Споделена история от Други

Нямам лично пространство
Здравейте. Искам да ви споделя нещо и да ми кажете какво мислите по въпроса.

На квартира съм. Студент. Много съм добър. Не пия, не пуша не захождам нощем по улиците и из града и да се прибирам след 12 вечерта, няма такива неща, или по-скоро мноого редко стават тия неща, да излезна с приятели на вънка нощем и да се прибера късно.

Та, у тая квартира си има хазяи. И хазяйката изисква да чиста, да си оправям леглото, масата да ми е почистена, да си легам в 12 часа Най-късно. И да гаса лампата че се виждало как свети и им пречело, неможели да спят. Понеже отдолу има разстояние между вратата и пода и се вижда светлинката. А техната стая е на 8 метра от мойта. Виждали как свети, когато ходели до тоалетна.

А съм тих, не им правя проблеми.
И като излезна до магазина, САМО до магазина, напримерно, да си купа нещо за ядене. И като се прибера, прозореца ми е отворен. И тва е почти ВИНАГИ. Всякаш ме дебнат само да излезна!! И веднага, като излезна и отива оная да отваря прозореца на стаята ми, и естествено, като се прибера почва да ми прави забележка, че не съм си оправил леглото. Че масата не е почистена. Е ами ако аз съм си направил план:
Първо ше ида до магазина и после като се прибера ше си почиста?? Неее, тя ме е издебнала, за да отвори тъпия прозорец и е видела стаята ми естествено и веднага като се прибирам, почва да ми зеи.
И се ядосва. Ама тя си го причинява. Плащам ли й по 120 лева?? Плащам. Кво толко иска.

По-спокойно момче от мене ше намери ли, не мисла, много трудно.
А и е нормално да съм разхвърлян, МОМЧЕ съм.
И си чистя, ама не веднагически след ядене. Егаси.
ше поседи един ден, най много два, ше почне да ме дразни и мен и ше си почиста. Не съм бавен.

Тя искала да ме научи да бъда подреден. 19 години не съм се научил, тя щела да ме научи.
Я да си гледа бизнеса, аз съм дошъл да живея тука и да си имам лично пространство. Тя се опитва да промени начина ми на живот, който го живея вече 20 години!!

Пречи й че спя до късно, също!! КВО я засега нея??
Спазвам основните закони на апартамента, ама тва в стаята ми, тва е начина ми на живот. Тя се меси, да не кажа, всеки ден в личното ми пространство, така де аз го нямам. Тя ми го отнема.
Постоянно наблюдава как си оставям стаята- подредена ли е, чиста ли е.

И всеки ден отваря шибания прозорец, почти всеки ден. И ми вижда стаята и всичко наново.
А мога да бъда още по-разхвърлян. Ама нали се владея? Сложил съм си граници, понеже не съм си баш у нас. Обаче да чиста като жена през ден и веднага след ядене да следва основно почистване на масата, еми не мога. МОМЧЕ СЪМ.
Просто тя се бърка в личното ми пространство. И всъщност вече нямам лично пространство.

Айде да не пиша повече, че цела книга мога да напиша по тоя проблем.

Коментари

1.   Да ти имам и проблема! Намери си друга квартира - инициирай например няколко състуденти да наемете един 3-стаен апартамент (с три спални)... и си живейте живота. В момента е адски лесно да си намериш квартира! Не си вързан за там!!!

2.   веднага търси друга квартира
това не е живот - не може спокойно да си живееш
махай се колкот си може по-бързо

3.   Макар, че жените в сайта сега ще те захапят, че си МОМЧЕ, което не е длъжно като жена да чисти!!!
Аз ще ти кажа, че когато наемаш нещо, си пълноправен да го ползваш по време на договора, както намериш за добре стига да го върнеш неповредено след изтичането на договора. Ти си какво си наел леглото или стаята с мебелите или без тях. По принцип хазяйката няма право да ти влиза в стаята, но може родителите ти да са се разбрали с нея така, знае ли човек.

4.   Това измислена история ли е? Ами сменяй квартирата бе момче и защо трябва да си с хазяи? И не си ли заключваш стаята?

5.   Заключвай си стаята

6.   Махай се веднага, няма да спрат да те тормозят.
Язък за парите. Дано не са много,
Търси квартира без Д*РТИ ОТКАЧАЛКИ, вече знаеш защо.

И давам ти гаранция, че ГО ПРАВЯТ НАРОЧНО, за да те изгонят.
Така постъпи с мен една хазайка преди няколко години.
Изгони мен и моята съквартиранка вечерта. Не стояхме в квартирата не повече от две нощи. За тези пари, които платих за мизерията, щях да отива в хотел 5 *****. Така че изчезвай от там по най-бързия начин.

Viki

7.   За толкова много пари може и малко апаратаментче да си намериш. Не знам къде си, но със сигурност може. Веднага напускай. Ти не й плащаш, за да бъде тя твоя майка. А пък може и нещо да открадне. Аз и една секунда не бих живял с такава откачалка. И както някой горе е споменал, може с други колеги да станете съквартиранти. Може би е добре да попиташ колеги дали те знаят за квартири. Успех и ни пиши.

8.   Абе за сега нещата се поуспокоиха. А и аз нямам много приятели тук, а и имам къде да отида на друго място, но оня как живее ми не харесва, и постоянно ми приказва некви глупости. Така че, тука поне съм сам и си мисля върху нещата от живота, щото и без тва съм във такова положение, на прага на живота вече, така да се каже и не искам оня да ми бръщолеви неговите криви разбирания за живота.
А и нещо се е поотказала, като гледам тая хазяйката.
Аз си чистя, ама проблема е, че тая се влиза, когато не съм си почистил.

9.   Автора:
Еее, днеска цел ден спах, изморен бех от училище и сега в 3:00 часа през нощта, слушам си музика на слушалките, верно, чува се малко, ама да ми отвара вратата хазяина и да са показва като призрак??? What The F...??
Тия ора не знам кво трее да напраа за да не им преча... не че преча, незнам тва пречене ли е. Понеже е отишъл до тоалетна и понеже чул, колкото и той чува де, че неква музика се леко дочува, и кво? Требва да влезне в стаята ми в 3 часо през нощта! !
На тия просто нещо в мозъка им пречи, не им требва вече да се занимават с такова.

10.   Е как ще ти отваря вратата бе? Тия луди ли са... Бягай от там

12.   Абе човек, намери си нормална квартира да ебеш здраво докато си млад. Като направиш първото дете, мастията ще ти висне на врата и ще ти стъпи на топките и ще видиш тогава!