Споделена история от Други

Лоша ли съм или егоистична? А може би права?
Здравейте, аз съм момиче на 22. Имам си приятел, с който живеем заедно от няколко години. Проблема е следния. Не искам да ми кара колата! Защо ли? Защото не я пази, кара като луд и дори скоро се блъсна, да де не беше виновен той, но все пак можеше и да предотврати инцидента. Колата ми беше помляна, 4 месеца ремонти... маса пари (знаете колко малко пари изплащат застрахователите). Сега колата ми е като нова!

Боядисана, оправена... и му заявих, че повече няма да я кара. Познати наскоро ми казаха, че я думкал по пътищата като каруца... а и знам, че е така. А неговата кола вече издъхна... след милион блъсканки, а е толкова яка... нова и скъпа. Сега се мъчи да я продаде, но има куп забележки по нея и едва ли някой ще я купи. Та не искам пак да потроши и моята, обичам си я много, с много усилия и лишения си я купих, беше ми мечта... снощи му казах да не я кара вече, а той започна да ми кряска, че вече нямало да се "грижи за нея", примерно да ми смени накладките или гумите.. маслото, и сутринта реших да си напрая едно кръгче из града и като влязох в колата разбрах, че я е карал, седалката беше размърдана.

Позвъних му, а той ми каза, че си е негова работа, дали ще ми кара колата, като се налагало, нищо не можело да му кажа. А каква лъжа ми метна само... че ходил за цигари :Д а цигари в него си нямаше. Посъветвайте ме как да предотвратя това той да ми кара колата, от къде да знам, че докато спя няма да ми вземе ключа и да отиде за "ЦИГАРИ"...? ! Много ми е трудно, направо... а преди като му потрябва колата ми и като излезе направо изтръпвах, като го знам как блее и не гледа в пътя.. :( не съм перфектен шофьор, но си я пазя много. Мноо се дразня като карам и той се вози, постоянно ме стресира, аз знам как да се държа на пътя, нямам нито едно произшествие до сега, а той наи-малко 7 без да преувеличавам. Помогнете ми, дайте ми съвет.. как да постъпя?

Коментари

1.   Ж30: С такъв тарикат на дребно, проблемът, че ти е карал колата, май е най-малкият... Как понасяш подобно високомерно поведение? !

2.   Аз имам подобни проблеми с карането на моята кола от приятеля ми. Той обаче е перфектен шофьор. Ама... си има кола. Проблемът е, че моята харчи по-малко/дизел е/! Та предпочита да вземе нея, че му излиза по-евтино. Е, взех си ключа-не ми го е отказал.
Колата е МОЯ! Да си кара неговата-тя не е в цветущо състояние. Колкото пъти съм карала неговата, толкова пъти съм имала проблеми със скоростите-има проблем някъде и се сменят трудно, особено 2-ра и 3-та. Аз съм била виновна, че съм лош шофьор-нали има 25 години стаж зад волана, аз 5, та...
Колата ми е на 13 години, но е с 10 год. по-млада от неговата. Решил моичкият, че съм паркирала далеч от входа ми-вземе, че я премести баш пред входа, да се мръщят комшиите на мен, не на него. Вземаше си я, когато си прище, и понеже живеем през 2-3 блока, прибираше и документите. Като ми зареди дизел, после ми държи сметка кога и къде съм го изхарчила-а аз возя детето с мен, защото няма на кого да го оставя. И по дъждове и студено време пеш ли да го водя детенце, като имам кола? Дори да е за 100 метра, не ми е дал 3000 лв да я купя. Е, както споменах, взех си ключа/имам два по принцип/, само че се муси и прави на обиден...
Мъжете са сметкаджии повече и от жените. Стотинката и горивото ги цепят на две. А и жената-шофьор я имат за нищо.
Авторке, вземи си ключовете по всякакъв начин! Това е твое ПРАВО и СОБСТВЕНОСТ! И не допускай "приятеля ти" да поддържа ТВОЯТА кола-все някъде има и читави автомонтьори, които не са лъжци. По-добре на тях да се довериш, отколкото на такъв като твоя "приятел"...
Заключвай самия ключ на колата някъде в дома си в краен вариант. Но се бори-дом и кола са СОБСТВЕНОСТ и предполагат ПРАВА, като и ЗАДЪЛЖЕНИЯ.

3.   Ха! Ми как, като си прибираш ключовете. От къде на къде ще ти кара колата? ! Накладки и масло се сменят в сервиза.

4.   Когато живееш с някого от години отдавна вече няма твое и мое. Щом можеш да живееш с него задно да се храните от едни хладилник да плащате заедно квартира/ипотека значи и возилата ви са общи. Как може въобще да ви се свиди една купчина ламарина за любимия? Щом сте в състояние да се скарате с него за колата значи не го обичате достатъчно. Любовта е огромно нещо и не може да се измерва с материални неща като автомобили, вие утре няма да му дадете да влиза в къща, която е останала ваше наследство. Я се поспрете и се замислете струва ли си хабенето на нерви? Кой ви е по близък/нужен колата или любимия?
Жена на 40г

5.   От авторката до номер 4.
Моите уважения, госпожо, но не смятате ли, че би било редно да пази и уважава моите неща. За мен колата ми има сантиментална стойност и не е просто една купчина желязо, както се изразихте. Да, живеем заедно, но това не значи, че няма мое и твое. Ако утре ми каже да се изнасям... пералнята, климатика и куп други неща, които заедно сме изплащали ще останат за него, защото аз живея в неговото жилище. Сега ще ми кажете, че ако го обичам няма да се замислям за това какво ще стане ако се разделим... ами като всеки ден ми се показва вратата е логично да се замислям над това.. но както и да изказвате мнението си, без да сте наясно с много неща, за това не Ви обвинявам...
Представете си ситуацията.. пътуваме, но тъй като аз не се чувствам добре, шофира той... не признава нито легнали полицаи, нито дупки, нито нищо... лангърка колата, все едно е каруца... е и аз ако разсъждавам като вас трябва да си кажа " Да я троши, това са материални неща, аз го обичам... ". Е, не съм съгласна с вас.
Благодаря на всички за коментарите и мненията... мисля, че ще се поцупи няколко дни и ще му мине. Доста време ми я караше, и няма да казвам колко пари съм дала за ремонти... сега е като нова, искам да си я запазя такава, а той да си оправи неговата и да си я кара... Ще се радвам да чуя и други мнения, било то и подобни на номер 4. Това, че не съм съгласна с дадено мнение, не значи, че няма доза правота в него :)

6.   Да си купи кола и да си я блъска където иска. Що за нахалство е това? Щом не е негово ще го пази.