Споделена история от Други

Нямам приятели...
Мисля си, че проблемът ми започна от детството - имах три приятелки - много близки, с които бяхме постоянно заедно. Събирахме се и с други деца, но впоследствие приятелството ни с тях трите си остана най-близко; след седми клас се разрпъснахме - и четирите отидохме да учим извън града. Продължавахме да се виждаме, но все по-рядко. Това не беше проблем, защото се запознавах с нови хори, бях заета, учех много, едва ми стигаше времето... Само че завършихме и гимназия - от гимназията, и аз не знам защо, ми останаха само познанства, впоследствие в университета стана същото - всички се държат добре с мен, както и аз с тях, смеем се, помагаме си, но някакси с никого не можах да завържа близко приятелство. Забравих да спомена - имам си приятел - той има приятели (мъжка компания), с които играят футбол, пият бира и гледат клипчета в интернет :) но някакси аз не се вписвам в цялата тази картина - та те са само мъже!

Аз продължавам да бъда заета, спортувам, пазарувам, ходя на масаж, солариум, маникюр и фризьор, домакинствам - чистя, готвя, уча, работя (по стечение на обстоятелствата без колеги, просто такава ми е работата)... само че, като се замисля, имам само 3 приятелки, които си хванаха живота и с тях се виждаме само по Коледа и Великден (последният го пропуснахме...)
Мисля си, че проблемът идва от мен по някаква причина, и аз не знам каква. В общи линии не съм нито скучна (даже на моменти си мисля, че имам прекалено голямо чувство за хумор), не съм темерут, къпя се редовно, мила съм, наистина не разбирам защо ми се случва така и само аз ли имам проблема????

Коментари

1.   Еми аз съм същия вариант на тебе само, че в мъжки род. И аз си имам приятелка, която има само приятелки, които правят женски неща и аз не се вписвам в обстановката. На такива хора, като нас им трябват хора от същия пол, защото аз ако ти говоря за футбол, а ти ми говориш за гримове следователно няма как да се разберем, освен ако аз не съм гей или ти не си мъжкарана. В никакъв случай не си мисли, че си темрут или нещо подобно. Просто не сме срещнали правилните хора засега. Според мен жените по-лесно се сприятеляват с други жени от колкото с мъжете. Ще се запишеш на някой курс или някакви тренировки, отиваш при някоя жена, която ти се струва добра, подмяташ изречението, че има много хубава прическа или нещо такова. От там тръгва разговор за фризура и така. Докато аз ако отида във фитнеса и кажа на някой пич "Ейй браво, бе имаш добро тяло, как го постигна" веднага, ще ме сметнат за обратен. Така, че запиши се на аеробика или нещо подобно и се заговори с някое момиче за прическа или тема отслабване или стягане и няма начин да не се получи. А и там ходят доста такива хора като тебе с цел запознанство ;) Успех ти желая и дано си намериш приятелки, колкото се може по-бързо, защото наистина знам как се чувстваш. Само с гадже не става. Колкото и да се разбирате няма как с него да си говорите за цикъл, гримове, дрехи, серияли. Мъжете и жените са различни.

2.   Не само ти имаш проблем. Много хора са така. Явно си от хората, които държат на приятелството и могат да го завържат само след като са се уверили, че ще бъде трайно и истинско. Недей да търсиш вината в себе си. Ти сама казваш, че спортуваш, учиш, домакинстваш и т. н. Дори приятел си имаш - какво по-хубаво. Не се тормози заради това, че за момента нямаш много приятели. Дълготрайни приятелства не се създават лесно и не всеки ден, така че според мен е най-добре просто да се успокоиш и да вървиш смело напред.

3.   Моята история е досущ сащата :) мисля че ще си допаднем пиши ми ако все още си търсиш приятелки..