Споделена история от Други

Аз пък не обичам България!
Понеже тук е анонимно ще споделя една голяма тайна, която ме измъчва - съжалявам, че се родих в България! Не само мразя държавата, но и страната - не понасям народните ни обичаи, мразя народната ни музика. И изобщо вече ми е писнало от приказки от рода, че сме най-великата нация на света и че сме дали най-много от всички. По това си личи, че македонците са българи - и те все се изхвърлят колко много били дали на света. Тези приказки не само, че не ме карат да чувствам гордост, а все повече ме отблъскват. Природата ни е хубава, да, но нима няма такава в една Франция, в една Италия? От България ми харесва само българската кухня, иначе народът ни е просто ужасен. Всеки избива комплекси и се тупа в гърдите от колко велик народ е. Това да се ожениш за българин/българка означава да се осъдиш на страдание цял живот.

Коментари

101-150 от 150

136.   101, Парижанката, и ние сме ходили в Париж и това, което казваш е тотална, тлъста лъжа. Не само, че има бездомници в Париж, а и цялото ви метро мирише на пикня от тях. Който не вярва, да отиде в Париж. Коментара ти е измислица на човек, който не е подушвал Париж в живота си.

137.   №136 е напълно прав. Центъра на Париж не мирише, а смърди на пикня. Същото е и в метрото им. Който се опита да твъри противното, ви лъже като дърт циганин. С каква цел?.... Никой "не знае"!

139.   Ние българите сме липсващото звено-между циганите и нормалните хора.Все пак клонейки към първите.Ние дори не сме народ,а просто население,което не става нито за съюзник,нито за враг.Ние сме проститутки-който даде повече и сме с него.Неща като национална позиция и интереси са ни чужди.Нека си признаем,че напълно си заслужаваме и житието и битието.Управляващите са просто концентриран израз на самите нас и няма за какво да ги упрекваме.Всеки е готов да бутне рушвет,защото със собствени сили не може да се пребори.Много може да се пише по темата,ни мисля,че е безсмислено.

140.   Чак сега видях и аз какво е написала 101 . Ти май живееш в някой друг Париж , защото аз не знам парк, в който да няма опъната палатка с бездомници. Няма даже празен тротоар на който някой да не си е опънал краката.
Истината е, че откакто започнахме да следваме западния тренд и у нас почна да става така. А бездомните кучетат са плод на разглезените момиченца със снимки на сладки кученца във Фейсбука , защото после като пораснат вече не са толкова сладки и биват изхвърлени на улицата. Имаме проблем ТОЧНО заради същите тия европейски ценности.

141.   Аз пък не съм сигурна нито дали обичам България,нито дали наистина трябва да я обичам.Приела съм,че тук съм се родила,но сякаш дотолкова.Не бих се определила като патриот.Вече оценявам нашите постижения в различни области,за разлика от преди,но за обич...не знам.Не мисля и за напускане.Свикнала съм си тук и не съм достатъчно смела да отида в друга държава.И пак питам,трябва ли непременно да обичам България?Ако за някои обичането или необичането на родината е мерило за стойността на човек,много жалко.
Номер 2,вербалната ти агресия е потресаваща.Наистина ли мислиш,че е нужно да си служиш с обиди срещу някой,който има различно мнение от твоето?Малко се осъзнай.Някакъв личен проблем ли имаш?Ако е така,търси помощ,но не си го изкарвай на другите,още повече анонимни хора по интернет,за които реално не знаеш нищо.И кой си ти да им казваш да се махат?Господ ли си,президента ли си,шефа на тайните служби?Да не притежаваш България случайно?

143.   Аз много хубаво ще се аргументирам. Не харесвам това място заради хората, напатих си. Занимавам се с нещо, което е работа за няколко човека, обаче на мен ми се налага да го правя сам и се получава. Мнозинство от хора не повярва че се справям сам и не ми оказа подкрепа. От подкрепата аз можех да получа по-голяма възможност за реализация, но точно поради тази причина не получих. Завистта и комплексите са най-тежкото. Няма как някой да ме убеди, че съм злобен и се оплаквам. Аз наистина имам повод да се усещам недоволен и ощетен. Тук някой писа за това че сме консуматори и робуваме на стереотипи. Напълно съм съгласен, това е така.

144.   Ще ви ко кажа така. България започна да замира тогава когато престана да бъде "отечество" и "татковина"
Вече няма уважение към мъжа. Няма бащи. На никой не му дреме за бащината къща, какво остана за Родината.
Следователно всико стана женско. Стана повърхностно. Търсим само комата хляб и лъскавите джунджурийки. И така народа оскотя, без ценности, без морал. Същите хора, които са разглезени от майките си (мамини синчета) са същите, които днес плюят България.

Мъжете могат да носят отговорност за себе си, семейството си и родината си. Младите вече за себе си не могат да отговарят и чакат на някой друг, какво остава да се очаква от тях да милеят и да бъдат част за нещо по-висше като Родина.
Автора за пример. Вместо да пуска постове колко много мрази страната си, да беше се махнал и да не вреди с негативизма си. Ама понеже е мамино синче , даже не му стиска да се махне и да си намери работа.

За съжаление мъжката фигура е изтрита като понятие в повечето "цивилизовани" държави и вече се проповядват съвсем различни ценности. А жените дотолкова се самозабравиха, че даже на донори тръгнаха, защото никой от нормалните , малко останали мъже не иска да пада толкова ниско. Вземаха ни за донори и доставчици и търсят сметка за това че никой не им е осигурил висок стандарт.

Обидно е.

145.   Гадните комунисти ни съсипаха.България е била добре до 9 септември 1944.Сега е псевдодемокрация,76 години нищета.Тогава хората са имали право да пътуват в над 55 страни,а после нямали право да излизат дори до соц страните.Ужас!Добре,че не съм бил роден тогава.

146.   Българите бяха лъгани, мамени, прелъстени,,, Бити! Ебани!,,, и изхвърлени от родината им!
Сега живеят под дивиза; "Да живее чергарството!"

148.   До 145
Момченце тъпо и необразовано, не пиши неща за които си нямаш и хабер.
До 1944 година България беше на предпоследно място в Европа, след нас беше само Албания.
През 1945 г. в България имаше десетина предприятия и 50 работилници с общо 4000 работещи и не повече от 200 инженери. През 1989 г. в отрасъла работеха 730 завода, 430 хиляди работещи и 35 000 инженери. 5000 научни дейци създаваха нови технологии и машини в 30 научноизследователски института. Първият български електрокар се появи в 1951 г. След 3 десетилетия изнасяхме годишно 83 хиляди електро- и мотокари. Три бяха световните фирми в тази област: „Кларк“ – САЩ, „Тойота“ – Япония и „Балканкар“ – България. Корабостроенето от Освобождението до 1945 г. е произвело 86 плавателни съда с обща товароподемност 15 500 тона. Най-големият кораб е бил с товароподемност 800 тона. От 1945 до 1990 г. са произведени 1450 плавателни съда с обща товароподемност 5 милиона тона. От износ на кораби спечелихме 2 млрд. щатски долара. България наистина е била развита индустриална страна, една от 30-те държави, участващи в световния експорт на машини. Но тези успехи страната ни е постигнала не преди, а след 1945 г. В социалистическите години сме създавали технологии и продукти, които могат да бъдат гордост за всяка нацияДо средата на ХХ век бяхме последни в Европа по енергийни мощности. От 1945 до 1990 г. те нараснаха 120 пъти! Стигнахме Белгия и Австрия. Изпреварихме Дания, Португалия и Гърция. Енергийната ни стратегия, проектите, инженерната реализация се изпълняваха от забележителния научен център „Енергопроект“. Създаден през 1948 г., той обедини творческите сили на няколко поколения специалисти и стигахме върховете на световната енергетика.
От 1945 г. до 1989 г. България извърши така нареченото Икономиеско чудо и от предпоследно място станахме една от 30те държави в света произвеждаща и изнсяща машини на световния пазр и на второ място по икономически растеж и развитие. Инвестиционното машиностроене до 1945 г. не беше известно у нас дори като понятие. Индустрията работеше само с вносни машини. През 50-те години се появиха първите ни заводи, съоръжени с българска техника. Металообработващите машини бяха основно направление на отрасъла. Започнало през 30-те години в 5-6 малки работилници, към 1980 г. то имаше 40 завода, произвеждащи 18 хиляди стругове, фрези, бормашини, агрегатни машини, обработващи центрове, автоматични технологични линии, манипулатори, роботи. 90% от тях се експортираха в десетки страни от Близкия изток до Западна Европа. Към 1970 г. вече работеха заводите за запаметяващи устройства в Стара Загора, Пловдив и София, Заводът за дискови запаметяващи устройства – Стара Загора. Повечето компактдискове, които купувахме, се произвеждаха в Стара Загора и след това им се лепяха различни вносни марки. 1990 г. завари България с над 120 млрд. щ. д. основни фондове, от тях 70% – основни производствени фондове. За малката ни страна това беше огромна собствена инвестиция. 2, 8 млрд. щ. д. от валутния ни дълг се изразходваха за нова техника, активните ни производствени фондове бяха в процес на обновление. Малко държави бяха в такова благоприятно положение. Вместо стартова позиция за нов растеж това състояние беше унищожено. Граденото близо половин век бе съсипано и разпродадено на безценица.
Всичко това е добре документирано, за това като не знаеш, не пиши глупости.

150.   До145
Първото нещо което се учи в медицинския университет при Капитализма е;
"Излекуван пациент, е загубен клиент!"

151.   Внасяме и изгаряме всичкия токсичен боклук на Европа. В същото време канадска фирма добива и изнася от страната ни тонове злато. Пълни смотаняци сме това българите.

154.   148, какво си тръгнал да обясняваш на келешите , които така са възпитавани . Те не са били свидетели , но щом говорят с омраза , значи някой ги е научил да говорят така.

Държавата ни беше ФАЛИРАНА! Без да е била на дъното. Нарочно. Също както фалираха и КТБ например. Нарочно.
Освен това младежта се възпитава в омраза . НАРОЧНО.
Държавата я циганизираха. НАРОЧНО.
Унищожиха селата. НАРОЧНО
Сринаха образованието , културата и здравеопазването. Нарочно.

Някои ни унищожава нарочно , а вие мразите държавата и хората в нея? Както казва Георги Жеков , защо стачкувате пред парламента? Отидете през дворците, в Драгалевци и Бояна!

Комунисти или демократи...това са само различни имена на едни и същи хора .
Това, което се случи '89 беше да преминем от Руско влияние в американско влияние. Управляващите и сега са същите . Никой от ДС не е мръднал.
Разликата е, че преди имаше за хората. А сега няма хора.

156.   150. А какво ти харесва, комунягата ли те кефи, да не може да излезе нито да влезе нищо в България. По магазините да има само Олио и Чубрица, и управляващите да се държат с тебе все едно си техна собственост, а не равен.
Преди 1989 е имало гласуване, само ако се поинтересувате КАК Е МИНАВАЛО ГЛАСУВАНЕТО и КАКВИ СА БИЛИ РЕЗУЛТАТИТЕ, вече ще знаете какво е било.
И хора, не знам как съсипването на държавата ни абе пред очите ви е, вие си обичайте времето преди 1989, ако дедо ви е бил пратен в Белене, 100% щели сте да се кефите нали.. Абе да ви еба майката па не се научихте колко години ще мине. Пу да ви еба майката :D НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ БЕ

Всички, които хвалите времето преди 1989 сте жертви на Стокхолмски синдром. А тези, които сте родени след 1989 и само сте чували от мама и тате колко е яко било преди 1989 и сега и вие чак се нервите как е минало това цъфтящо време, може да си представите, колко сте сбъркани. Прецакано мислене на родители и баби / дядовци, гадно било им е гадно .. :(, но учещи поколението си да бъде жертва заради слабост, която е причина за да не може да си признаят, че са размазани психически и затова го правят гордост и продължение на поколението си, защото нямат силата да кажат, "не издържах, промиха ми мозъка, ебаха ми мамето".

Кур за комунизма в България, НАЙ-ЛОШОТО ВРЕМЕ ЗА БЪЛГАРИЯ. ОЩЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТТЕЧЕ ТОВА ВРЕМЕ, ЧЕ ДА ЗАПОЧНЕМ ДА МИСЛИМ ПО НОВ НАЧИН ЗА ВСИЧКО. ГЛЕЙ ОЩЕ КОЛКО МИЗЕРИИ СА СИ СЪЩИТЕ В БЪЛГАРИЯ, ПО МОДЕЛ НА ПРЕДИ 1989. ВСИЧКО ОСТАНАЛО И НЕПРОМЕНЕНО ОТ ТОГАВА Е ПРИЧИНА БЪЛГАРИЯ ДА НЕ Е ПО-НАПРЕД ОТКОЛКОТО Е.

Не искам никога повече да си позволявате да ми хвалите времето меджу 1944-1989 в България. Путки. Айде замълчете като нямате сила и храброст няма да говорите! Няма толерантност, дай да изслушаме всички. ИМА ЛИ ПЛЕВЕЛСКО ДЪРЖАНИЕ, КЪСАЙ ГО И ГО ИЗТРИВАЙ ОТ ЛИЦЕТО НА ЗЕМЯТА.

159.   Като млад човек ви го пиша: ние сме загиващ народ. Жена на 30 съм, от всичките ми съученички до сега само 2 имат деца. От състудентките ми - също 2 от близо 40 момичета, на по 30 и вече над 30 години. Зарибяват тийнейджърите с алкохол, цигари и наркотици. Ние вече не знаем как да опазим децата си в тази държава, невъзможно е. Младите хора масово живеят от заплата до заплата, отчаяни са и всеки го избива нанякъде: цигари, алкохол, зависимости, отклонения. Имам чувството, че масово народа полудя. За здраве да се бориш в тази държава е загубена кауза. Всичко е пари. Няма нормални условия от-до и се налага да оцеляваме с много въображение. И тези, които напуснаха България също не мисля, че са много прокопсали или супер щасту.

160.   №156
Казваш; "Кур за комунизма в България".
Само ще ти напомня фактите, че по времето когато бяхме Народна Република България, тогава не само че нямаше безработни, но имаше и недостиг на работна ръка, за това поканихме хиляди хора от Виетнам да ги запълнят (Gast arbaier). Това беше добре както за българската индустрия, така и голяма помощ и за виетнамците, които се възстановяваха след войната. Когато си заминаваха обратно, пълнеха цели куфари с лекарства, които след като ги продадяха там, ставаха богати хора Тогава лекарствата в България бяха изключително евтини - на символични цени. Когато западни чужденци идваха на почивка в България, си купуваха по няколко чифта диоптърни очила, защото бяха в пъи по-евтини отколкото в тяхните държави. Югославяни и гърци идваха редовно в България и си пълнеха колите с големи тенекии със сирене, пити кашкавал, кашони с рибни и местни консерви, шпекови салами и луканки, защото едно че хранителните ни продукти бях много евтини и второ бяха с много по-добро качество от сегашните боклуци през демокрацията. Гърците които имаха роднини в България, идваха тук за лекари и зъболекари, защото тогава в България и лекари и зъболекари бяха наълно безплатни. В същото това време, в Гърция те не само че не бяха безплатни, но и много скъпи.
Сигурно и умственно ограничен човек като теб знае, че при социализма нямаше бездомни хора, нямаше просяци, нямаше гладни и нещастни хора които от безисходица и отчаяние да се самозапалват, което е нормално явление сега в България при демокрацията.
Сине майчин, ти знаеш ли какво е да гледаш да гледаш как детето реве от болка и ти не можеш да го заведеш на зъболекар защото нямаш пари?!

161.   160, не съм 156 и не съм бил пряк свидетел на комунизма, 85-ти набор съм. Сигурно си прав, вероятно дори и комунизма си има някакви предимства, но като си тръгнал с фактите, защо не продължиш и с репресиите, Белене, това-онова?

162.   Номер 156.. Страхотен си човек!
Искам да се запозная с теб и да те имам като приятел.
Браво! Нека да има повече такива хора! С правилно мислене.

Ж30

163.   160, като беше толкова хубаво, защо разстрелваха всеки, който се опита да мине границата нелегално, щото легално не беше разрешено? Защо нямаше тълпи от желаещи да дойдат да живеят тук?

164.   Мухлясалите старчета едно си знаят едно си баят. А истината е че са неставащи за нищо скотове. Погледнете само Северозападналия край и ще се убедите, за какво става въпрос.

165.   България е дупката на ЕВропа, а хората са утайката

166.   Към 161: Пиша сефте в темата, набор 82. Ти от къде знаеш за репресиите? Защото аз знам за репресиите над комунистите, преди 1944г. Тогавашната царска власт ги е ловила и измъчвала. Имам книга в която се проследява родословието ми и са описани събитията от тия години по местата от където са се зародили теченията. Счупени кости и хвърлени в трапа! Заради това, че не издават другарите си, мъчени и живи заровени. И ти да изгубиш по тоя начин близки и ти ще репресираш въпросните като се сдобиеш с власт.Истината е, че и тия хора са били излъгани и комунизъм никога не е съществувал. Моето мнение е, че е проведен из бедните страни, където е много по евтино страната да претърпи подем, отколкото в условия на капитализъм. След урбанизацията и осъвременяването на тия страни, псевдокомунизма приключи.

167.   До 160

Само да ти припомня, че при едно събиране на земи "доброволно", семейството ми загуби над 1000 дка земи, складови бази, котио към днешна база сигурно щяха да са по 2-3 млн. лева. Дядо ми е бил търговец, като основно е прекарвал стока от Ориента към Европа и обратно. Ама видиш ли, не можело така, взели всички, запорирали всякакви банкови сметки, забранили му да напуска странта, след което го набичили в някаква ТКЗС, където го карали да работи по 10 часа на ден, включително и събота.... ДА ГО ДУХА КОМУНИЗМА!

168.   "Сине майчин, ти знаеш ли какво е да гледаш да гледаш как детето реве от болка и ти не можеш да го заведеш на зъболекар защото нямаш пари?!"

Не, изтървано пиянде такова, не знам, защото моите деца си мият зъбите, а и не съм социалистическо псе, което не може да изкара и 2 дена, ако някой комунист не му дава да яде ...

169.   До №161
Колкото за "Белене" и другите лагери, това е общественно достояние и всички, особенно хората живяли по времето на социализма, знаят каква беше причината да бъдат открити. Очевидно твоите родители не са ти ги обяснили тези неща, а това е тяхно задължение, защото е част от българската история и всеки трябва да я знае.
Когато в 1945 година комунистите дойдоха на власт, първото нещо което направиха, беше да национализират земята. До тогава България беше една бедна аграрно/животновъдна страна. Веднага създадоха Кооперативи и ги механизираха и оборудваха със съвременна техника, като в същото това време създадоха училища в които подготвяха нови кадри тях.
До преди това всеки беше сам за себе си. Хората си оряха нивичките с мгарета, волове, коне и кой с каквото има, като тези които нямаха такива животни, мъжа се впрягаше, а жена му натиска след него с ралото и хората бяха роби на земята. При комунистите хората в България започнаха да получават редовни месечни залати. За пръв път да имат годишни отпуски. Бяха построени многобройни язовири и ракетни системи за унищожаване на градоносни облаци. Така че повече нямаше проблеми причинени от суша и градушка. Живота на хората се промени невероятно и никой повече не се страхуваше че ще остане без работа и семейството му ще остане гладно и без покрив над главата. Същото се отнасяше и за хората от градовете.
На някои "чорбаджии" с по 50 - 100 декара земя, не им хареса че им нациоализираха земите и започнаха да палят реколтите, новопостроените предприятия, читалища, училища и друга народна собсвенност.
За да се справят тези проблеми, откриха трудови лагери с тежък режим като Белене, с превъзпитателна цел. В тях започнаха да вкарват съботьорите и закоравелите престъпници рецидивисти. Оказаха се много ефикасни и престъпността спадна многократно. Хората започнаха да се чувстват в пълна безоасност и сигурност. Тези лагери бяха закрити през 50те години, защото нямаше повече нужда от тях.
Тогава имаше сигурност, а не както е сега; -- Те го хванали изрода че крал, изнасилва и убивал, а те му дадът 10 - 12 години и след 3-4 г. го пуснат на свобода и той започва да прави същите золуми.
Ето това е истината за трудово възпиттелните лагери.

170.   Към 160, какво ме боли кура кой е идвал тука бе?
Нямало безработни вика, кой ти го казва това бе? Знаеш ли кой?
Защо се е гласувало преди 89-та знаеш ли? Мислиш, че винаги един и същи господин комунист е получавал болшинство? ПИЧ, Преди 89-та ВСИЧКО ХУБАВО Е БИЛО ЛЪЖА И Е ИЗПОЛЗВАНО ЗА ЛИЦЕ, докато от долу кинтите са се свършили и 89-та година са се чудили как да излъжат за да не поемат отговорност за стореното. Мизерията в началото на 90те е защото НЕ СМЕ ръководени от същите пергиши нали? При тех щеше да е перфектно. Нали? Млъкни и не ми говори, че хората са ги направили на ЛУДИ, управляващите казват НАЙ-ХУБАВОТО и правят това, което лично ги интересува.

"Ще крадем България години докато не я изцицаме, добре а как ще се справяме с хората, умните, не овцете, които разбират нашите намерения, ще ги убиваме. "
Чукай камъни докато не умреш. удри удри, враг на народа, защото е възможно да отвори очите и на други, а тези, които знаят какво се е случило на този враг на народа, ще се уплашат и няма да смеят да гъкват.

Управляващите преди 1989 искат да правят каквото си искат с властта, така че ако някой човек се усети трябва да го наказват, но крайно, че да мълчи, има смели хора, значи трябва да им заплашват семейството и живота на този човек, той ще чука камъни, а семейството му ще ги тормозим и ще ги направим част от партията. Ще им зимаме животните кози крави, но първо ще отидем нахално да им кажем, че чакаме да ги изгледат и тогава ще дойдем да ги вземем. Ще им вземем и земите, но те имат деца, децата не разбира и може да порастнат здраво психически и да не ги е страх ако родителите играят роля на чадър. Значи сме се справили с старите, как с младите? Ще им режеме дългите коси, и ще им сложиме печати на бедрата ако носят къси поли. Така готово, сега ако имат сила да се преборят да носят дълги коси, някакси, или да не ни дадат животните, а да ги кирият, няма да имат сила да се борят да ни свалят от власт, това са нашите стени.
Луд ли си, това че не е имало ядене, само домашно, не е част от плана според мен, а страничен ефект, който също работи с управляващите.
Ходи протестирай да ги свалиш от власт, ако се нервират дори като им кажеш че си мъж и искаш дълга коса?
Ходи им кажи, че си искаш земите обратно, ако те са те научили че твоите собствени животни са техна собственост хаха.... ама не е смешно.
В крайна сметка управляващите създават групи ( хайки ), които да бранат най-предните стени. Ще бръснат главите на мъже с дълги коси. Ще обикалят постоянно, ще им казват че държат много на тези прищявки, ще ги бият, бръснат, и ако трябва ще станат враг на народа и ще ги пратим да чукат камъни. Па ходи ти прескочи тея стени и директно отиди стачкувай, че нямаш пари за храна. Ще осигурим минималното на народа така, че хем е жив (тея които не са в белене) хем няма да има много сила да се бори с нас.
Ходи ти да си търсиш правата, ако не ти позволявам да слушаш музика, която искаш, ако ти се бъркат във всяко решение лично, всеки, божи, ден. Да те изтормозят, за минимални работи, ВЕСКИ ДЕН, НЯМА МИРКА, УДРИ, УДРИ. ХОДИ ТИ СЕ БОРИ И КАЖИ ЧЕ НЕ ИСКАШ ДА СА НА ВЛАСТ. Виж че така работят, по този модел, и днешните полицаи, преувеличават че ще ти пишат по-голям акт отколкото заслужаваш, за да се съгласиш на фиш 30 кинта. Търсиш си правата, някой полицай се държи с тебе като куче, ти вика ЕЛА ТУКА, без легитимиране, и ако кажеш, че не ти харесва отношението му, и ако му кажеш че няма право да се държи така, той започва да ти се меша в личните решения, да им се противопоставя, и започва да те заплашва, че не си се подчинил на полицай, като че ли искаш смърт за тях... Не могат да говорят като хора, а ти говорят като господари, че си техна собственост все едно. И ако се предадеш плащаш за техните грешки затова, че си ги споменал, и дори могат и да те бият(се едн има стокхосмски синдром и все още е похитен.
Няма край на това, което мога да кажа. Колкото и хора да дойдете, винаги ще ви прекарам през истината, вие си търсете сламка, за която да се хванете, заводи, нямало безработни пффф, бутат всички някъде да бачкат, шурубаджанащини пълно, че 20 години по-късно в БДЖ имаше по 2 чистачки на купе. Просто не ми говори. Защо ли фалираше БДЖ? Поредния пример за 1 малка държава в БДЖ, изцицват докрай и фалира, така е станало и с България 1989. За БДЖ това беше преди години, горе долу скоро беше. Поредните примери, ма не се учите, и се повтаря, като ехо е. ШУМИ. СИЛНО. Ма вие не чувате, защото ви е влезло под месото не кожата, виж, това са успяли да направят управляващите от 1989, още има хора, които withdraw-ват от тея заплахи и нищожествени модели на управление на държава.

Не ми хвалете комунизма в България. Осъзнайте се, че си е ебало майката. Представи си отборна игра и отбора има вътрешни караници, ще победи ли? Абе хора зимайте малки примери и вижте как ще работи нещо големо. Не бъдете троянски кон, айде стига вече с тоя комунизъм колко е бил добър. ПРЕЦАКАНО МИСЛЕНЕ, И ИЗТОРМОЗЕНИ ДО ФАЛИТ НА ПСИХИКАТА СА БИЛИ НЯКОИ ХОРА, ИЗГУБИЛИ СА СЕБЕ СИ, ХВЪРЛЕТЕ ГО ТОЯ КАМЪК БЕ, РАЗПЛАЧЕТЕ СЕ, НЕ СТЕ ВИЕ ВИНОВНИ, ТЕ СА БИЛИ ИЗРОДИТЕ - УПРАВЯВАЩИТЕ, ВИЕ СТЕ СЕ ДОВЕРИЛИ КАТО ХОРА, КОИТО ОЧАКВАТ ЛЮБОВ, НО ПОЛУЧИЛИ БОКЛИК В ЗАМЯНА, ОБИЧАМЕ ВИ, ИГРАЙТЕ ЗА ПОБЕДА СЕГА. ОТБОРА ИМА НУЖДА ОТ ВАС.

171.   Към 160.
"Сине майчин, ти знаеш ли какво е да гледаш да гледаш как детето реве от болка и ти не можеш да го заведеш на зъболекар защото нямаш пари?!"
Не е хубава тази случка, но я използваш за да манипулирам малко, така е.
Казваш факти, после споделяш болка в живота си и ако някой не толкова прецизен в изказванията си ти успори, да го погледнеш все едно едва ли не те подиграва, за тази несполука.. Казваш го всякаш упрекваш коментиращия за случката, защо... Недей така.

Също и не обиждай "сигурно и умственно ограничен човек като теб знае", 156 може да е много работи, но признай като му четеш коментара, че не е никак ограничен :)) Изразяването на коментара му винаги може да е по по-различен начин, но и ще е с различен ефект, хора сме, перфектно няма. Аз мисля че цели в центъра на мишената с коментара си. Затова и си позволявам да ти дам отговор на твоя.

Че в 1996-та година и назад ли хората имаха повече пари..
Майка ми ми е казвала как е било мизерия, кърмата й е секнала, ако питаш мен вероятно от стрес, ресурсите свършили, а има бебе. Единственото нещо е било да обикалят за крави, да се записват по списъци, и като й казват, че всички са пълни и запазени за време напред и да си мисли, че няма НЯМА с какво да ме нахрани. Хубаво не й е било, Не разбирасе... Не бих го казал с намерение за затапване или манипулиране, а да видиш че и да други са се случвали случки, да се изравним за да може да говорим. Новородено приело със кеф да се храни с кисело мляко, ако не го е приело, да е умряло от глад, б у к в а л н о. Това съм аз.

Като дете, да чакаш Баща ти да се върне от работа, петък, чакаш да дойде със заплата или аванс или някакви кинти от работата, щото нямаш пари за хляб, не шега или метафора, буквално нямахме пари за хляб в този момент. Идва баща ми, майка ми още от коридора от вратата го пита(представи си стрес), носиш ли пари, баща ми казва, "Не", докато гледа със жал и въпрос, защото не знае, че случващото се през този ден ни е довел до края, как в момента на отговор майка ти рухва психически и започва да реве. Знам явно. Като картинка ми е в очите и сърцето, мога да се сещам, спомням и виждам този момент когато искам, без забрава. Спомням си и как се чувствах. Я съм имал 7 години я не.

Не ми хвали Комунизма в България, че няколко години след 1989, след изсмукването на държавата до нулата, България не можеше да се свести. Проблема не е бил, че ето вече не е комунизъм и затова е мизерия, а е дошла мизерия и затова комунизма е свършил. Няма вече ресурси, защо им е да управляват. Паразити, плевели, идват изсмукват и се местят на нов host, жалко сигурно от старост не са намерили нова жертва или от нещо друго, или от това и много други неща.

Дори не разбирам, дали защитаваш комунизма тук или споделяш болката си. Болно ти е, съжалявам за случката, и аз съм имал такива. Едни си спомням. Други не, защото съм бил бебе. Сигурен съм, че и на човека, на когото ти отговаряш, на 156. му се е случвало нещо за да каже такива работи, защото аз го разбирам.

172.   161. Е как не си бил пряк свидетел, 4 години си живеял без да знаеш, че 1989 това нещо ще свърши, никой не е знаел и е живеял всякаш НИКОГА няма да свърши. Също родителите може да са ти казвали случки когато си бил бебе, дали са имали кво да ти дават за храна при положение, че се търси нещо различно от кърма и др.

174.   Но.161, не разбирам за кои репресии говориш?
Може би имаш в предвид, това че проституцията беше незаконна? Така беше не само в България, но и в цяла Европа.
Или това че на гейовете не им беше разрешено да имат клубове и да се чукат по улиците и градинките като бездомни кучета?,, но така беше навсякъде в Европа. Тогава, за разлика от сега имаше морал и морални стойности.
Или пък имаш в предвид това че на един здрав и прав човек не му беше разрешено да мързелува и да живее на гърба на майка си и баща си. На такива, при сигнал веднага им намираха работа и трбваше като всички нормални хора да си вадят хляба по честен начин с труд.
Или пък това че просията не беше разрешена. Така беше, защото при социализма, на всеки един човек в България му беше осигурена работа и гарантирана до живот, в това число и на циганите.
Може би под репресии разбираш това че на престъпниците не им беше разрешено да ходят на екскурзии в чужбина. Вярно е! Така беше!

175.   161, я ми кажи сега в условията на "американска демокрация"(те демокрацията си я тълкуват по своему) няма ли репресирани? 60% от хората даже избягаха. Дали един ден някой ще държи сметка на управляващите , които изгониха народа ?

176.   Времето , през което трябваше да се стреля беше '89-'99 ама стачкуващите януари '97ма трябваше да запалят палатите в Бояна и Драгалевци, а не да си губят времето пред парламента.

Сега дори да се намерят компромати , полицията е тяхна. Прехода към пълно робствои колонизация на страната ни е завършен. България е пълна с пластмасови клишари , като 156 , който пишат с капс лок и псуват наред . Нима очаквате от такъв тип хора държавата да тръгне в друга посока ?

Същите, които предизвикаха размириците , същите и потушиха размириците. И продължават да го правя със всеки закон за екология , права на майките , заплати на учителите, главни прокурори и тн. Докато в същото време промиват народа с клишета за "демокрация", "комунистите са свине" и тн. Тя пропагандата е очеизвадна за всеки с IQ над 80. Но, както каза 159 хората са полудели.

А вие тука спорите колко гадна е била България. Запомнете ! Никой не може да ви отнеме добротата , съпричастността , надеждата и оптимизма ! Вие си го правите сами за себе , а после и възпитавате децата си (автора) така.

177.   175, избягаха де - към демокрацията, каквато в България няма. Не съм чул някой да е избягал в Куба или С. Корея.

180.   До №167 и всички други целувачи и лизачи на мазния задник на демокрацията!

Ако демокрация означава; безработица, проституция, глад, бездомничество, несигурност, отчаяние и деца измиращи масово от наркотици, да ти плюя на "свободата" на тоя стрй.
На каква "лична свобода" и достойнство, може да се радва един безработен, бездомен човек, който за да не стои гладен, е принуден да се рови в кофите за боклук?
Истинска свобода може да има само там, където няма експлоатация на един човек от друг, където никой не се страхува че може да загуби работата си, дома си, хляба и достойнството си. Ето това имаха хората в България при Социализма - Пълна Сигурност и Щастлив Живот! За това толкова хора го харесват повече от демокрацията, при която важи само закона на джунглата; - По-големия изяжда по-малкия.
Разликата между Демокрцията и Социализма е тази; че при Соца никой не се самоубиваше и самозапалваше от отчаяние и безисходица, докато при демокрацията това е ежедневие. Никога преди българския народ не е бил толкова нещастен и отчаян. Само погледнете пресата!
А вие продължавайте да се опитвате да ме убеждавате, че сега е по-добре отколкото преди 1989 година. По-добре ама на Куково лято!!

181.   171, и мен майка ми ме е хранила с кисело мляко, защото не е имала кърма, а бебешки храни - йок. За протокола: става дума за 1971. Купували са мляко и са квасили, така съм оцеляла.

185.   към 180. Поредния пример за овца, си ти. Погледнете пресата вика... , пресата си пише каквото си поиска за да има бройки и да прави пари, не само жълтата е така. Ти си една от болните личности, от която чакам Българи да се отърве. Когато минат около 40 години след 1989, всички, живеещи по ония стария модел, чакащи на готово, не обичащи да се подобряват, тея същите, които са многобройни в държавните институции или такива, които искат да са там, но не могат, тези хора като се оттечат, пенсионират, тогава и институции и други ще променят модела си напълно и няма да има подобни такива миришещи на лайната от преди 1989. Сега младите се опитват да работят около тях и го правят, но трудно.
Държавните институции, които сега са по-лесни за отношение с тях, са приели новото време и се подобряват, а не пищат когато се случва нещо по-добро, защото е РАЗЛИЧНО от последните 30 години за тях, което ги прикарва да се развиват, а не повтарят монотонно.
Всичките бабички и дедички, управяващи институции и други, не само държавни институции, си държат на модела комунистически, и затова, през годините тези хора ще намалеят и около 40 години след 1989 ще изчезнат, защото ще са се пенсионирали със сигурност.
Повреме на Социализма никой не се е самоубивал и самозапалвал, защото и това беше забранено. По същото време няма как чуеш от медия нещо, което да подтикне народа да мисли, че управата е за смяна, няма как да ти споделят информация такава, нямаше това нямаше онова, като щраусовете сте, заравяте си главата и си мислите, че сте се скрили целите. Информацията идваща до хората през периода 1944-1989 е само такава, която е в полза на управата, а другата беше забранена да се споменава за да не те пратят в белене. Хората ги беше страх да говорят за това, което всички знаят, не им се даваше да обелят дума, ако те чуе някой, който не трябва дори и комшия да те натопи, гърмиш. Не ми ги казвай ти какво е имало тогава и какво не, явно до толкова ти е мисленето, че да не виждаш по-далеч, и да не вярваш, че нещо не е наред. Направо ти е заличено личното мислене и ти е насложен модел.
Днешните медии и те са до някаква степен така, я само за пари, я защото не им е позволено, цензури. Пример: нали затова се местеха, хора от БТВ в НОВА, беше им трудно да говорят за причината дори, само казваха ЦЕНЗУРА, толкова са ги натиснали за да не отиде дълбока мисъл до "обикновения" човек, че какво ли ще правят тогава разберат ли целите им. Информирането е скъпо нещо, което може да получиш, и днешно време не е здравословно всичките източници да ти идват от държавните медии, защото и те знаят че информацията е скъпа, филтрират я, преработват я и я дават "безплатно". Хората си плащат скъпо, ако повярват напълно в държавните медии.

187.   185, от една страна си прав, че тия които са в държавната администрация са същите и затова държавата крета , освен това по ма една тенденция че не пускат младите напред , а са захапали кокала и не пускат. Но от друга страна повечето от младите техен плод и за нищо не стават. Имат само празни амбиции и мечти . Реално ако стария , гнусен апарат си отиде държавата съвсем ще умре. Това е тъжната истина.

188.   За съжаление нищо не става от тази държава и от нас българите. Където и да отида и има цигани, те са с предимство...болници, лекарски кабинети, магазини и т.н. Българите сме готови да се продадем най-евтино, с това сме известни и даже и циганите се възползват и ни гледат сеира.. С много малки изключения сме злобни, завистливи, страхливи недисциплинирани и много смотани. Тепърва ще затъва тази държава.

189.   Айде , бре , хора. Махайте се от тая кочина. "Булгар, булгар". Протестират хората в България, а масово ги плюят, що така , бре?
"Дано да протестират за нещо конкретно , а не за вдигане на стандарта на живот", четох тия дни. Брех , брех! Я, виж ти! Който разбрал - разбрал, който не е - и да му го разтълкувам , пак няма да разбере. Хи-хи. "Булгар, булгар". Що' така "патриотите родолюбци" не умеете да пишете граматично и пунктуационно правилно, бре? А, сега, де! Въпроси, въпроси...

Язе не мразя никой от вас. Ама повече си ме кефи да ме поздравяват на улицата, пичът с кола за 300 000 паунда да ми спира на пешеходната, а дори , когато трафикът е брутален, да ме забележи и да ме пусне, пък нищо , че бави с 5-10 секунди движението. Клаксони ли? Ко' е туй? Аз на ден най-много 1 да чуя. А у БГ-то ги чувам от терасата. А, сега, де...що' така , бре?

ДС

191.   Страна със зрели, образовани и толерантни граждани е тази, в която живота е добър. Може да я откриете по ниския индекс на престъпност и броя на библиотеки на глава от населението. Всичко останало е мнение, а не факти. Когато отидете там, научете езика и приемете обичаите на местните и ще станете един от тях. Помнете и корените си, и собствените си родни обичаи. Двете не са взаимоизключващи се неща. И ако след време, много такива хора се върнат по българските земи, може би, масата ще наклони везните в положителна посока. Времето ще покаже.

Просто моите две стотинки...

П. П. Относно спора за живота между 45-та и 89-та, прочетете 4 том от Български Хроники на Стефан Цанев за опресняване за забравилите или проглеждане на слепците ако е въобще възможно това

192.   Добре де, на който не му харесва положението в България сега, да вземе да промени нещо-като начало себе си. Отт мрънкане полза няма.
Ние сме били велика нация можем да бъдем отново ако се променим малко, вместо да дрънкаме глупости.

193.   192,

Думите ти са напразни. Утайките винаги ще реват как държавата и народа не им сменят памперса. Тук оправданието им е корупция и цигани, в Германия ще реват за език и турци, в Англия ще квичат за дискриминация и араби. Без значение колко съвестният сънародник се мъчи, колко някои се опитват и какво има налице, утайката винаги ще реве аутистично. Тези неудачници нямат възпитание, трудова етика, образование или угодия. България не е идеална, но има немалко примери, които показват колко по-зле може да е. Има и немалко случаи, в които България се е справяла. А и постоянното повтаряне на "тая държава" или "българска работа" вреди не на корупцията, а именно на шанса някога да се подобри обстановката, защото това кара човекът да изпада в нихилизъм и цинизъм. Ако на някой наистина му пука за "дереджето", то наистина трябва да се замисли дали е редно да продължи да повтаря отровни клишета. Обясни това обаче на орангутани, които са прекалено тъпи да прочетат дори половината от изписаното тук.

Към засегнатите утайчици:

Никой не ви е вързал.
Никой не ви е изпъдил.
Никой не го грее за вас.
Правете каквто ще правите и млъкнете. Дали тук ще миете кенефи или в Париж, все там.

194.   Авторе не си сам! Като тебе има много други дръвници. Отличителната черта на всички кретени е, че за своите несполуки, обвиняват всички около себе си и все някой или нещо са им виновни. Ако не е майка му, затова че го е изтървала на главата му няколко пъти като бил бебе, ще са децата на улицата, защото като бил малък, че и като тийнейджър, все го биели и го наричали кукуригу и овца. В училище освен чалга и кючеци, на нищо друго не се научил, но иначе претендира че е образован, но не му дават хубава работа, щото имало шуробаджинащина, че и корупцията и тя му пречела и все го дискриминирали, защото имал голяма крива глава, малки свински очички и половин сантиметър чело. Какво ще му е, най лесно е да винят България. Проблемът им е, че като отидат в чужбина и там са си същите диви прасета.

195.   193 най-вероятно е някой държавен чиновник.

196.   Повярвай ми, момиче, всички народи казват колко са славни. Дори го скандират по-силно от нас. Важното е, че след тежки изпитания, българският народ е оцелял. Пък в другите народи са още по-гадни и по-завистливи от нас...нали там са повечко хора?

197.   Да е прост , горделив, комплексиран и беден - това е средностатистическият български гражданин. Човек без цели и стремежи, които да реализира. Човек с надежди-говежди как само на чужд гръб да паратизира.

198.   197, добре описа себе си и нещастния ти род. Останалите сме по-висши от теб.

199.   Сестра ми прослави България зад граница, върна се тук заради носталгия и свърши в ковчег... Още водим дела с убиеца, който даже е защитаван от институциите ! Е как да не обичаш страната си... !

200.   И аз я мразя по същата причина като цяло. И да се оплаквам на живо, ще ми кажат, че съм луд. Мразя отвратителния ни корумпиран манталитет, най-вече от всичко. Имам чувството, че просто никакъв късмет нямам с окръга ми от приятели. Толкова много егоистични продажници - гласа ще си продадат, достойнството, моралите, направо душата...

201.   197 много добре е описал българския Ганьо.

202.   Ако ви се струва, че всички около вас са идиоти, най вероятно вие да сте част от тази представа.
Няма как да виждате да сте заобиколени от лоши хора, а вие да сте света вода ненапита.

Веднага ви давам доказателство: Ако мразите България, няма нужда да го пишете тук. Като не ви харесва винаги можете да напуснете мълчаливо. Ключовата дума е "мразя". Вие мразите другите българи и те ви мразят вас. Иначе просто казано - вие сте омразници. И сте заобиколени от омразници! Точка.

На мен ми е много хубаво. Заобиколен съм само от хубави и позитивни хора. Силни хора. Хора, които не се огъват пред трудностите, които имат чувство за хумор, позитивни, които са грамотни и доблестни българи.

Ако вие не сте от тях и не виждате таива хора около вас, прав ви пътя. Дано в чужбина намерите себеподобни. Границите са отворени, навремето не бяха. Нямате никаква причина да мрънкате.

101-150 от 150