Споделена история от Други

Скриване на чувствата?
Работата е такава. Не мога да показвам чувствата си пред никой. Че харесвам дадено куче, че искам да го галя или, че ме е жал за някой човек или за животно или когато е починал някой, дори роднина. Винаги съм хладнокръвен и не показвам сълзи. Не прегръщам никой, не се интересувам от никой. Но реално когато съм сам, дори на анимации тъжни мога да заплача и на филми и попринцип съм много състрадателен и ми се иска да помагам на бедни орица и разни други случаи в които никой друг не би помогнал. Не знам дали си има име това, което съм аз? Все едно ме е страх другите да ме видят, че съм слаб и мога да показвам чувства?

Коментари

1.   Има си име - съобразяваш се! Просто спри... няма нищо лошо, страшно или не е признак на слабост това да проявиш съчувствие, състрадание и да помогнеш на някой в беда.

Спомни си как децата изразяват чувствата си - спонтанно и са толкова щастливи именно за това.

2.   Успокой се, не си само ти. Предполагам, че е нормално да не искаш другите да те видят слаб. И правилно! Иначе могат да злоупотребят. Но ако даден човек си заслужава, трябва непременно да му покажеш какви са чувствата ти (било приятелски или други).

3.   Ей... Скритото днес, утре открито става ;) Случаят при теб е като врата с многото ключове, търсиш, търсиш, опитваш, ама са толкова много, че не знаеш с кой да я отвориш и да излезеш навън! ... Дам... страх е, правилно си преценил, задържаш емоцийте си, и сам си пречиш да ги изразиш! ... Гледай сега, каквото и да си преживял, не си терминара, а даже и терминатора в третата част изразяваше емоций :)) Е, защо пък и ти да не можеш? Не е трудно! ... Иска се само едно - да спре да ти пука, какво ще си кажат хората! Повярвай, никой не би те помислил за слаб, част от висшата наша воля е изразяването на чувства и появата на състраданието и съпричастност! Аз лично, не крия свойте емоций, разбира се не показвам на всеки свойте чувства. Но обичам откритостта, и ако видя друг правещ същото, ще си кажа, че което виждам е човек и то смел/а :D Защото емоцийте и чувствата ни са цветовете в живота ни! Нима искаш да живееш в един сив и безразличен свят? А без емоций, все едно си далеко от всичко човешко! ...

Емииии... работата е да се отпуснеш и да живееш! ... Сегааа,.. да кажем "споко, никой няма да те нарани", няма да е истина! :)) Ще има хора дето всячески ще искат да те наранят, ама на теб не бива да ти дреме, като искат да го направят. Защото едва когато си открит, ще имаш възможност да срещнеш и добри хора, които споделят и твойте усещания! ... :)

П. С. Който иска да ми зададе въпрос, или каже нещо. Може напълно АНОНИМНО да го направи на [НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛАТА] :) Не е нужна регистрация. Гарантирам, ще има отговори.

~winterfire~

4.   Да изразяваш чувствата си не е слабост. Защо голяма част от мъжете си мислят, че като изразят чувства ще изглеждат слаби? Не споменаваш дали имаш приятелка или жена и дали и към нея си така хладнокръвен, но аз като жена ще ти дам един съвет. Поне на близките си хора показвай чувствата си. Те нито ще те упрекнат, нито ще те сметнат за слабак. Напротив, това ще ви сближи още повече. Особено пред приятелката си или жена си изразявай чувствата си. Понякога се дразня на моя приятел, че не показва чувствата си. Но явно това е обща мъжка черта.

5.   започни да споделяш и да показваш чувствата си, иначе ще изперкаш от много мисли...

от опит

7.   И аз съм същия.

8.   Важно е, че вътре в себе си какъв си, а не това, което показваш. По -добре ли щеше да е да се правиш на състрадателен, да рониш "крокодилски сълзи ", а всъщност да ти е безразлично. Бих те епосъветвала примерно да показваш повече любовта към близките си хора, защото сигурно имат нужда да чуят, че ги обичаш. :)