Споделена история от Други

Годишен технически преглед
Здравейте,
Имам кола, която последната година не карах, но имах застраховка, винетка и платен годишен преглед. Сега смятам отново да я карам, но след 5 дни изтича срокът на годишния преглед. Понеже не е карана трябва да се зареди акумулатор и да се почистят свещите и едва ли ще успея да я стегна докато изтекат тези 5 дни.
Въпросът ми е ако минат 2 или 3 седмици и чак тогава успея да мина на преглед може ли да ме глобят заради закъснението. В такива случаи как се процедира? Трябва да викна някой да ме изтегли до сервиза за преглед ли или има и друго решение? От друга страна ако се окаже, че има сериозни технически проблеми, тъй като е старичка, трябва ли за да я закарам до сервиза да има гражданска отговорност, тъй като и тя изтече преди месец? Има ли някаква възможност да се закара на собствен ход до сервиза без валидна застраховка и годишен преглед или трябва да се тегли? Тъй като ако се окаже, че колата не отговаря на изискванията да не давам излишни пари за застраховка.

Коментари

1.   Здрасти, не се спичай!

Аз карам Кайен и от много работа и ангажименти бях забравила за годишния преглед. Спряха ме катаджии и се заядоха. (май подкупче искаха) Викат ми - ами вашата кола формално е технически неизправна (оглеждам Кайена, бронята му блести на слънцето, всичко по него е фабрично ново). Е, емблемата ми я бяха откраднали същия ден и им викам - можете да ме глобите и за каране без емблема (ха-ха).
Нищо - уж щели да ме спрат от движение, глупости, но накрая нямаше, какво да правят - съставиха ми фиш за 20 лв. и ме пуснаха да си ходя (карам). Не могат да те спрат от движение, само че ако стане нещо, застрахователите не плащали.

Съветче - първо отиди да си направиш прегледа в най-близкото депо, малко вероятно е да те спрат КАТ-аджий. Ако ти дадат кетапа, направи си и останалите неща.
Вкарай колата си в движение, оправи я, не заради прегледа, а в името на твоето здраве и живот, както и на другите на пътя. Виж спирачките най-вече, останалите важни за сигурността части и приятено каране!

П. П. Купих си нова емблема за 250 лв. Моля, не крадете емблеми!!! Един съсед взел та си сложил на Дачия!

2.   Здравейте! Напоследък със съпругами се караме често и това ме кара, да си мисля че ме лъже.... Трябваше да се направи застаховка и годишен технически преглед на буса ни, аз не съм на ясно с тези неща, затова възложих задачата на него. Искам да ви попитам, възможно ли е да се направи застраховка с ксерокопие на големия талон и не би ли трябвало след като буса не на мое име аз да се подписвам на различните документи?