Споделена история от Други

Имам смешна походка
Здравейте. Студент съм на 22 години и от доста време се чудя защо, като вървя по улиците постоянно ме сочат с пръст и ми се подиграват, 1 път видях да имитират начина ми на ходене и съм чувал изрази от сорта "вижте как ходи тоя" и всякакви други. Излизането от къщи за мен е кошмар, срам ме е да се покажа на улицата, имам пъпки и белези от пъпки по лицето, избягвам да ходя на лекции заради тези проблеми и това оказва всияние на оценките ми. Походката ми е много странна, като вървя изглеждам някакси наперен, не мога да обясня точно как изглежда но приличам малко на мутра но не съвсем, Има ли начин да си променя походката, че вече започва да ми писва всички да ми се подиграват.

Коментари

1.   веднага тръгвай на фитнес
и това, че ходиш като мутра не е толкова лошо :)
като не ходиш на лекции отивай ведна на фитнес
а за белезите - нз з акакви белези но ако са от пъпки отиваш веднага на дерматолог
до 5-6 месеца ще има резултат от медикаментите и от фитнеса

Поздраления че учиш!

Успех и не се предавай!

2.   Ми постарай се да вървиш нормално лека по лека ще свикнеш да го правиш несъзнателно, ако пък това не стане върви си както можеш да не ти пука. Няма друг начин.

3.   Ами може би има начин, незнам точно но може да опиташ сам да промениш походката си, нищо не губиш. Не разбирам защо хората са такива, жалко е да сочиш някой с пръст и да му се присмиваш. Аз преди време имах навика да ходя леко подгърбено, правех го от притеснение, че някой винаги ме гледа. Когато си избих от главата тези предрасъдаци, всичко се оправи и сега си ходя изправено, пожелавам ти успех и да не ти пука от мнението на хората, горе главата:))

4.   Благодаря за съветите, опитвал съм се да вървя по друг начин, но не става. То вече от толкова подигравки започнах да свиквам, май е най-добре да не обръщам толкова внимание кой ме гледа и ми се смее.

5.   Здрвейй :) Аз пък съм момиче и майка ми от малка все ми казва че стъпвам на криво повече от колкото трябва... демек не на вънка ами на вътре стъпвам... и като вървим все ме гледа в краката и вика "не си криви краката" ама постоянно там ме гледа... какви комплекси си изкарах от това не е истина... само за това мисля като вървя с нея... уж хубаво момиче съм пък не мога да вървя! Както и да е с упражнения вкъщи всичко се оправя... гледай се на огледалото, ще свикнеш и ще вървиш както искаш, с тренировки се свиква и става естествено :)

6.   Да с тренировки може и да стане, ще експериментирам пък да видя дали ще успея да ходя по друг начин. Аз съм и малко дебел (висок 168, тежа 87кг) може и теглото да оказва влияние на походката.

7.   Наистина ли си мислиш, че хората ги интересува как ходиш и дали имаш пъпки. Да те светна нещо, хората ги интересуват единствено техните проблеми и надали има човек на света, освен теб, да брой пъпките ти като нещо съществено. Оплакваш се от смешна походка, ами я си представи ако беше сакат и куцукащ, не, хората не ти се подиграват за походката втълпяваш си.

8.   Не знам, просто като изляза на улицата и ми прави впечатление, че всички ме гледат и ми се смеят, даже 1 път като бях в университета ми казаха че съм гнусен и се отвращаваха като ме погледнат, не знам и аз защо, явно повечето хора вече са гадняри и се чудят на какво да се подиграват.