Споделена история от Други

Смятам че всички тези нападки са плод на завист и женска злоба или нещо подобно?!
Здравеите пиша ви защото искам да ви помоля за мнение и съвет.

Аз съм на 16 години,но смея да твърдя че съм надрастнала възрастта си заради ударите които ми е поднасял живота още докато бях съвсем малка. Не съм конфликтно момиче, старая се да бъда приятелка с всички, но след едно събитие (ако мога така да го нарека) това се оказва почти невъзможно.

Въпросното събитие се случи преди 2 години, когато спечелих един конкурс за красота а след това и още един и двата по време на лятната ваканция. След което станах известна поне сред хората от моя град, пишеше се за мен по вестниците, списанията, нарастна и вниманието от страна на момчетата към мен и т.н.

Тогава бях 7 за 8 клас и през новата учебна година продължавах образованието си в гимназия (преди това учех в начално училище). Но хората от новото ми училище не се оказаха такива за каквито ги мислех или поне момичетата.

Още от първия ден започнаха злобни погледи, бутания в коридорите и подобни намеци, докато един ден една от съученичките ми, която дори не познавах, ме обвини неоснователно че съм я наричала зад гърба и с разни имена или по точно названия които няма да споменавам сега и съответно ми скочи на бои.

След няколко месеца се повтори същото с друга съученичка, след още няколко отново. С всички тях съм искала да се разбера с думи като големи и зрели хора, но просто все се оказваше невъзможно.
Искам само да подчертая че преди да спечеля тези два конкурса и да се реализирам в света на модата не съм имала подобни проблеми. Затова смятам че всички тези нападки са плод на завист и женска злоба или нещо подобно.

Вие как мислите? И моля ви някои ако е имал или има моят проблем да сподели как го преодолява, моля ви даите ми съвет, защото вече ми писна от всичко това и не смятам че такива трябва да бъдат отношенията между днешните тиинеиджъри!

Благодаря ви предварително :) !

Коментари

1.   Констатацията ти е съвсем правилна - в днешния материален свят общочовешките цености загубиха своя облик и смисъл, хората се озлобиха допълнително от несправедливото си социално положение и се отчуждиха от нормалното възприемане на индивида наречен човек и човешко отношение! Обществото ни се намира на прага на психологическия срив-възприятията са изкривени и от факта че се насажда образа на врага -различния, успелия, предприемчивия, а в твоя случай и на красивата визуално жена-това са показатели които трудно се възприемат нормално от хора които по природа са завистливи и стремящи се на всяка цена да покажат ниското си възпитание и опитвайки се да тъпчат набелязаните си цели те искат да получат признанието на масата.

Аз съм мъж на 39г. и съвета ми към теб е да вървиш с гордо вдигната глава въпреки трудностите които срещаш защото не можеш да ги промениш-те са една даденост засилена от моментното състояние на болната ни държава!

2.   Мило дете чета и се усмихвам на щастието което имаш и не усъзнаваш. Абе ти си красива бе, виркай си носа и те ще търсят приятелството ти защото ти имаш потенциал на лидер. Нормална човешка реакция е когато си над тях да те дърпат надолу. Не им се давай, потдържай ниво на мода и интелект и ще видиш резултата. Успех!

3.   Благодаря за съветите ви, ще ги послушам и ще се постарая да ги реализирам. Смятам че и двамата коментатори преценяват правилно в какво се е превърнал днешният високотехнологичен свят. Мога да напиша много по тази тема, но предпочитам да се въздържа.:)

4.   Знай едно: независимо от 21век, отношенията между хората си остават на ниво първобитни , а за жалост жените по принцип реагират без да мислят, т.е. първосигнално

5.   Цццц това общество се скапва, всички сме го изпитали, ако искаш да се оправиш едва ли ще ти е лесно, щото женската злоба е неповторима, за пример ти давам мене имаше едно момиче дето ме харесваше ама беше много злобна горката, аз не обичам злобни хора и когато се опитваше да ми се натиска я отблъсквах, после почна да ми прави мръсотии и т.н. Моят съвет е не да вървиш с гордо вдигната глава(току виж си се препънала), а да действаш по техните методи, намери си там не толкова завистливи момичета обединете се и действайте, като тях, друга оправия нема!

6.   Не се надувай! Ще подминеш много свястни хора- от личен опит го знам! А после много ще съжаляваш! Бъди мила и ще имаш добри хора до себе си! И колкото и да си пораснала все пак си тинейджър! Сега може да не разбереш мойте думи, но към 20-23 ще почнеш да виждаш, че си сгрешила ако сега се правиш на повече от другите! Затова е и това поведение, което ти демонстрират- все едно са повече от теб! По скоро чустват, че си повече от тях! Все пак ако си вирнала носле, то може и затова да се държат така с теб! Помисли си и над това!

7.   Миличка имам същия проблем. Повярвай ми винаги ще е така-това е цената на красотата. Но ти не се измъчвай защото другите просто завиждат че имаш нещо което те нямат знам че е тежко.. Ако някога имаш нужда да си поговориш с някой напиши ми скайпа си аз ще те намеря.

8.   Знаеш ли...единствоното което мога да кажа е бъди по твърда... не с толкова мекушав характер... само това ми помага на мен в подобни ситуации... ако ти е писнало вече... забрави че става и не му обръщай внимание

9.   Здравейте,
Аз съм мъж. Е мили девойчета, трудно ще е, малко ще са тези с които да сте си приятели и да не си завиждате, но се намерете и се свържете. Всяко нещо си има цената -красиви сте, даряват ви със завист. Другия вариянт е да се направите грозни - няма да ви завиждат. Изберете си :) Не се подигравам. Но и аз ви казвам, не се надувайте защото като се спука балона, колкото от по-високо падаш, толкова повече боли.

10.   Глупака винаги се побеждава с ум.
Така, че накарай ги да се срамуват от глупавите си действия. Няма по силно оръжие от онова да използваш естествените слабости на противника ;).