Споделена история от Други

Имам фобия
Здравейте, искам да се разведа със съпруга си, нещата крайно не вървят, отдавна проявявам търпение да се подобрят нещата, но напротив Става по зле. Не се притеснявам, че ще остана сама, но много се страхувам да спя сама, ужасявам се от мисълта, че през ноща съм сама. Моля за съвет най вече от жени живеещи сами, как се справят и да ли трудно?

Коментари

1.   Преди да си намириш друг приятел или съпруг защо не опиташ с домашен любимец? Особено ако е куче няма от какво да те е страх. Даже няма да можеш да го изгониш от стаята или леглото си. При котките е същото. Свикнат ли да се сгушват при теб, обикновено в краката ти няма спасение.

2.   1- какво куче, жената няма да се отърве от фобията си с куче. Като трябва да пътува някъде и да спи сама в хотел, пак ли кучето ще води да я пази от тъмното???
Отиди на добър психолог, в днешно врме успешно се лекуват фобиите.

3.   хахахах 1 ме разби - "Даже няма да можеш да го изгониш от стаята или леглото си. " Ужас!!!! Остава и кучето да пусне един език на разведената си стопанка и всичко си се нарежда по местата.
Познавам жени, които спят с кучета, една от тях ми е споделяла, че кучето й я лижело, за други съм чувала, че и те са споделяли, а за останалите съм сигурна. Жена без мъж с куче в леглото - ясна работа.
Хигиената няма да я коментирам.

4.   № 3 Явно самата ти мислиш само за секс и си разгонена като кучк*, затова си мислиш, че и всички останали са като теб. Ще те просветля, че има и жени, за които сърбежите между краката не са водещата философия в живота.

Към авторката - отначало спи на светната лампа. Домашен любимец също ще помогне. Мисля, че по-скоро те е страх от самотата. За твое успокоение можеш да монтираш блиндирана врата, мет. решетки, допълнителни ключалки, алармена система, връзка със СОТ. Дръж винаги заредено фенерче близо до леглото, в случай, че през нощта угасне тока. Мобилният тел. също дръж винаги близо до теб и със заредена батерия. Купи си спрей за самозащита, електрошок или нещо друго, за което не се иска разрешително.Вероятността да се случи нещо, което да застраши сигурността ти е малка, но за твое успокоение можеш да вземеш тези мерки като начало.

5.   Благодаря много на всички, които са ми писали и по специално на номер 4 - най добре ме е разбрала! Незнам страха ми е огромен, незнам как ще се справя, не намирам сили и затова търпя още безобразията на съпруга ми. Пожелайте ми успех!

6.   Ако нямаш фобия и от звуци, пускай си филми, на които да заспиваш.

Аз съм жена, която живее сама. Нямам фобия от това, но така заспивам отдавна.

7.   Сама си спя от години. Разбирам авторката... първите дни ще търси мъжа си в леглото, и то най-вече чисто човешки... Номер 4 е написала отличен коментар, най-вече първия абзац.
Аз заспивам като номер 6-с лаптопа, слушалка, за да не будя децата и си спя като бебе. Имам си и котки, дъщеря ми някой път прескача решетката на креватчето и идва при мен, та леглото ми е пълно, няма кога да усетя фобия :))
Авторке, пускай си ТВ, компютър, уредба, вземи си котка и след време ще се отпуснеш и ще ти е приятно да си се въртиш накъдето си искаш в леглото, и то сама. Не се страхувай, смело! Успех!

8.   Може временно да поканиш твоя приятелка, роднина или сестра за да спи у вас а през тва време си търси приятел. ;дд

9.   Много благодаря на всички, които ми пишат!