( Толкова чисти души са..

6.   4, аз съм 2. Не знам за колко време се излюпват, ще те излъжа, аз през цялото време докато се измътиха и после докато идват да ги хранят и им порасна перушина и взеха да прехвъркат от единия край на терасата до другия, не съм излизала на този балкон, за да не ги плаша. Само през прозореца ги гледах :) Балкона си става на кочина, няма начин. После като си отлетяха всички, 2-та големи гълъба и 2-та малки, измих и подредих терасата. :)
Като време не знам колко продължава цялото нещо, може би 2-3 месеца, не съм сигурна.

7.   Отглеждам едно гълъбче от малко. Беше паднало от гнездо вероятно. Вече трети месец е при мен, расте, развива се добре, гука, но не може да се храни само. Аз му давам в човката. Приема жито, царевица, просо, трошици, но сам не посяга към храната. Вода пие сам. Прави успешни опити да лети. Ще зимува при мен, но как до го науча да се храни сам?
Искам да е самостоятелен и тогава да го пусна. В противен случай ще загине сам. Кажете как да го науча? Благодаря за всеки съвет!