Споделена история от Други

Защо всички ме мразят?
Винаги когато излизам навън се чувствам супер сдухано и имам чувството, че всички ме мразят, че жените ме смятат за creep, а мъжете искат да ме пребият. А на всичкото отгоре съм на 25 и девствен, а са ми казвали, че съм хубаво момче. Особено много мразя градския транспорт, където се чувствам ужасно. Чувствам се ужасно и когато вървя по улиците. Добре се чувствам само вкъщи. Щом изляза от външната врата веднага ме обзема депресията. Това дали е социална фобия?

Коментари

1.   Имаш нужда от консултация с психиатър или психолог.

2.   И аз се чувстам като теб(на19 съм), с изключение, че ми харесва да се возя в градския транспорт. Не мога да ти кажа дали е социална фобия, може би някой по-компетентен ще ти каже.

3.   До 2 как може да харесваш градския транспорт, хората които го използват са "дебили и бедняци"!

4.   Съгласна съм с 3, по добре пеш, отколкото с градският транспорт

5.   Номер 2 съм. Ами зависи в кой град сте. И аз не обичам градския транспорт в София(не съм от там). Но иначе съм съгласен с номер 4. Обичам да ходя пеш, особено сега, когато е топло. Но през зимата е малк по-трудно.

6.   И аз съм като автора.... и мисля, че това е социална фобия.

7.   3- лекоооо "богаташче".. я върви се скрий някъде... 4, ами то в малките градове е нормално да си ходите пеш... хайде върви в София или Търново и стигни от единия край на града до другия пеш.... ;)))

8.   До 5 - не само в София е гаден, навсякъде, във всеки гад е гаден и отвратителен, като ползващите го. В твоя град също е гаден!

9.   Ти да не си обиколил цяла България? И си се возил на всички автобуси във всички градове? Вземи стани от компютъра и се огледай.

12.   Пфф колко комплексари са се събрали тук не е истина.... първо авторе споко и аз преди се чувствах така, може би на 16-17 години... сега съм на 20 и отново се чувствам понякога така, но ми мина хах. Не обичах да се разхождам по улиците и все набързо се прибирах ела ме виж сега, не мога да се прибера. Спокойно никой не те мрази - да чувството е странно, помисли си така толкова си красив, че жените те заглеждат, а мъжете ти завиждат, може и да ти помогне. А относно градския транспорт - първо обожавам да се возя на него, нито съм бедна нито съм просяк, просто обожавам да ме возят :Д да се разглеждам и т. н. използвам и таксита толкова често че вече се познавам с половината шофьори от града - от Пловдив съм.... а пеш ходя всеки път когато ми се прииска и да може да се отиде от единия край на града до другия пеш - правя го поне веднъж седмично - е лятото де понеже живея в единия край а работя в другия и сега лятото ме кефи вечер да се прибирам пеш, хладничко няма хора.... въпрос на вкус и на начин на живот. А кола и посмъртно не могат да ме накарат да карам - по - добре жива в градския транспорт отколкото мъртва заради "богаташките" лигави дечица, които нямат грам мозък в малките си главици и карат като луди... така че избивайте си комплексите по - добре ни е в автобусите без вас!!!

13.   Като съм навън имам чувството, че всеки иска да ми навреди(да ме ограби, пребие, измами или пък просто да ми се подиграва), не знам дали съм параноичен или просто съм луд :( Всички ми се струват много враждебно настроени.

14.   Сладур и ти си като мен. Само където аз съм момиче, като изляза някъде и страшно се мразя и не се харесвам и мисля, че съм смешна и грозна и че всеки мен гледа и обсъжда. Страшно много се мразя и искам да се променя, но това как ще стане, ако съм си втълпила тези неща до такава степен, че няма излизане от главата ми.. все едно аз съм болна от мислите си и не мога да се оправя, а и съм депресирана и виждам доста гнусно и гадно всичко, даже като виждам не ми доставя нищо. Просто гледам ама е не приятно, чак да ти се иска да виждаш като децата..

18.   Спокойно приятел, и аз бях така. При мен проблема беше малко по тъп, но все пак и аз го имах. Аз бях от хората дето слушат метъл, а в класа по - късно и на работа имаше сигурно двама или трима които бяха като мен, не излизах седях си в нас и слушах до припадък. Един ден си казах '' КРАЙ'' време е за промяна, отидох в един рок бар (Пловдив, старият град) запознах се сигурно с 20 човека от които сега след пет години половината са ми като братя и сестри за мой късмет там срещнах любовта на живота ми. Та съвета ми е ако си от типа хора като мен намери си някакъв такъв бар ходи често, запознай се и живей! Сега в буквален и преносен смисъл мога да го кажа : '' Не мога да се прибера в къщи ''. По цял ден и вечер съм на вън! Та успех просто ако ти си сложиш за цел ( промяна) няма кой да те спре, бог, или нещо друго ти си господар на живота и на съдбата си! Успех!