Споделена история от Други

Изглеждам с 10 години по-малък
С времето това се превръща мога да кажа в проблем вече. А преди ми беше забавно. Приятелите ми от няколко години са тиинейджъри на по 15-18 години. А повечето изглеждат дори по голями от мен. (Преди казвах на колко съм години наистина - но се стряскаха и не ми вярваха и вече си карам като на 18). Аз дори нямам брада почти, атлетичен съм, силен - не от изнежен тип.

Мисълта, че наближавам 30 години е ужастна. И ми се искаше да си остана все готин както преди. Психологическото надделява - и с времето ставаше - аз започнах да изглеждам все по малък. И се радвам много, но хората около мен не го разбират, както и аз. А знаят много малко приятели за това. Почти всички ме имат за техен връстник на 18 години. И гласът ми е като на малък. Забавно е. Гледам с друг поглед на тяхните лични проблеми, които тепърва имат, а аз съм вече преживял отдавна. Аз мисля че е много хубаво това. И не смятам да казвам вече на никого. Те просто не вярват.

Последния път, когато казах колко съм голям и реакцията беше: Абсурд, не може да бъде - казаха. Но се смени темата и това се забрави. Бе прозвучало като моя шега-след това като се сетиха веднъж.. Най-ми се иска да пише тук някой като мен. Може и по късмет да се намери такъв.

Коментари

1.   При мен пък е обратното.
Изкарват ме с по 5-6-7 години по-голяма. А това не ми харесва, изобщо дори :(

2.   Здравей. Може ли да те попитам с какво се занимаваш? В смисъл, ако работи някъде, там хората знаят, че си на толкова години. Общувай с хора на твоята възраст. Това не трябва да те притеснява. Ами Леонардо Ди Каприо? Той е вечното дете....!!

3.   Не се притеснявай това дори трябва да те радва а ако не ти вярват остави, важното е да се забавляваш и да не ти пука... а иначе доколкото разбрах ти не знаеш на какво се дължи това... възможно е ако работиш с химически продукти да е някаква реакция на организма ти .. не знам не си ли се замислял на какво се дължи.

4.   РАДВАЙ СЕ ;) "1" И АЗ СЪМ ОТ ТВОЙТА ПАРТИЯ САМО ЧЕ МИ ХАРЕСВА ;) НА 17 СЪМ А МЕ СМЯТАТ ЗА 20 ПОНЕ МОЖЕ БИ ЗАРАДИ РЪСТА 192 СЪМ СЕ ПАК! ПЪК И МОЗЪКА МИ Е КАТО НА 30 ГОД ГОРЕ ДОЛУ И ЗА ТВА ЯВНО СЪЩО ;)

5.   Е, аз съм жена на 45 и минавам за 26-27 годишна...
Напреди се кефех, че ме заглеждат само млади пичове, в което няма нищо лошо, но проблемът ми е че нямам една приятелка до мене със света...

Моите наборки отдавна се сбабичосаха и не могат да ми простят, че, след многогодишното леене на пот от мене по фитнес залите, сега изглеждам по-добре от децата им /на някои от тях/, младите мадами с които съм общувала реално или виртуално без проблем /че то и акъла ми е на вечната тийнеджърка/, в един момент започват да ревнуват и да ме приемат като конкуренция.

Та на мене това ми е мъката - единствено на дъщерите приятелките ми се кефят и искат да имат такава майка, а дъщерите ми се срамуват, че съм се вдетинявала още ;)

6.   При мен също се получава нещо подобно. Въпреки че съм на 16, повечето хора не ми вярват. Нямам никакви косми (под мишниците,по лицето). Само около пениса и по тестисите, но те са от скоро. Според мен е ужасно и нямам търпение да се развия на нивото на моите връстници. Ако това не стане, може би ще съм най-тъжния човек на света. Смятам, че доста младежи са преживяли тази фаза, през която премнивам сега аз.

7.   Какво сте се шашнали всички?- това да не е болка за умиране... Аз съм на 14 години а ме смятат за 18-19 годишна.. Всеки човек е различен и се развива различно :))))

9.   Само ми е интересно защо като си на 30 движиш с 15-18 годишни. По-добре си намери някои колкото теб. Така ще се чувстваш по-намясто.
Иначе може да се каже, че съм като теб. На 22 съм и изглеждам на 16-17. Но винаги съм движил с мой връстници или по-големи от мен. Случва се малко да ме бъзикат, но всички знаят на колко съм, с какво се занимавам и тн. Тука е мястото за клишето, че не е важно как изглеждаш, а как се чувстваш. Ако се чувстваш тинейджър, бъди си такъв. Но ако не ти е комфортно(което е нормално предвид възрастта ти), няма защо да се напъваш.

10.   Много ми хареса коментара на номер 5. И аз мога да кажа същото за себе си. На 39 съм с хубава спорна фигура, с привлекателно лице. Непрекъснато ме заглеждат много по- млади, понякога изпитвам неудобство. От 20 годишна възраст спортувам аеробика, така че много млади момичета могат да мечтаят за фигурата ми. Поздравявам те, момиче! Добре, че има жени, които държат на себе си! Искам да кажа, добре че има вечните Лолити, защото няма нищо по- грозно от едно сбръчкано, злобно лице на душевно състарена жена, която на 30 г. се смята вече за баба. Човек изглежда така, както се чувства! Аз също съм весела, обичам младите хора, радвам се на техния оптимизъм. Когато пътувам в трамвая виждам усмихнати млади, красиви лица и увехналите физиономии на възрастните жени, които гледат изпод вежди с изражението като че ли влак е минал през тях е ужасно подтискащо... Обичам младостта, няма нищо по- хубаво от това! Не парите и материалните блага, младостта е най- голямото богатство!
Авторе, поздравявам те! Остани все така млад във всяко едно отношение!
Амира