Споделена история от Други

Днес съм щастлива, а утре съм тъжна и готова да зарежа всичко
Кажете ми защо изпадам в различни състояния. Днес съм щастлива, а утре съм тъжна и готова да зарежа всичко около мен за нещо ново или мисля, че това което правя не ми стига или не е правилно. Драстични промени... Побърквам се...

Коментари

1.   Аз пък понякога искам да съм така не може винаги да ми е щастливо ще ми стане скучно трябва да изпитаме всичко от живота.

2.   Забрави да споменеш на колко години си и какво е това "всичко".

3.   ХОРМОНИ!

4.   Всички сме така, малко или много. Чувствата, навиците и настроенията ни контролират живота ни и не винаги можем да правим това, което искаме. Бойните изкуства например и източните философии се занимават изключително с тази тема. Те могат да те научат на много, що се отнася до това как може да се надмогне това люшкане, ако си склонна да потърсиш малко повече информация и опит в тази насока.

Съвременната психология също се занимава с тези неща и има издадени популярни книги, които също могат да ти помогнат да разбереш себе си по-добре. Ако наистина имаш желание за това, разбира се. Например можеш да потърсиш книгата "Емоционална интелигентност" на Даниел Голман. Има и много други разбира се. Може би някой друг ще се сети за нещо, което може да ти препоръча. Потърси ги, ако ти стиска :)

И успех - не е лесно да си щастлив или пък зрял човек, на никой не му е лесно. Но има начини и човек може да се научи да бъде дори по-щастлив. Но просто трябва да трябва да положи сам усилия и то в правилната посока, и с много хъс.

А иначе, можеш да си и вечната жертва, много хора избират този път :)

5.   А наспиваш ли се?
Знаеш ли че умората е основаната причина за необяснената депресия + свръхенергичност която е повод за веселие... та тези двете се циклят едно след друго... може да прочетеш началото на "Победите на Модерната Психология" или нещо такова на Пиер Дако : )
Успех и не се отчайва...
гле'й кво слънце грееей